Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam opinii na temat monitora NEC LCD 1760NX

15 Wrz 2003 07:39 3066 12
  • Poziom 10  
    Jeżeli ktoś ma doświadczenia z NEC 1760NX chętnie usłyszę opinię.
    Pozdrowionka Artbox.
  • Poziom 13  
    Jak dla mnie to jest rewelacyjny monitor. Pracuję na takim od 3 miesięcy i na prawdę jestem zadowolony. Obraz w rozdzielczości 1280X1024 jest doskonały, choć w zestawie jest tylko kablel VGA, to podejrzewam że na złączu DVI byłby jeszcze lepszy. Nie mam żadnych zastrzeżeń.
  • Poziom 11  
    Witam.
    Zamierzam kupić 17” LCD i NEC 1760NX jest jednym z „wybrańców”, drugi to iiyama.
    Ramjac bardzo interesuje mnie twoja opinia jako posiadacza tego monitora. Przede wszystkim jak wygląda sprawa smużenia czy da się na tym oglądać filmy i grać czas reakcji jaki podaje producent to zaledwie 16ms ale czy tak jest naprawdę??. Czy jest to czas gaśnięcia lub zapalania pixela w tedy czas reakcji byłby przynajmniej dwukrotnie dłuższy, co oznaczało by że ten monitor smuży w przy aplikacjach multimedialnych. Jednym słowem interesuje mnie Twoja opinia na temat zastosowań multimedialnych tego monitora.
  • Poziom 35  
    Witam, co prawda pracuje na NEC 1701 ale matryca jest ta sama. Super monitor warty swojej ceny, pracowałem już na paru LCD ale na żadnym nie miałem takiego kontrastu. Co do smużenia to praktycznie nie ustępuje bańkom. Naprawde to jeden z lepszych moich zakupów.
  • Poziom 11  
    Mam jeszcze pytanko. Odnośnie odświeżania. Nec podaje że przy max rozdzielczości morze wyciągnąć 75Hz ale zalecane jest stosować 60Hz w modelu 1701 zalecana jest rozdzielczość 1024x786 i odświeżanie 60Hz . Wiem że dla LCD odświeżanie potrzebne do utrzymania dobrego (niezauważalnie migającego) obrazu liczy się całkiem inaczej niż dla tradycyjnych „opiekaczy”, jednak te lepsze monitory LCD mają odświeżanie na poziomie 75Hz. Jak byś mógł coś szerzej napisać o tym czy przy takim odświeżaniu nie męczą się szybko oczy? Druga sprawa to odwzorowanie barw i ostrość obrazu??..... słyszałem że z tym nie jest za rewelacyjnie. :?
  • Poziom 35  
    Co do kontrastu i jasności nie mam zadanych zastrzeżeń, trochę do odwzorowania poziomu szarości, mały zakres, ale prawie nie zauważalne.
    Co do częstotliwości odświeżania nie wiedze różnicy pomiędzy 60 a 75, w bankach to było widać obrazu, tutaj nie ma tego efektu, a nawet jeśli jest to nie zauważalny
  • Spec od monitorów
    matryca dziala z jakas tam szybkoscia, framebuffer jest odczytywany z ta szybkoscia - jesli teraz komp zapisuje dane do niego szybciej niz sa odczytywane to masz (albo nie masz - double buffering) pochlastany ekran (kawalek poprzedniej ramki i nastepnej na jednym eraknie)
  • Poziom 11  
    Została jeszcze tylko jedna sprawa do poruszenia mianowicie uszkodzone pixele. I tutaj mile widziane opinie użytkowników odnośnie ilości padniętych pixeli na przeciętnym panelu. Czy w każdym panelu musi być jakiś zdechły pixel? Może komuś się udało kupić takiego sprzęta bez uszkodzonych pixeli?. Dać tyle kasy na panel, i przez kilka lat widzieć np. czerwoną kropkę na środku ekranu :? .
  • Poziom 35  
    Ja zakupując swój dokładnie obejrzałem, w sklepie mieli Nokia test, włączyłem i pooglądałem sobie, pierwszy który wziąłem z półki miał jedne martwy, ale kolejny monitor nie miał żadnego. Najlepiej kupować w sklepie gdzie go można dokładnie obejrzeć i bez pośpiechu.
  • Poziom 37  
    Bez oglądania można brać za darmo ,ale nie kupić.Jeden martwy pixel ,szczególnie na środku dyskwalifikuje panel jak dla mnie.Widać to z kilku metrów na czarnym tle.Do trzech martwych pixeli producenci uważają za normę technologiczną i jak kupisz to nie zareklamują.Dlatego nie można zapłacić w ciemno.Ja kupowałem NEC-a1701 i obejrzałem go i nie miał martwych pixeli.Jest to moim zdaniem świetny choć drogi panel.1760NX jest jeszcze lepszy ale kosztuje coś ok.2300 zł.Jak ktoś ma tyle kasy to warto.Szkoda że tego 1701 kupowałem dla klienta a nie dla siebie.
  • Poziom 21  
    Widziałem na stronie Nec-a że 1701 zalecane ma 1280x1024 do 75Hz to by się zgadzało bo dla ogólnie dostepnych 17"-ek taki jest standard.
  • Poziom 13  
    U mnie w firmie jest ponad 40szt. 1760NX i ze 30 1700V, żaden z nich nie ma martwego pixela. Były kupowane razem bez sprawdzania i tu chyba NEC się przyłożył, bo na tyle sztuk żadnej nawet najmniejszej wady. Najlepszy obraz jest 1280X1024/60Hz - przy 75Hz trochę rozmazuje ostrość.
    Zaletą paneli LCD jest brak migotania - i faktycznie po 8 godzinach patrzenia w ekran oczy nie bolą.
    Co do jakości ruchomych obrazów (filmy, gry) - nie zauważyłem różnicy co do jakości obrazu, smuzenia , itp.
    Fakt, że trochę inaczej wygladają "szarości" niż na CRT, ale taka jest uroda matryc i można się przyzwyczaić. Coś za coś :-)
    Jakbym miał kupować do domu to bym się bardzo zastanowił nad 1760NX - najlepszy jaki widziałem, choć przy kupowaniu bym jednak sprawdził pixele.
  • Poziom 11  
    Dzięki wszystkim. Już kupiłem tego Nec’a. Jak na razie jestem zadowolony, zobaczymy jak będzie sprawował się dalej :->