Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czyszczenie kol. lasera 4przebieg (epson accu1100)

Carmamir 04 Feb 2007 18:57 954 2
    Carmamir
    Level 12  
    Mam pewien z Epsonem AccuLaser 1100, pojawiły się smugi na wydrukach (z jednej strony), prawdopodobnie styropian (który był zabezpieczeniem podczas transportu) dostał się do środka :/, drukarka praktycznie nowa, zastanawiam się czego powinienem przestrzegać podczas rozbierania takiej drukarki i czyszczenia (bębna światłoczułego ?) ?

Jakieś rady ?

Z góry tnx
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    marek216

Level 43  
    bębna to raczej nie tykaj
    przy rozbieraniu uważaj żeby nic nie połamać
    a jak jest nowa to zanieś ją do serwisu bo pewnie podlega gwarancji
    Carmamir
    Level 12  
    Zanieś ? To sporo waży ;), po drugie kupiona była w Londynie w tym momencie mieszkam w Edynburgu, zresztą wątpie by coś zdziałali, udało mi się wczoraj usunąć kawałek styropianu który był na jednym z bębnów (strasznie dużo tych bębnów tutaj), ale pozostał problem z innym miejscem.

Jakiś czas temu drukowałem na papierze 220g powlekanym, drukłem tylko 2 fotki ale na drugiej stronie powłoka się częsciowo spaliła i część została w drukarce tej powłoki i tej są 2 miejsca w których są ślady :/// Jak to wyczyścić ??

Bębny w drukarkach się wymienia ? Bo z tego co widziałem fotokonduktor czy coś takiego można do niej kupić i nawet to tanie...