Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ile Ohm? Impedancja zestawu? Głośnik 6 Ohm i 4 Ohm.

05 Lut 2007 14:25 2716 5
  • Poziom 14  
    Witam! Jaka będzie ogólnie impedencja zestawu juśli jeden głośnik ma 6ohm a drugi 4ohm? Co się stanie jeśli podepnę 4ohmowe głośniki do zwmacniacza 8ohm i na odwrót?
  • Poziom 31  
    to zalezy w jaki je sposob połaczysz. jesli głosniki podepniesz szeregowo to impedancja bedzie 10Ω a jezeli rownolegle to cos ok 5Ω.

Jezeli podepniesz głosniki 4Ω do wzmacniacza 8Ω to teoretycznie wzmacnioacz moze oddac 2X wiecej mocy tylko wtedy nalezy pamiętac zeby nie obciązyc zbytnio wzmacniacza poniewarzm,oze on uledz uszkodzeniu. jesli wzmacniacz ma wyjscie na 4Ω a ty podłączysz kolumny 8Ω to moc wzmacniacza spadnie o połowe..
  • Poziom 38  
    Jeżeli głośniki połączysz szeregowo, to 10 ohm, jeżeli równolegle, to 2,4 ohma.
    Jeżeli podłączysz głośniki 4 ohmowe do wzmacniacza przygotowanego do obciążenia 8 ohmowego, to możesz uszkodzić zarówno głośniki, jak i wzmacniacz.
    Jeżeli do wzmacniacza przystowanego do obciążeń 4 ohmowych podłączysz głośnik 8 ohmowy, to nie stanie się nic, głośnik będzie grał troche ciszej.
  • Poziom 14  
    Już niewiem komu wierzyć... czy 2,4ohm czy 5 ohm...
  • Poziom 31  
    ja nie obliczałe mtylko strzelałem na oko...

a teraz obliczmy

R*R1/R+R1=4*6/4+6=2,4Ω zadowolony
  • Poziom 22  
    Jerzy Węglorz napisał:

Jeżeli do wzmacniacza przystowanego do obciążeń 4 ohmowych podłączysz głośnik 8 ohmowy, to nie stanie się nic, głośnik będzie grał troche ciszej.

Sorry że odnawiam temat ale kolega napisał "troche ciszej" a inni mówią o połowe, jak wkońcu z tym jest ? pytam bo mam taką sytuacje.
    Mój temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic742186.html