Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z EPSON STYLUS COLOR 640 po napełnieniu.

zbig44 04 Lut 2007 18:20 1227 6
  • #1 04 Lut 2007 18:20
    zbig44
    Poziom 11  

Witam!! Mam problem z drukarką po napełnieniu tuszem. Od kilku dni walcze z nią i nic nie drukuje. Przeczytałem już wszystko co było na forum. Drukarkę mam od niedawna. Drukowała bez problemów. Po wymianie zasobników na nowe też było OK. Ale postanowiłem uzupełnić zasobniki sam. Po napełnieniu wydrukowała jeszcze jedną stronę w czerni i bieli bo koloru już nie było od jakiegoś czasu i na tym koniec. Przestała drukować cokolwiek. Robiłem chyba wszystko co możliwe. Tzn. czyszczenie głowic (to z poziomu drukarki jak i ręczne izopropanolem) kasowanie jej licznika odpowiednim programem, przedmuchanie głowic. Nic nie pomogło. Wychodzą z niej tylko czyste kartki (czasami tylko "plujnie" kilka kresek na powierzchni całej A4) Drukarka nie sygnalizuje żadnego uszkodzenia. Działa tak jak dawniej tyle że nie drukuje nic.

• #2 04 Lut 2007 20:25
    bugger
    Poziom 20  

wyglada ze polesiala glowica drukujaca, czyli dyszki drukujace, chyba jedyne co pozostaje to zakupienie oryginalow

• #3 04 Lut 2007 22:51
    marek216

Poziom 43  

bugger napisał:
    wyglada ze polesiala glowica drukujaca, czyli dyszki drukujace, chyba jedyne co pozostaje to zakupienie oryginalow

a co da zakup oryginałów jeśli padły dysze ??

• #4 05 Lut 2007 08:23
    pjprezes
    Poziom 19  

Dysze w głowicy są integralną częścią drukarki a nie pojemnika z tuszem. Problem prawdopodobnie leży w źle napełnionym pojemniku, może przytkał się kanał do wyrównywania ciśnienia, albo stacja serwisowa nie "odciąga" tuszu i w dyszach po prostu nie mam płynu.

• #5 05 Lut 2007 09:55
    bugger
    Poziom 20  

mialem na mysli wlasnie glowice z dyszami, nie pojemniki z tuszem, mysle ze to z nia jest problem, lub w dyszach jest zaschniety tusz...

• #6 06 Lut 2007 16:34
    zbig44
    Poziom 11  

"Problem prawdopodobnie leży w źle napełnionym pojemniku, może przytkał się kanał do wyrównywania ciśnienia, albo stacja serwisowa nie "odciąga" tuszu i w dyszach po prostu nie mam płynu"

CO TO ZNACZY??? Jak sprawdzić ten kanał???? W napełnianiu jestem zielony. Wiem tylko że pojemniki mają dwa otworki o który chodzi i jak go udrożnić???

• #7 06 Lut 2007 18:12
    pjprezes
    Poziom 19  

Kanał wyrównawczy znajduje sie pod białą naklejką na pojemniku z tuszem to te wyżłobienia:
    Jak sprawdzić czy jest drożny? Trzeba by było opróżnić pojemnik, przedmuchać i sprawdzić czy z drugiej strony wychodzi powietrze.
    Co do stacji serwisowej to wygląda to tak:
    Jeśli stacja jest nie szczelna w momencie połączenia z karetką (tak to niezgrabnie nazwę) będą problemy z drukiem. Jeżeli przez wężyk u dołu obrazka przepływa tusz to dobrze znaczy, że stacja serwisowa pracuje poprawnie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME