Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra X16XEL-uszkadza sterowniki.

04 Lut 2007 23:05 5767 19
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    A ta rezystancja wtryskiwaczy jest poprawna???, Czy te tranzystory sterują bezpośrednio wtryskami, oczywiście obwodem plusa więc wstawiłbym jakiegoś MOS'a np. BUZ11, albo 44
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    witam.miałem taki przypadek w astrze wymieniłem dwa sterowniki a była uszkodzona cewka.Po wymianie cewki wszystko wróciło do normy
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Kiedyś miałem walnięty emulator wtrysków od gazu i wywaliło 2 sterowniki w ciągu 2 dni.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    To że podstawą są prawidłowe masy , a nie "zielone " to chyba nie trzeba wspominać .....a tak apropo to i tak będzie trzeba oryginalne tranzystory wstawić ; spróbuj w TME jeśli idzie coś z nich odczytać. ( oczywiście telefonicznie - sporo mogą załatwić - tylko ten czas oczekiwania )

Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Podstawą jest włąsnie Producent i Kod SMD i typ obudowy.....spróbuj , ja 90% sterowników ratuje właśnie w Łodzi.

Ale faktem jest że nowe elementy nie rozwiążą problemu jeśli nie znajdzie sie przyczyny
  • Poziom 30  
    A czy to nie jest czasami klon irf9620? P-Mosfet? pasowało by?

------------------------------------------------------------------------

To może być takie coś - tylko z inną rezystancja włączenia (bo 26 na końcu)(ale też tak dobrze skalibrowaną). Sterownik ma info o napięciu zasilania, do tego stała rezystancja włączenia i kontrola na samym pinie do wtryskiwaczy - ideał, inżynierowie się postarali.
  • Poziom 28  
    hmm.....
    wydaje mi się,że jednak winne są tu wtryskiwacze.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    jednak musi dostawać twardego plusa, może pomierz przez amperomierz na sztywno do masy czy wtryski jednakowo biorą (jak nie omomierz to może prąd pokaże). Pewnie któraś cholera zwiera , albo wiązka. Hehe zamień wtryski to napewno się okaże co tu sie dzieje :)
  • Poziom 18  
    Jak uszkadzaja sie tranz zwiera czy przepala. to Ci wijasni czy prad czy przepiecia.
  • Poziom 23  
    Witam

Niestety - ale wygląda mi to na dymaniczną usterke ....

Proponuje generator, dorobić końcówke mocy i podpiąć się pod felerne wtryski oraz je podgrzewać (suszarka ?? :D ). Może być tak, że po prostu wtrysk/ki mają po nagrzaniu w trakcie pracy zwarcie .....

Skoro nie ma zwarć na instalacji (przewalone sprawdzić) , a dzieje się po pewnym czasie - stawiałbym raczej na wtryski.

pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Do Poety-wtryski sterowane plusem???Jeszcze sie nie spotkalem z tym w zadnym aucie.Impulsy na wtryski komp podaje masa a plus pojawia sie od momentu wykrycia obrotow walu przez czujnik polozenia walu korb.
  • Pomocny post
    Spec od samochodów
    Teraz zmień cewki WN na inne.. Nie wierzę żeby wtryskiwacze były władne uszkodzić komputer.

Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    walczyłem z identyczną astrą,były podobne objawy z tym że były o dwie masy za dużo od sterownika podłączone do nadwozia .