Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Linksys wag200

05 Lut 2007 22:55 5131 7
  • Poziom 14  
    Panowie posiadam taki router jak w temacie , linksys wag200. Jestem teraz użytkownikiem neostrady , ale chcę się przeżucić na netię ( usługa nazywa się mimo). Mój problem polega na tym czy będzie mój router śmigał na tej neti, a drugie czy rozdziele go nim na drugi komputer. Bo gdzieś coś wyczytałem , że chyba nie dam rady. Podobno trzeba jeszcze ćoś dokupić.

Bardzo proszę Panowie o pomoc , bo sam sobie z tym nie poradzę.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Będzie działał na linii Netii.
    Nie potrzeba dodatkowych urządzeń do obsługi drugiego komputera.
  • Poziom 14  
    No dzięki kolego za pomoc ale gdzieś na forum wyczytałem że muszę jeszcze mieć jakieś urządzenie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Niby jakie miałoby być to urządzenie ...

PO to wymyślono routery, aby nie był potrzebny działający komputer.

Ewentualnie przy większej ilości komputerów może być potrzebny dodatkowy switch.
  • Poziom 14  
    A mam jeszcze jedno pytanko , chcę pociągnąc sieć jeszcze do siostry budynek obok , a ona również posiada dwa komputery , co potrzebuje mieć aby to u niej zadziałało. Ma ona teraz router Dl 524 dzieli nim sygnał z radiówki , czy ona da radę podzielić ten sygnał odemie jak jej puszczę jednym kabelkiem. Ten router siostry to jest dsl.
    Tym routerem go nie podzieli, ale wystarczy jej switch.
    Może być też ten wbudowany w ten router.
  • Poziom 14  
    A czy tym moim routerem linksys wag200 mogę przydzielić pod dany komputer szybkość łącza , bo chcę wziąść netię 6 mega i dla mie i dla siostry przydzielić po równo po 3 mega.
    Nie da się.

Przy 3 komputerach ma to niewielki sens.

Wystarczy w programach P2P ustawić ograniczenie maksymalnej szybkości ściągania, wysyłania i ilości sesji.