Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eberspacher - kasowanie błędów sterownika

zair 07 Sty 2016 15:20 70196 80
  • #61 07 Sty 2016 15:20
    jankes.p
    Poziom 10  

Tak ale jeszcze nie testowałem na aucie. Przebiegi z oscyloskopu wyglądają obiecująco:

Wrzucam paczkę z uniwersalnym interfejsem webasto/eberspacher na pic12f675 niestety jak pisałem wcześniej u mnie nie gadał ani z D5Z-F ani D3W-Z.

• Fibaro
  • #62 09 Sty 2016 16:50
    jankes.p
    Poziom 10  

Przepraszam, że post pod postem ale pisze na szybko. Dziś testowałem interfejs na pic10f202 - niestety także zero komunikacji z D5W-Z. Już sam nie wiem... może to wina softu.

• #63 09 Sty 2016 18:10
    domin122
    Poziom 16  

Jak będziesz miał okazję to sprawdź na jakimś innym działającym piecu.

• #64 26 Lut 2016 10:36
    jankes.p
    Poziom 10  

Interfejs działa jednak tylko z piecami, które posiadają dodatkową linie diagnostyczną ISO - pin 8 w kostce ebera co oznacza że ze starymi D5WZ i D3WZ nie będzie gadał. Sprawdzony na D5Z-F (HYDRONIC II). A tak nawiasem to z tą linią działa każdy VAG COM z linią K.

• Fibaro
  • #65 26 Lut 2016 10:39
    domin122
    Poziom 16  

To z D9W nie będzie działał?

• #66 26 Lut 2016 11:09
    jankes.p
    Poziom 10  

Trudno powiedzieć. Gdybym miał schemat to mógłbym pomóc bo do komunikacji ISO wykorzystywana jest linia L układu L9637D. Jeżeli piec jest zamontowany w aucie to pozostaje podłączenie zwykłego adaptera VAG KKL do gniazda OBD i sprawdzenie.

• #67 26 Lut 2016 21:02
    domin122
    Poziom 16  

D9W jest od ciężarowego w którym nie ma obd - jakieś inne złącze, ale to już i tak się nie sprawdzi w aucie bo jest wymontowane. Muszę je ruszyć na stole. Kolejne próby podejmę jak się ociepli. A schematu nie mam, gdzieś na zagranicznej stronie widziałem do kupienia.

• Fibaro
  • #69 27 Lut 2016 21:17
    domin122
    Poziom 16  

Hart3 jak byś czytał wątek to byś wiedział o jaki schemat chodzi i nie wstawiał nie potrzebnie nie potrzebnych plików - chyba tylko po to żeby sobie punkty nabijać. Schemat podłączenia nie jest tu potrzebny. Chodzi o schemat serwisowy płytki. Na drugi raz najpierw pytaj co jest potrzebne, a nie bezsensownie zaśmiecasz wątek. A wystarczyło popatrzeć tylko na posty wyżej żeby się zorientować o co biega.

• #70 28 Lut 2016 12:04
    Hart3
    Poziom 23  

Uznałem że informacje przesłane tobie będą pomocne w zdiagnozowaniu i podłączeniu pieca.Jeżeli chcesz używać innych metod to twoja wola i ne jest to powód żebyś mnie obrażał.

• #71 28 Lut 2016 14:07
    qwertypoiu
    Poziom 9  

Witam mam problem z eberem D3WZ , padnieta była swieca oraz ugnita końcówka przy pompce paliwa, po wymianie pompki i swiecy na sprawną piecyk nie startuje. wszystkie napięcia dochodzą do głównej kostki. Sprawdzałem sam wentylator, świecę,czujniki temperatury i płomienia wszystko ok. Eberek milczy... czy mógł się zablokować sterownik po nieudanych startach? Jeśli tak to jak go odblokować bez testera?
    Proszę o pomoc.

• #72 07 Paź 2016 01:16
    fgrs
    Poziom 2  

Czy ktos posiada zdjecie tego fragmentu zaznaczonego na zdjeciu?

• #73 03 Lis 2016 06:57
    slawek*2000
    Poziom 11  

Nie wiem czy to coś pomoże.. wyjęte z B5WSC Eberspacher - kasowanie błędów sterownika

• #74 08 Lis 2016 17:58
    slawek*2000
    Poziom 11  

Czy może ktoś pomóc w rozszyfrowaniu elementu zaznaczonego na zdjęciu? Wygląda na rezonator.. ale google nic nie podpowiada- druga fotka to oznaczenie na tym elemencie.

• #77 10 Sty 2017 15:10
    c-kozi
    Poziom 10  

Witam
    Poszukuje schematu płyty sterownika dogrzewania webasto/eberspacher hydronic d5wz zastosowanego w OPEL Vectra C 2006r. Sterowniki sterowany jest przez CAN z samochodu. Piec przestał działać, pokazuje błąd przerwania obwodu dmuchawy. Silnik dmuchawy już wymieniony i dalej to samo. Zaczerpnąłem języka u speców od webasto, że to stał przypadłość tych sterowników. Za 250 zł mi go naprawią. Większą satysfakcję będę miał jak sam to naprawie. Może ktoś z forumowiczów mi podpowie co na tej płycie się psuje i co należy wymienić, lub jak już pisałem prześle mi schemat tej płyty. Mile widziane też zdjęcia z podpowiedzią.
    Pozdrawiam Eberspacher - kasowanie błędów sterownika

• #79 11 Sty 2017 15:27
    c-kozi
    Poziom 10  

No i wydłubałem swój sterownik. z wstępnych badań wywnioskowałem że na tranzystory na płytce nie ma zasilanie. Wnioskuje że gdzieś poleciał albo jakiś bezpiecznik albo dioda albo inne pieróństwo. Może ma ktoś schemat do tej płytki.
    Eberspacher - kasowanie błędów sterownika Eberspacher - kasowanie błędów sterownika

• #80 29 Paź 2017 22:48
    T5
    Moderator Samochody

Eberspacher - kasowanie błędów sterownikaEberspacher - kasowanie błędów sterownikaEberspacher - kasowanie błędów sterownika

Kiedyś znalazłem na tym forum.
    Nie potrafię teraz tego odszukać, mam tylko takie.
    Myślę, że sterowanie dmuchawą nie zmieniło się w piecykach z can w porównaniu do analogowych.

• #81 05 Gru 2017 09:24
    ZAGA
    Poziom 9  

Jeśli ktoś ma zablokowany piecyk D5WZ to w mojej Alhambrze udało się odblokować go po odłączeniu minusa akumulatora .Po kilku minutach po ponownym włączeniu zasilania piecyk hula jak nowy.Piecyk zablokowuje się przy wielokrotnych bardzo krótkich jazdach samochodem bo przypuszczalnie nie zdąży skutecznie wystartować.
    Pozdrawiam ZAGA

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo