Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki opiekacz kupić? Jak zachowuje się powłoka teflonowa?

k1krist 04 Feb 2007 19:05 4071 2
    k1krist
    Level 12  
    No właśnie. Mam już dwa (Clatronic i Opti) i rzaden nie nadaje się do użytku. Mianowicie w krótkim czasie (dziennie w użyciu) zszedł teflon i kanapki przyklejają się do płyt i nie się ich oderwać. Na rynku są droższe (np. Philips, Moulinex,Tefal itp), ale nie wiem czy lepsze. Są też takie co mają wymienialne płyty (gofry, grill). Jeżeli ktoś ma taki opiekacz to proszę o info jak zachowuje się powłoka teflonowa po czasie i czy można płyty myć w zmywarce?
    W opisach opiekaczy w necie pisze zazwyczaj : "powłoka teflonowa" lub "powłoka zapobiegająca przywieraniu". Czy to jest jakaś różnica, a jeżeli tak to które lepsze?
    Jasiek690
    Moderator on vacation ...
    Mam z wymiennymi płytami to już drugi. Powiem Ci tak jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Aktualny to jakiś MPM. Wg. producenta płyty można myć w zmywarce jako opiekasz spełnia zadanie ale nie jako gofrownica - prawdopodobnie za mała moc. Z tego co zauważyłem produkty np Philipsa mają możliwość przestawienia mocy grzani kanapki / gofry. Płyty jeśli chodzi o teflon na razie są ok.
    Pozdrawiam Jarek
    k1krist
    Level 12  
    No wałaśnie. Chodzi mi o model Philips HD 2430 z regulacją temperatury i mocy 900 W. Czy warto wydać ponad 200 zł? Czy da się na tym zrobić dobre gofry no i czy płyty są trwałe? Ewentualnie podobne Tefal SW 3703 (mniejsza moc). Proszę użytkowników tych urządzeń o wypowiedź. A może jeszcze coś innego?