Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

diora 704, spalona końcówka lewego kanału.

03 Lut 2007 18:59 1221 9
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam problem odnośnie Diora WS 704 po wymianie końcówki lewego kanału na nawą (STk4044V) ulega ona spaleniu,chociaż na żadnym tranzystorze nie ma zwarcia, co najwyżej są przypalone rezystory ,ale chyba one nie mają nic do rzeczy.W czym jest problem?
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od sprzętu Unitra
    Jak to rezystory niemaja nic w tej sprawie do rzeczy?Musza one wszystkie byc sprawne w calej aplikacji ukladu bez tego nie masz co montowac nowego STK.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Zmierzyłem opór przypalonych rezystorów,rezystancja zgadzała się z tą jaka jest w serwisóce,po drugie zamontowałem orginalny STK a nie podróbkę ( u mnie są one po 30zł czasami nawet orginalne w takiej cenie), po trzecie teraz
    nie wywala STK ale nie ma trzasku przekaźników (chociaż drugi kanał jest sprawny),sam nie wiem czyja to wina?
  • Spec od sprzętu Unitra
    Masz stale na wyjsciu tego orginala STK moze on nie jest orginal i jest padniety!?
  • Poziom 9  
    Napięcie na kondensatorach jest,a na 13 nóżce jest 0V, najprościej będzie jak rozbiorę ten STK i wszystko w nim pomierze.
  • Spec od sprzętu Unitra
    Wylutuj tego STK i zobacz czy zalapuje zabezpieczenie jesli tak to jest to wina tego ukladu a jesli nie to wina zabezpieczenia!
  • Poziom 9  
    Winowajcą jest STK po rozbiórce i pomiarze tranzystorów dwa malutkie były spalone (zwarcie), bez końcówki zaskakuje zabezpieczenie. Przełożyłem końcówkę z prawego kanału na lewy i teraz działa(ale dlaczego z początku wywaliło 2 końcówki chociaż przez kilka minut działały normalnie)?
  • Spec od sprzętu Unitra
    Odpowiedz jest prosta.Bo za 30zl to na pewno nie orginal tylko szajs!!!!!!!!