Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć kamerkę- przewody

Adam C 05 Lut 2007 23:02 1231 4
  • Poziom 13  
    Witam.
    Mój znajomy znalazł w swoich rupieciach jakąś starszą kamerkę.Chcilibyśmy ją podłączyć jednak nie znamy jakie funkcje płnią odpowiednie kolory przewodów.Są to:czarny , żółty , biały i ekran.Nigdzie w necie nie znalzłem opisów takiej kamerki.Dołączam zdjęcia kamerki.
    Za wszelkie odpowiedzi serdzeczne dzięki.
  • Poziom 31  
    Witaj!
    Ja bym rozebrał delikatnie obudowę kamery i po podłączeniu przewodów do odpowiednich miejsc na płytce wywnioskował do czego są poszczególne przewody. Na zasilaniu wewnątrz kamery powinien być kondensator elektrolityczny, więc po jego polaryzacji rozeznasz polaryzację i kolor przewodu zasilającego. Jeśli przewód czarny ma połączenie z ekranem to jest to oczywiście przewód masy zasilającej.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Tak ale...Przewód czarny ani żaden inny nie jest podłączony do ekranu.Kamerki rozebrać - bez jej uszkodzenia- się raczej nie da (jest to kamera hermetyczna - wszystko jest zalane żywicą , nawet korpusu nie da się odkręcić bez żabek hydraulicznych i imadła -"trochę" potem widać ślady tej interwencji- wiem bo "ćwiczyłem" już to na innej)Równierz podłączanie "w ciemno" na pierwszej kamerce też zostało przetestowane.Wiem że podłączenie napięcia już 1V na wyj video powoduje zniszczenie kamerki - więc na tej nie mam zamiaru "trenować".
    Proszę o poradę osoby które podłączały tego typu kamerki.
    Dziękuję.
  • Poziom 26  
    Witam !Kamery z reguły są podłączane w następujący sposób
    -czarny to -12V
    -ekran to ekran video
    -biały to sygnał video
    -żółty to najprawdopodobniej u ciebie będzie +12V
    Jakby tak nie chciała działać to zamieniłbym tylko żółty z białym
    Ale poczekaj jeszcze na opinie kogoś kto podłączał ten typ kamery
  • Poziom 1  
    Kamerkę możesz podłączyć w następujący sposób :
    -wszystkie przewody spróbuj metodą chybił trafił, zawsze masz większe szanse trafić dobrze niż szóstke w Toto Lotku :) :) :). Jeśłi Ci się uda, po prześlij nam linka z obrazem.
    Ps. Nie proś mnie o kolejną kamerkę, bo w moich rupieciach skończyły się kamerki na stanie:) :) ; )