Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobór głośników do zwrotnicy

pawelman 05 Feb 2007 00:27 1317 8
    pawelman
    Level 2  
    Mam problem mam kolumnę z masakrowanymi głośnikami które próbuję wymienić 3 drożna kolumna z dwoma niskotonowcami. Jedyne co udało się zidentyfikować to niskotonowce.

Pierwszy GDN 20/40/8 40W 15ohmow drugi GDN 20/60/3 60W 15ohmow. Połączone były równolegle.

Wysoko i sredniotonowy sa nieoznaczone.

Teraz moje pytanie jakie głośniki dobrać do zwrotnicy zawartej w tej kolumnie i czy te niskotonowce dać takie same czy są one dobrze dobrane również do zwrotnicy ? Informacje o całej kolumnie to
    UNICORN
    U 100
    POWER RATING 120W
    RMS PEAK POWER 140W
    Impedencja 8Ohmow

Te dwa zielone co ich nie widąć strony z informacją nie wiem jak to się nazywa mają na sobie napisane 1,5uK 100V a drugi 3,3uK 100V a ten który jest wywrócony to 2u2J 100V

Ewentualnie mogę zamieścić jeszcze zdjęcia tych głośników niezidentyfikowanych. Z góry dzięki za pomoc
    beetroot
    Level 17  
    Zazwyczaj zwrotnice dobiera sie do glosnika . Na jana mozesz podpiac byle co ,byle impedencja sie zgadzala.Sam pan niezna parametrów tej zwortki .15 Omowych glosniczków raczej nie znajdziesz . Wiec musisz dac 2 x 4 Ohm w szereg. Te zielone to kondensatory. Czy te glosniki wygladaja jak tonsile ,posypalo sie górne zawieszenie.
    takero
    Level 32  
    lepiej weź to sprzedaj na allegro,
    bo widze w jakąś totalnie bzdurną strone brniesz - dobór głośników za jakieś tam pieniądze do zwrotnicy która prawie nic nie warta jest....
    pawelman
    Level 2  
    Tak głośniki to na pewno Tonsile, dokładnie posypało się zawieszenie, membrany zniszczone. Na allegro wezme za to tyle co za obudowę bo reszta się do niczego nie nadaje więc sensu nie widze sprzedawać. Na budowie zwrotnicy się nie znam więc nie mogę wiedzieć czy jest ona nic nie warta czy coś może jest a że w ogóle taka była więc pomyślałem że może pod nią wymienić głośniki jeżeli jest to bezsensowne to proszę o pomoc w zagospodarowaniu kolumny jakimiś innymi głośnikami zwrotnicą
    takero
    Level 32  
    zagospodarowanie tej obudowy też jest bez sensu.
    Pewnie do piękności ona nie należy, proporcje jak sądze tonsilowe...
    Wystaw na allegro zwrote, budy i głośniki "do regeneracji".
    Coś tam zarobisz - ile - nieważne bo to wartości zbyt wysokiej nie ma.
    Jak już nie będziesz miał tego w domu proponuje zbudować coś normalnego od początku bez takich glupich półśrodków pozwalających zaoszczędzić 10zł.
    beetroot
    Level 17  
    Witam .Nic nie sprzedawaj tylko wyremontuj tonsile .Jesli ta zwrotnica pracowala z tymi glosnikami to wszystko jest ok . Niewiem na jakiej podstawie kolega TOKERO stwierdzil ze zwrotka jest nic nie warta .Jesli to sprzedasz to nie starczy ci nawet na alphardy .Jak naprawic glosniki ,znajdziesz na elektrodzie .Wpisujac w wyszukiwarke "Regeneracja,naprawa Tonsil" pozdrawiam
    takero
    Level 32  
    Po 1 to TAKERO,
    po 2 - to są kolumny sprzed 2 epok i to w dodatku jakieś lipne samoróby:

"Pierwszy GDN 20/40/8 40W 15ohmow drugi GDN 20/60/3 60W 15ohmow. Połączone były równolegle.

Wysoko i sredniotonowy sa nieoznaczone. "
    widać że to jakaś samoróba jest więc wogóle nie ma o czym rozmawiać.
    pawelman
    Level 2  
    To jest ta obudowa o którą toczy się spór czy ma zostać sprzedana czy też nie. Głośnik średniotonowy ma wydzieloną własną przestrzeń. Reszta normalnie razem.

takero
    Level 32  
    ja bym raczej na Twoim miejscu zapomniał o 3 drogach :P