Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sub STX GDN 27-300-8-SS

szarus 03 Lut 2007 22:45 3632 18
  • zaprojektowałem oraz wykonałem subwoofer na głosniku stx GDN-27-300-8-SS wymiary obudowy zewnętrzne 29,8 x 39 x 50 cm wew 26 x 35,4 x 46,4 płyta wiórowa laminowana okleina dąb rustik 2x bass reflex HD17 alphard sktacany z 13cm na 9 użyłem 53 wkręty 16 z przodu i z tyłu 6 u góry i na dole wśrodku metalowe kątówki stalco 4x2wkręty głośnik zamontowany na specjalnych podkładkach z gwintem w środku i 4 kolcami które się wbijają w płytę podpatrzone rozwiązanie z tonsil wszędzie dałęm wikol i pouszczelniałem dodatkowo. jak ktoś chce to mogę wysłąć wymiary poszczególnych płyt na maila lub gg czekam na wasze oceny dodaje zdjęcia efektu końcowego. to moja pierwsza w pełni samodzielna konstrukcja a mam 16 lat. strojenie 42Hz

Fajne!
  • #3 04 Lut 2007 01:22
    Nevon
    Poziom 21  

aż się za głowę złapałem...
    ja by się bał takie cudo na forum wystawiać.. ale za to na pewno będzie tu dużo wypowiedzi.
    Wykończenie tragiczne. I tragiczne że wystawiasz konstrukcje dziadka kolegi.... tu się wystawia tylko własne SKOŃCZONE konstrukcje.

Nie wspomne o prowizji za zdjęcia. koniecznie pomniejsz je (i czytaj regulamin)

• #4 04 Lut 2007 08:27
    Armosus
    Poziom 26  

Nevon nie dokladnie przeczytales...

Ten sub na stx'ie jest przez niego wykonany a tak kolumna/sub na alphardzie jest przez dziadka. Ogolnie jak dla mnie kiszka z wykonaniem, tunele chociaz dalbys rowno i symetrycznie...

• #5 04 Lut 2007 12:11
    gucio.
    Poziom 22  

jezzu co to jest i jescze profizje za zdjecia pobiera a jeszcze jedno co ten głosnik stxa magnes ma taki w kleju??

• #6 04 Lut 2007 12:33
    Paweł007
    Poziom 22  

Weźcie tego nieoglondajcie. Niemam zamiaru za te wybryki płacić dla elektrody i dla kolesia punkty żeby obejrzeć te cuda.

• #7 04 Lut 2007 12:35
    szarus
    Poziom 10  

sorry za te punkty coś się zjechało nic nie chciałem za te fotki;/ a jezeli tragiczne jest wykończenie to proszę mi wskazać błedy anie napisać ze tragiczne i tyle jest to moja pierwsza konstrukcja więc czemu mam się bać wystawiać to na elektrodzie ?? wystawiłem to poto zeby mi ktoś wskazał błędy jakich mam się wystrzegać w następnych konstrukcjach głośnik taki dostałem od stx;pp

Dodano po 1 [minuty]:

super panie paweł007 jak chcesz oddam ci punkty

• #8 04 Lut 2007 13:53
    gucio.
    Poziom 22  

szarus napisał:
    cd fotek subwoofera ta kolumna zostałą przezemnie oklejona a ten sub obok to był mój pierwszy projekt wykonanie by dziadek kolegi. oceniajcie;]
    mówiłes ze to pierwsza konstrukcja a na zdjeciu gdzie ta kolumna jest w tle widac suba jakiegos i powiedziałes ze ten sub ze zdjecia jest pierwsza konstrukcja wiec ile ty masz tych pierwszych konstrukcji ;) ;/

• #9 04 Lut 2007 14:02
    szarus
    Poziom 10  

ekhm ten sub dąb rustik to moja pierwsza SAMODZIELNA konstrukcja a tamten sub na płycie OSB to ja projekt sobie zrobiłem a dziadek kolegi mi zrobił pudło notabene za 2 piwa;]

• #10 04 Lut 2007 14:18
    crazy_88
    Poziom 42  

mogles okleine dac na sruby ogolnie nie jest zle moja ocena 4

• #11 04 Lut 2007 14:25
    szarus
    Poziom 10  

no jeden napisał co moge zrobić zeby było lepiej;] dziękuje za ocene

• #12 04 Lut 2007 14:46
    Nevon
    Poziom 21  

Więc tak : tunele bym wymienił na większej średnicy - te na pewno świszczą przy większej mocy.
    koniecznie zmiana wyglądu zew.. nie się nie podoba ten ruski dąb i wystające wkręty. ładniejsza na pewno by była okleina.

Nie popieram wystawiania w diy takich konstrukcji.. lepiej audio żeby ludzie spokojnie pokazali gdzie i co zmienić...

Także nie popieram wstawiania tematów gdzie niema nic nowego... ciągle to samo.. i na okrągło czasem się pojawią jakieś kolumienki na mało popularnych głośnikach albo z jakimś ciekawym rozwiązaniem zwrotnicy/ wyglądu itp.

Subwoofery też raz na jakiś czas znajdzie się cos innego ciekawego.. ale to rzadkość :(

• #13 04 Lut 2007 14:52
    szarus
    Poziom 10  

więc tak prędkość powietrza na win isd =0,13mach kolor dąb RUSTIK na wkręty sprubuję nakleić kółeczka wyciente z okleiny tego koloru troszke wygląd się chyba poprawi

• #14 04 Lut 2007 15:45
    Nevon
    Poziom 21  

prędzej zaszpachluj te wkręty bo będzie widać krzyżyki.
    w win ist pewnie dla mocy 1w ?

• #15 04 Lut 2007 17:16
    szarus
    Poziom 10  

jest jeden problem winisd podało mi predkość 0,13 ikurcze miałeś racje świszczy;/ ale zmieniłem moc z 1w na 1m na 300wna 1m i to samo;/ do dupy ten program jak wskazuje e nie świszczy a jedna świszczy;/ aha szpachla jest biała co pużniej mam zrobić z nia??

• #16 04 Lut 2007 18:03
    Paweł007
    Poziom 22  

Szpachlujesz, potem papier ścierny do gładkiego i oklejasz lub fornir wedle uznania i już :)

pozdrawiam.

• #17 04 Lut 2007 18:30
    szarus
    Poziom 10  

mam jeszcze takie pytanie bo właśnie użyłem winisd pro alpha i tam jest max prędkość w m/s przelatującego przez tunel powietrza ile m/s powinno mieć max zeby nie świszczało???????
    i jeszcze jedno nie wiem co to fornirowanie wytłumaczcie mi;/

Dodano po 11 [minuty]:

sprawdziłem jak zrobie pewną modyfikacje tunelu BR to będę miał przy 300W 54m/s czy będzie świszczało??

• #18 04 Lut 2007 19:47
    Paweł007
    Poziom 22  

Fornir coto... No wpisz na elektrodzie w szukaj to będzie otym pisać. A tak w skrucie i tłumacząc łopatologicznie to taka jakby okleina tylko, że drewniana i sztywna( taka cieniutka deska, jak można otym tak powiedzieć) i się smaruje klejem suba potem fornir decha nato żeby był równy nacisk siadasz na to na pare godzin i się nieruszasz i gotowe ;)

• #19 04 Lut 2007 20:07
    szarus
    Poziom 10  

ale co z tą prędkością powietrz będzie świszczało??

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME