Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

footswitch Fender (2 przyciski)

ozonex 04 Feb 2007 15:31 3168 6
    ozonex
    Level 11  
    Witam

Szukam schematu footswitcha Fender. Z tego co wiem nie mają one nazw modeli.
    Sam schemat znam ale potrzebuje spis części.
    Wiem że są 2 przełączniki ON-ON, 2 diody i CHYBA 2 rezystory.
    Tylko jakie? I w tym problem.
    Możektoś was ma taki footswitch i mógłby mi podać spis części?

Pozdrawiam
    hefid
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji…
    ozonex
    Level 11  
    Udało mi się zbudować ten footswitch. Schemat zbudowałem na podstawie zdjęć układu z internetu.

Potrzebne części:
    - 2 przełączniki ON-ON
    - 2 diody LED
    - 2 diody germanowe
    - gniazdo jack 1/4

Jutro wstawie zdjęcia.

Pozdrawiam
    Rycok
    Level 10  
    Witam
    Ja mam pytanie odnosnie tej konstrukcji footswitcha. Chodzi mi o to czy ten footswitch bedzie normalnie pracowal z piecykami peaveya? czy moze peavey ma inna konstrukcje ? konkretnie Peavey Valveking 112.
    Z gory dzieki za odpowiedz i pozdrawiam.
    cips
    Level 11  
    witam tez zamierzam zbudowac foot switcha do fendera princeton chorus ... prosze o pomoc
    darlon
    Level 17  
    "Witam
    Ja mam pytanie odnosnie tej konstrukcji footswitcha. Chodzi mi o to czy ten footswitch bedzie normalnie pracowal z piecykami peaveya? czy moze peavey ma inna konstrukcje ? konkretnie Peavey Valveking 112.
    Z gory dzieki za odpowiedz i pozdrawiam."

prawdopodobnie,o ile napięcie wychodzące z wzmacniacza na footswitch będzie takie samo, ale to jest w granicach sterowania leda wskazującego tryb pracy przeważnie.

"witam tez zamierzam zbudowac foot switcha do fendera princeton chorus ... prosze o pomoc"

będzie tak jak na schemacie powyżej. tylko wydaje mi się, że to skierowanie diod jest lekko dziwne, ale to kwestia przekaźników jak się je stosuje chyba. jeśli chodzi o rezystory wspomniane wyżej to pewnie 220 ohm żeby leda nie spalić o ile napięcie sterowania jest koło 9V
    Tremolo
    Level 43  
    To jest prosty footswitch możesz spróbować zrobić wersję bez diod z jednym guzikiem. W Ibanezie był footswitch na pięć guzików.