Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kablówka, Digitus Internet Broadband Router 4xLAN, czy sieć będzie funkcjonować?

.Wiśnia 05 Lut 2007 21:44 1155 4
  • #1 05 Lut 2007 21:44
    .Wiśnia
    Poziom 28  

czy Digitus Internet Broadband Router 4xLAN, 1xWAN + P poradzi sobie z połączeniem sieci w domu z modemem kablowym ? 2 komputery w sieci -i tu mnie zastanawia czy bede widział w "otoczeniu sieciowym drugi komputer"
    A i najwazniejsze czy siec bedzie funkcjonowala jak wyłacze komputer przez którego router był konfigurowany
    Ps. poczytałem troche na tym forum ale wole sie upewnic bo pieniedzy w błoto to chyba nikt nie lubi wyrzucać .

0 4
  • #2 05 Lut 2007 23:01
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wszystko będzie działało.

Router nie ma wpływu na działanie "Otoczenia sieciowego" - między komputerami jest tylko switch.

Wszystkie ustawienia są zapisane w routerze, więc działanie jakiegoś komputera nie ma na to wpływu.

0
  • #3 06 Lut 2007 18:36
    .Wiśnia
    Poziom 28  

aha ... no to "bajka" i można śmiało zasówać do sklepu

a mam jeszcze jedno pytanie dotyczace kabli .czy powinny być wszystkie zwykła nie krosowe ? tzn .
    modem a router = zwykła sieciówka
    router a komputer = zwykła sieciówka

???

0
  • #4 06 Lut 2007 19:13
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tylko jeszcze drobna uwaga - a własciwie anegdota z zeszłego tygodnia:
    Do modemu kablowego chciałem podpiąć 7 komputerków, więc wymyśliłem układ: modem -> router -> switch.
    Poszedłem do sklepu i tłumaczę tempakowi, ze potrzebuje router do modemu kablowego, a ten pod nosem mamrocze: modem kablowy czyli neostrada. 10 minut tłumaczyłem, że to nie jest neostrada, w końcu stanęło na tym, że WAN ma mieć gniazdo RJ-45. Na drugi dzień przychodze po sprzęt i widze, że router jest z modemem DSL. Pytam się gościa czy mnie nie zrozumiał, a ten stwierdził: A co to za różnica? :D

Pozdrawiam

Wszystkie patchkordy mają być proste (bez przeplotu).

0
  • #5 07 Lut 2007 00:58
    dan-j2
    Poziom 18  

sa ludzie i parapety i takie sprzedaja w sklepie na ktorym nic nie maja pojecia :) a jezeli chodzi o podzial kablowki jak masz modem pamietaj jak podlaczysz router o zresetowaniu modemu taki maly guziczek reset bo modemy kablowki pamietaja mac sieciowki i nie dadza ci neta na innego mac niz na tego z ktorego sie laczysz

0