Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY STR-DE475 - brak reakcji na sygnał DIGITAL OPTICAL

05 Lut 2007 18:19 1164 1
  • Poziom 15  
    Podłączyłem do mojego amplitunera SONY STR-DE475 dwa odtwarzacze DVD. Chciałem żeby jeden był podłączony do wejścia COAXIONAL a drugi do OPTICAL. Niestety pierwsze DVD z wejściem COAX działa w porządku natomiast jak mam włączone drugie DVD z wejściem OPTICAL niestety nie umiem uzyskać dźwięku. Na amplitunerze nie mam nawet takiej opcji próbując zmieniać wejścia jako COAX IN...AUDIO IN... Nie reaguje i nie pokazuje na wyświetlaczu żadnej informacji o sygnale po kablu OPTICAL. Chciałbym się ponadto zapytać jak działa taki kabelek. Ponieważ zauważyłem że jak otwarłem zatyczki z wejść OPTICAL to tylko na wyjściu z DVD świecił się czerwony punkcik. Nie wiem czy to jest informacja o nadawaniu sygnału z DVD do amplitunera czy w amplitunerze też nie powinien być taki czerwony świecący punkcik gotowy do odbioru takiego sygnału. Proszę o pomoc w moim problemie. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
  • Poziom 17  
    Witam sprawdzałem tak i stwierdziłem że przy odłączeniu od amplitunera świeci się punkt czerwony optical kabla natomiast kiedy jest podłaczony do amplitunera nie wkońcu to jest IN a nie out wiec ruch jest tylko jedno kierunkowy zresztą poco obciążac dwoma dvd lepiej MD podłacz jak masz a nie tak dwa jednakowe odniorniki A podrugie musisz wiedziec jak używałeś tylko wejścia coxiallnego a nie optycznego to musisz koniecznie zresetować amplituner on działa tak samo jak dodał bys karte muzyczna do kompa musi wyszukac dodatkowe użadzenie podłączone i na 100procent powinno zadziałać czyli zrób reset aplitunera