Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra i Hotbird

11 Sie 2002 18:15 10028 21
  • Poziom 24  
    Posiadam czaszę 90 cm, konwerter Fullband ALPS i tuner AMSTRAD SRX 360 (2x LNB). Chciałbym odbierać programy analogowe z Astry i Hotbirda za pomocą jednej czaszy. Jaki konwerter mam dokupić, aby zrezalizować zeza ???
  • Poziom 24  
    Myślałem nad konwerterem z dwoma wyjściami...
  • Poziom 16  
    No co Ty? 8O Konwerter z dwoma wyjściami zastosujesz gdy będziesz chciał z jednej czaszy podać sygnał na dwa tunery.Do zeza musisz mieć drugi konwerter (może być z dwoma wyjściami) :wink:
  • Poziom 24  
    Teraz już wiem - z techniką SAT dopiero zaczynam :)
    Rozumiem, że czaszpierwsze ustawiam na Hotbirda, a drugim konwerterem na Astrę?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Darekkk napisał:

Dokładnie. Antena z głównym konwerterem na HotBirda a drugim celujesz w Astre. Tutaj masz takiego lepszego zeza :D http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/dish3.jpg
  • Poziom 24  
    Wow - to jest zez :DD
    A jaka musi być minimalna średnica czaszy, żeby dobrze odbijało?
  • Serwisant
    To zależy od regionu, tym bardziej na wschód, musi być coraz większa. W centrum mam 120 i jest ok nawet w czasie dużych chmór.

Pozdrawiam
    Darekkk napisał:
    Wow - to jest zez :DD
    A jaka musi być minimalna średnica czaszy, żeby dobrze odbijało?

Co do tego zeza co podałem linka to jeszcze parametry podam.
    Antena 80cm. blaszki i uchwyty do LNB typowe. Glowny kierunek Astra1.
    Kolejno (5E+7E, 13E, 19.2E, 28.2E - czarne LNB).
    Musze kiedyś to przetestowac ale robiło to kilka osób zachodniej polski i śmiga. Jeśli chodzi o centrum to 90-95cm.
  • Serwisant
    90 cm w centrum to trochę za mało, gdy miałem właśnie 90 i nagrywałem film z TVN śnieg zaczął padać, a TVN zaczoł tak śnieżyć że dalsze nagrywanie filmu stało się nonsensem. Z resztą jedynie co można ogłądać z analoga to TVN i Polonie (polskie filmy)

Pozdrawiam życzę i miłego oglądania.
    TOMI napisał:
    90 cm w centrum to trochę za mało, gdy miałem właśnie 90 i nagrywałem film z TVN śnieg zaczął padać, a TVN zaczoł tak śnieżyć że dalsze nagrywanie filmu stało się nonsensem. Z resztą jedynie co można ogłądać z analoga to TVN i Polonie (polskie filmy)

TVN nadawał z uszkodzonych transponderów. W tej chwili sie przenieśli na inne i jest o 100% lepiej (oczywiście chodzi o cyfrowy).
  • Poziom 24  
    Do analoga jeszcze z zezem jeżeli chce się oglądać nawet w zimę minimum to 105 cm - przekonałem się na własnej skórze...
  • Poziom 24  
    Krzysi0 napisał:
    TOMI napisał:

TVN nadawał z uszkodzonych transponderów. W tej chwili sie przenieśli na inne i jest o 100% lepiej (oczywiście chodzi o cyfrowy).

TVN rzeczywiście poprawił sygnał i to bardzo dużo. Najsłabszy sygnał w analogu to ma jednak Medya TV :))))))))
  • Poziom 12  
    Witam.
    Na analogu z HotBirda oglądam polskojęzyczne: Polonia, TVN, TVN7, Polsat 2, TV4 i C+ (zakodowany). Zestaw zabytkowy: czasza 105, konwerter dolnopasmowy, tuner Pace 6060. Lokalizacja: Polska Pd-Wsch. Goli bez zarzutu.
    Pozdrawiam - Tomek.
    Tolo350 napisał:
    Witam.
    Na analogu z HotBirda oglądam polskojęzyczne: Polonia, TVN, TVN7, Polsat 2, TV4 i C+ (zakodowany). Zestaw zabytkowy: czasza 105, konwerter dolnopasmowy, tuner Pace 6060. Lokalizacja: Polska Pd-Wsch. Goli bez zarzutu.
    Pozdrawiam - Tomek.

Oj chyba c+ już nie ma :)
    Teraz sieci kablowe same kodują sygnał c+ w nagravision syster.
    Aktualne rozpiski programów z HB są tutaj http://www.lyngsat.com/hotbird.shtml
    i z astry tutaj http://www.lyngsat.com/astra19.shtml
    Analogowe są z dopiskiem PAL
  • Poziom 12  
    Witam.
    C+ jest mur beton. Wczoraj oglądałem Diabelski Młyn 8) .
    Pozdrawiam - Tomek.
    Tolo350 napisał:
    Witam.
    C+ jest mur beton. Wczoraj oglądałem Diabelski Młyn 8) .
    Pozdrawiam - Tomek.
    Podaj częstotliwość. Bo jakoś nie moge tego znaleźć. Nawet c+ podal oficjalny komunikat o zaprzestaniu analogoej transmisji programu.
    Dodam że w tej chwili przejżałem wszytsko co idzie z 13E czyli HotBird i nie ma tam C+ Analogowego.
  • Poziom 24  
    No właśnie - chyba nie ma C+ na analogu już :)
  • Poziom 12  
    Witam.
    KrzysiO, zwracam honor, na HotBirdzie faktycznie nie ma C+, pewnie oglądałem z kablówki, a to znaczy, że już sam nie wiem, co i z czego oglądam. Jeszcze raz przepraszam za podanie lipnej informacji.
    Pozdrawiam - Tomek.
  • Poziom 13  
    Pomóżcie. Nie mogę dostroić Amstrada. Znalazłek tylko kanał informacyjny satelitki Astra 1A 5,2 stopnia wschód. Jak mam obrócić talerz,żeby znaleźć Hotbird?
    A poza tym co zauważyłem to strasznie się on grzeje, znaczy tuner (SRX345), nie wiem czy to normalne jest po naprawie przetwornicy ale grzeje się również wtyczka LNB.
  • Poziom 12  
    Darekkk napisał:

Krzysi0 napisał:
    Dokładnie. Antena z głównym konwerterem na HotBirda a drugim celujesz w Astre. Tutaj masz takiego lepszego zeza :D http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/dish3.jpg

Przegladajac logi zaintrygowaly mnie wejscia na powyzszy obrazek.
    Ostatnie:
    ([11/Dec/2003:23:18:29 +0100] "GET /~pastupam/dish3.jpg HTTP/1.0")

Wiec informuje zainteresowanych, ze moga zobaczyc wiecej:
    [Zezowanie w trzech kierunkach]
    http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/4lnb.htm
    oraz:
    http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/index.html

Pzdr.J.P. ;-))
  • Poziom 29  
    musisz kręcić w lewo od tego co znalazłeś to jest pozycja satelity Sirius ,czyli na wschód ,bo czasza ustawiona jest na południe ,aż dojdziesz do pozycji 13,0 East ,zaprogramuj najpierw sobie np.TV Polonię -częstotliwość 11,474 ; polaryzacja H ,co do grzania się to wszystkie moje tunery analogowe bardzo się grzały ,im starszy model tym mocniej ,pewnie taka ich uroda , nad górną ścianką musisz zachować spory odstęp żeby zapewnić wentylację ,pozdrawiam