Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy w mostkach prostowniczych zakłada się radiatory?

03 Lut 2007 16:47 1205 10
  • Poziom 11  
    WItam!Mam troche glupie pytanie:PCzy w mostak prostowniczych zaklada sie radiatory??Mam 2 mostki 35A do trafa 2x30V(400VA) i do kondensatorow 10000uF/50V...
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    To zalezy od obciazenia, jesli mostek sie zbyt mocno grzeje to mozna zalozyc.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    I tak i nie . Zależy to od np. prądu przepływającego przez mostek .
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Można taki mostek przymocować do obudowy metalowej, to zawsze odprowadzi trochę ciepła.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Dokladnie jak koledzy napisali. Mozna zalozyc radiator jak mostek bedzie sie mocno grzal (grzanie sie mostka moze spowodowac spalenie sie jego)
  • Poziom 11  
    :)Tak wiec???Z obliczen wyszlo mi ze po wyprostowaniu na koncowke bede mial 40,2V...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Taaak? A od kiedy prad wyraza sie w woltach?
  • Poziom 35  
    Szwed32 napisał:
    :)Tak wiec?Z obliczen wyszlo mi ze prad po wyprostowaniu bedzie mial 40,2V...
    A na podstawie czego to wyliczyłeś ? Skąd wiesz jak będą połączone uzwojenia ? Jeżeli trafo ma 2x30V , i oba uzwojenia połączymy w szereg to ile nam wyjdzie ?
  • Pomocny dla użytkowników
    Szwed32 napisał:
    Z obliczen wyszlo mi ze prad po wyprostowaniu bedzie mial 40,2V...

Prąd wyraża się w Amperach!!!
  • Poziom 11  
    Tak oczywiscie...mialem na mysli ze na zasilanie koncowek mocy bede maial 40,2V...Za pomylke nqjmocniej przeprasza...Z tego co powiedzieli mi koledzu z forum do 2 koncowek TDA7294 wystarczyly by mostki 20A oczywscie z tym trafem i kondensatorami jednoczesnie dodali ze im wiecej tym lepiej...
  • Poziom 38  
    Podłącz zobacz jak będzie "syczeć na ślinę" daj radiator albo jakąś blachę... W gwoli ciekawości zasilanie do peltiera: mostek (z złaczkami zamiast nóżek), to zamontowane wewnątrz do obudowy z zasilacza od PC, na zewnątrz budy tą samą śrubą przykręcony radiator od Athlona + buczek 80mm dopiero wtedy dawało radę... Prąd ~14A.