Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona Karta Dźwiękowa

03 Lut 2007 19:48 987 2
  • Poziom 1  
    Witam

Niedawno padła mi zintegrowana karta dźwiękowa, za jakiś czas będę modernizował sprzęt więc nie chce kupować teraz nowej karty. Dostałem od kuzyna starą używaną CMI 8738 niestety z nią też jest problem. Komputer ją wykrywa urządzenie działa poprawnie ale dźwięku brak tylko jakiś stłumiony niski przeciągły hałas. Programy odtwarzające dźwięk się przycinają. Po dokładnych oględzinach karty okazało się że brakuje w niej 7 elementów (nie wiem jak je nazwać fachowo, zaznaczyłem je na zdjęciu) I teraz pytanie czy jeśli wlutował bym tam nowe jest szansa że karta zacznie działać? Mają one różne kolory i numery czy jeśli się pomylę i wlutuje inny będzie to miało wpływ na działanie urządzenia?

https://obrazki.elektroda.pl/51_1170527919.jpg
  • Poziom 19  
    Witam spróbuj wyłączyć w biosie karte zintegrowana i może ruszy Naprawianie tej na CMI8738 może spowodowac więcej szkód niz kupienie nowej[o ile jest uszkodzona]
  • Spec od komputerów
    Nie wiem czy opłaca się naprawa,tym bardziej że średnio się na tym znasz a i wstawienie tych elementów nie gwarantuje że karta będzie w 100% sprawna.Taką kartę kupisz za grosze.