Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark Z65

Escopy 14 Sep 2003 17:34 2661 13
    Escopy
    Level 15  
    Witajcie Chłopcy i Dziewczęta (czy takie odwiedzają to forum?).

Czy ktoś zna drukarkę Lexmarka z65?
    Dzieje sie tak, że gdy pragnę coś wydrukowć to system pokazuje monit "awaria drukarki" a drukarka łypie jak choinka wszystkimi lampkami na początku a potem tylko pierwszą kasetką i włącznikiem głównym. Sprawdziłem wszystkie kable i kompa, wydają się dobre. Czy to rzeczywiście awaria drukarki? Drukarka ma pół roku, wierzyć się nie chce, że się tak szybko zepsuła i to z chwili na chwilkę. Było dobrze i nagle bez ostrzeżenia - awaria....
    Dzięki za wnikliwą uwagę i szybką pomoc.
    :wink: Pozdrawiam - Sławek.
    zhu
    Level 22  
    witaj Escopy
    miałem podobnie w hp400 , migały diody , nie chciała drukować , zawieszony był czujnik wyboru kasety kolor/czarny , wystarczyło umyć/oczyścić przełącznik rodzaju atramentu kolor/czarny i wszystko wróciło do normy . wymagało rozebrania drukarki zdemontowania karetki i miejsca gdzie parkuje . było zalane zaschniętym atramentem , trochę się upaprałem , ale pomogło . sprawdź to , może pomoże . pozdrawiam .
    Escopy
    Level 15  
    Wielkie dzięki Stary.
    Sprawdzę to. Jak zadziała to masz u mnie punkta. Zmieniałem (uzupełniałem tusz) i po wydruku parunastu stron przestało ni stąd ni zowąd działać. Tak zerkam do środka, rzeczywiście zachlapane tam jest niewąsko.. Zhu, a pliczki językowe sobie ściągnąłeś do Affi3006? Zamieściłem tam w poście Infoteka trochę..... A do Xeroxa mam pełną tabelę kodów zepsucia i innych, chcesz? Zamieścić u infoteca?
    Pozdrawiam - Sławek.
    Escopy
    Level 15  
    Witajcie. Chłopaki i dziewczyny.
    Więc niestety, to nie było to.
    Okazało się, ze było zwarcie w głowicy drukującej i drukarka pokazywała żaróweczkami kod dwa impulsy kasety i jeden impuls włącznika głównego.. Po wymianie (bagatela 155zł brutto) kartridża z kolorem, drukarka strzeliła z kopyta jak nowa. Wielkie dzięki. Zhu i tak dam Ci punkta, bo czegoś się dowiedziałem... :wink:
    Pozdrawiam - Sławek.
    zhu
    Level 22  
    dzięki Sławek , ale nie trzeba , i tak już dużo dałeś ( wiesz o czym myślę ) , na przyszłość mogłeś zapytać - czasami mam kartrige pusty ale sprawny do sprawdzenia (lub do napełnienia - za grosze), a usterke podobną z kartrigem też miałem w hp , nie chciała drukować - ale nie migało tylko było martwe i nie skojarzyło mi się .
    pozdrawiam .
    Yrek
    Level 12  
    Witajcie,

ja mam inny problem z Z65. Otóż po włączeniu nic się nie dzieje tylko miga dioda POWER (2 razy, przerwa itd.).

Macie pojęcie co to może oznaczać ?? Nie bardzo chcę ryzykować i od razu wymieniać tusze, które do tanich nie należą...

Dzięki za każdą radę.
    Escopy
    Level 15  
    Ano witajcie.
    Cholerka, ta sama drukarka - dacie wiarę, od której rozpocząłem tego posta, też podobnie sie dzieje, dwa mrugnięcia "powerem" i trzy "kasetką pierwszą" - o co chodzi w tym kodowaniu? kto odgadnie dostanie lizaka.....:o) - Sławek
    krzkomar
    Level 25  
    Miganie diodami (takie na przemian) w Lexmarku (w każdej plujce ) oznacza uszkodzenie kartridża. Na szczęście Lexmarki mogą pracować z jednym tuszem, więc z lokalizacją nie powinno być problemu.
    Escopy
    Level 15  
    Witaj.
    A co powiesz na to, że wyjąłem karteidże i dalej mruga tak samo? Mało tego, drukarka w ogóle nie starruje karetką z tuszami.... nic się nie dzieje po włączeniu.... tylko mruganie!. W canonie 550 odobne mruganie oznaczało zabrudzenie czujnika w zespole czyszczenia głowicy. A tu? Pomóżcie Kochani!
    krzkomar
    Level 25  
    No to możesz jeszcze sprawdzić "encoder strip" to taki pasek półprzezroczysty (z naniesionymi pionowo gęsto kreskami), czy jest w czujniku z tyłu karetki (choć o ile dobrze pamiętam, jak ten pasek spadł to karetka uderzała z impetem przy włączeniu w bok). A jak nie to, to pewnie upalona elektronika na karetce :( (czasami się tak zdarzało przy włożeniu uszkodzonego kartridge-a, ale wtedy to drukarka tylko na złom).

Aha, jeszcze jest coś takiego że jak się włączy, a drukarka zaczyna kręcić przez jakiś czas wałkami a potem zaczynają migać diody to może być zablokowany czujnik papieru.
    Escopy
    Level 15  
    Wieeelkie dzięki, Stary!
    Niestety nic z tego co opisałeś nie pasuje do tego przypadku. Drukarka po prostu nie reaguje na nic, nawet na podwyższone napięcie w sieci :o). Czy ktoś potrafi odszyfrować ten kod dwa mignięcia startem i trzy kasetką pierwszą - precyzyjnie!!!! bez wykrętów!.
    Teklis
    Level 13  
    no cóż ja mam podobny problem z tym że mi miga 5 razy kaseta 1 a potem 2 razy power. Szukałem i nie znalazłem takiego kodu... pomożecie ?
    galad
    Level 18  
    stary wyciągnij karetkę z drukarki i na jej tylnej ściance są dwa kondensatory zewrzyj na chwilę nóżki to kaseta powinna się zrestartować miałem podobny problem w miom lexmarku x1170(to jest to samo co z65 tylko ze skanerem) nie wykrywało mi tuszu kolorowego i ogólnie drukarka szalała wyjołem karetkę i zwarłem kondensatory mi pomogło ale czy wam pomoże to nie wiem ale wiem jedno warto spróbować przecież i tak wam nie działa ją drukarki więc nawet jak coś nie wyjdzie to dużo nie stracicie pozdrawiam
    kosmita
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Proszę nie ogrzewać ponad dwuletnich tematów