Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

komputer, monitor wyłącza się do czuwania.

grundig22 04 Lut 2007 11:48 1176 14
  • #1 04 Lut 2007 11:48
    grundig22
    Poziom 16  

Witam uszkodzenie polega na tym ze wylancza sie monitor do czuwania.Po wlonczeniu zapala sie zielony led i po chwili przechodzi do czuwania.Podlonczylem monitor do drugiego komputera i dziala prawidlowo co moze byc uszkodzone w komputerze ze wylancza monitor zaraz po starcie prosze o pomoc ?

0 14
  • #2 04 Lut 2007 11:52
    comer3
    Poziom 27  

Sprawdź kartę graficzną, bo do niej masz podłączony monitor... To może byc wina karty, co wcale nie oznacza że musi... Równie dobrze moze być to wina płyty głównej, biosu, itp....

0
  • #3 04 Lut 2007 11:54
    mpelektronik
    Poziom 12  

sprawdź czy masz dobrze zamontowaną karte graficzną oraz sprawdź czy wyjście z karty nie jest zabrudzone......w ostateczności zainstaluj sterowniki do monitora

0
  • #4 04 Lut 2007 11:55
    comer3
    Poziom 27  

Pierwsze słysze, aby monitor wymagał sterowników.... :)

0
  • #5 04 Lut 2007 11:58
    mpelektronik
    Poziom 12  

niektóre wymagają;p np mój CTX nie ruszy bez sterów....pierwsze musiałem załatwić inny monitor zainstalować i dopiero podłączyć;p żadko spotykane ale sie zdaża.

0
  • #6 04 Lut 2007 12:04
    comer3
    Poziom 27  

No muszę przyznać, że ja z taki monitorem jeszcze się nie spotkałem..
    Ale jak pisze kolega mpelektronik są i takie przypadki... więc cóż zrobić.. :-)

Pozdrawiam!

0
  • #7 04 Lut 2007 12:05
    dj magic
    Poziom 19  

A według mnie przyczyną może być zbyt wysoka roździelczość lub zbyt wysokie odświeżanie i monitor tego nie obsługuje. Co za tym idzie w momencie wchodzenia do systemu monitor przęłącza się w stan czuwania.

0
  • #8 04 Lut 2007 12:16
    mpelektronik
    Poziom 12  

rozdzielczość...to raczej nie ma z tym nic wspólnego...jak dasz za wysoką rozdzielczośc to poprostu obraz nie bedzie na całym ekranie albo jakieś inne cuda sie bedą działy ale obraz bedzie...ale co do odświeżania to sie zgodze....

Dodano po 3 [minuty]:

jeżale jeżeli to by było odświeżanie to raczej wyskoczyłby ci komunikat że monitor nie obsługuje takiej częst. pokazuje cie sie coś przy włączaniu kompa??

0
  • #9 04 Lut 2007 13:53
    grundig22
    Poziom 16  

gdy podloncze monitor od drugiego kompa to jest no signal i nie chce wskoczyc obraz prosze o pomoc

0
  • #10 04 Lut 2007 13:58
    mpelektronik
    Poziom 12  

przełóż karte graficzną do innego kompa i wtedy sprawdź....

0
  • #11 04 Lut 2007 14:19
    dj magic
    Poziom 19  

mpelektronik napisał:

jeżale jeżeli to by było odświeżanie to raczej wyskoczyłby ci komunikat że monitor nie obsługuje takiej częst. pokazuje cie sie coś przy włączaniu komputera??

No tu się nie zgodzę że wyskakuje komunikat. Najczęściej odbywa się to bez naszej wiedzy. Proponuje jeszcze w trybie awaryjnym odinstalować sterowniki do karty graficznej i odpalić beż tych sterowników. Jeżeli ruszy zainstaluj na nowo stery i zaznacz opcję "Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyswietlić" To powinno poskutkować.

0
  • #12 04 Lut 2007 14:53
    Marcin_1972
    Poziom 18  

Proszę wykonać następujące czynności (zwykle pomagają).
    Wyłączyć z prądu komputer (kablem).
    Wymontować RAM.
    Włączyć do prądu (kablem), włączyć włącznikiem. Powinien piszczeć.
    Wyłączyć z prądu (kablem).
    Zamontować RAM.
    Włączyć (kablem) włączyć włącznikiem.

Powinno zadziałać.

0
  • #13 04 Lut 2007 16:31
    burdek1
    Poziom 10  

moim zdaniem jest to wina karty graficznej. mozeliwe że nie jest dopieta. Albo ram też bardzo możliwe. Grzebałes cos w kompie przed awarią. mozliwe że czegoś nie wpiołeś

0
  • #14 04 Lut 2007 21:19
    janek_vip
    Poziom 10  

Jaką masz kartę graficzną, monitor lub co to za komputer?
    Jeżeli np. radeon 9800, to będzie wymagał (w niektórych przypadkach) podpięcia dodatkowego zasilania. Brak tego zasilania może być sygnalizowany przez kartę... (więc, to takie moje gdybanie).
    Druga sprawa, to może wystarczy docisnąć/poprawić i PRZYKRĘCIĆ kartę w gnieździe. Jak tego nie zrobisz, to np. przy podłączaniu wtyczki od monitora może się zruszyć i nie będzie działać :D
    Powodzenia.

0