Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z drukarką HP-5440

ROBERT-TT5 04 Lut 2007 21:33 2113 3
  • #1 04 Lut 2007 21:33
    ROBERT-TT5
    Poziom 9  

Witam. Mam problem z kolorową drukarką atramentową hp 5440. Problem polega na tym iż w/w drukarka nie reaguje na polecenia drukowania z pozycji wszystkich rodzajów dokumentów. Do tej sytuacji doszło gdy podczas pracy drukarki dwukrotnie doszło do zaniku napięcia w sieci. Po włączeniu sprzętu na drukarce zaczęła migać dioda. Ta sama dioda sygnalizuje np. brak papieru. Drukarka nie reaguje na nic. Przeinstalowałem już sterowniki i to nic nie pomogło. Instalowałem sterowniki na innym komputerze też bez powodzenia, za każdym razem jest tak samo, komputer wykrywa sprzęt a drukarka nie reaguje. Mój znajomy który jest właścicielem serwisu RTV mówi że uszkodzony jest soft drukarki. Proszę pomóżcie. Może ktoś wie czy da się wgrać nowy soft do drukarki i w jaki sposób to zrobić. Z góry dziękuję za wszelkiego rodzaju pomoc.
    POZDRAWIAM.

0 3
  • #2 05 Lut 2007 10:20
    flaku
    Poziom 11  

Witam. Można spróbować wymienić głowice czarną lub kolorową bo może jedna z nich jest uszkodzona.

0
  • Pomocny post
    #3 05 Lut 2007 21:59
    gandalf.s
    Specjalista - kserokopiarki

Dostala "lewego" napiecia i prawdopodobnie poleciala plyta glowna. Jest teraz "martwa". Jedynie wymiana plyty moze pomoc. Najczesciej powstajaca usterka przy niezabezpieczonej sieci. Jesli nie znasz sie na elektronice, to proponuje kupic jakas na czesci i z dwoch zrobic jedna. Mozesz zaczac od tej: http://www.allegro.pl/item162470913_drukarka_hp_5440.html

Pozdrawiam

0
  • #4 05 Lut 2007 22:50
    ROBERT-TT5
    Poziom 9  

Dziękuję z zainteresowanie i za pomoc gandalf.s. Natomiast próba wyjęcia zasobników z tuszem nic nie dała.

1