Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD DAEWOO HC-6120UX - po wgraniu softu

04 Lut 2007 02:20 5490 7
  • Poziom 18  
    Moje pytanie jest nastepujące:
    Czy ten model DAEWOO (posiadający wejscie USB z frontu ) updatuje sie przez to wejscie czy w inny sposób? Denat nie reaguje na nic, jest kompletnie martwy, natomiast zasilacz pracuje poprawnie(są wszystkie napięcia zgodne z opisem na płytce zasilacza).
    Sprzęt wysiadł po lub podczas updatowanie softu (tego nie wiem bo dostalem juz z płytką którą nie wyjął wlasciciel. Posiada pamięć 24C04WP. Troszke popatrzyłem na posty i wspominają chlopaki o wyganiu softu do tej pamieci. Sprzęt ma tydzien czasu. Nabywca zgubił paragon zakupu i nie mogl go oddac na gwar. dlatego przekazł go komus kto zupdatowal soft i niepotrzebnie, bo wada tkwiła w zle połozonej taśmie od lasera którą przetarla płyta CD po kilku dniach ( na 2 żyłach).
    Ktoś przede mna sadził, ze zacinanie sie DVD jest wynikiem softu (tak sie dowiedziałem od wlasciciela).
    Nie wiem czy znajdzie sie soft do takiego nowego sprzetu, wiec pytanie brzmi: czy soft wgrac przez USB czy moze trzeba wyjąc 24C04 lub da sie wgrać bez wyjmowania? Jeszcze nie próbowalem wgrania softu do DVD i chcialbym spróbowac. Jak postąpic w tym modelu?
    Dolączam zdjecie tej płyty.
  • Pomocny post
    Moderator
    W takich przypadkach niestety, ale musisz wylutować 24c04 i władować soft na programatorze.
  • Poziom 18  
    Dzięki Jimi. Będe wiec szukać gdzies do tego modelu softu. Na elektrodzie niestety nie ma. Moze by sie udalo z innego modelu daewoo wpakować ale z jakiego?
  • Poziom 17  
    Bez urazy ale raczej soft nie zmiesci sie w tak malej pamieci jak 24c04, no i jak mogl zrobic uprage z plyty skoro sprzet mu nie czytal ?
    Ps. Jesli glownym chipsetem jest mt to mozesz zrobic uprage przez mktool.
    pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Nie ma żadnej urazy. Dzięki w ogóle za wszelkie sugestie.
    Z tego co wiem DVD się zacinało ale czytało płyty. Po prostu ktoś przede mną wpadł na pomysł by sciągnać ze strony daewoo sofcik nagrać na płytę i uruchomić tego playerka z tą juz nagraną płytą po czym podobno DVD zgasło na amen i takie tez dostałem. Płytę wyjąłem poprzez odkręcenie łapy górnej mechanizmu ale w momencie jak wyjąłem płytę zauważylem, ze taśma od lasera ma przetarte 2 scieżki.
    Jesli jest ktoś z Krakowa kto poradzi sobie z tym to proszę o kontakt bo chyba sam nic nie zdziałam. Chcialem sie nauczyc jak to sie robi ale chyba nie bede eksperymentowac samemu .
  • Poziom 15  
    Jezeli jest martwy to soft można wgrać jedynie po kabelku posiadam identyczny sprzęt postaram się skopiować z niego orginalny soft i zapodam kolegom.