Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet z kablówki - czy parametry sygnału są prawidłowe?

06 Lut 2007 02:47 3275 17
  • #1 06 Lut 2007 02:47
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 06 Lut 2007 04:12
    system
    Poziom 15  

Wszystko jest ok. to co odczytales to standardowe parametry lini ktore sa widoczne od strony modemu, dobrze wykonane sieci kablowe nie potrzebuja az tak dokladnie szczegolowych rozwiazan po stronie abonenta ale sa one dodatkowym atutem parametrow sieci.Nawet gdybys nie pilnowal tego tak dokladnie modemy kablowe daja sobie bardzo dobrze rade z niedoskonalymi parametrami naszych lini :) jak przyciete kable , przerwy zwarcia do masy , wiec n iema sie co obawiac powinno wszystko dzialac bez zarzutu.

0
  • #3 06 Lut 2007 08:08
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam

Niestety Twój modem pracuje na "max obrotach", w każdej chwili może nastapić zerwanie połączenia. Po drugie monterzy (o ile monitorują sieć) na pewno Cię odwiedzą, bo taki stan rzeczy nie jest normalny.
    Jeżeli przyzwolili Tobie na taką instalację, niech sami się martwią o zmniejszenie tłumienia llinii w przeciwnym wypadku zwrotnica powinna być założona zaraz przed pierwszym rozgałęzieniem co i tak nie zmienia faktu, iż jest za duże tłumienie linii.

Pzdr

0
  • #4 06 Lut 2007 11:33
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 06 Lut 2007 13:16
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam

W miejsce 1-szego rozgałęźnika powinnaś wstawić zwrotnicę - od zwrotnicy jeden przewód do modemu, drugi - wyjście TV możesz rozdzielać na dodatkowe telewizory czy kartę TV.

Teroretycznie ,modem max powienien pracować na 58 dBmV - co i tak jest za dużo (powinno być jeszcze kilka dB zapasu) praktycznie Twój chodzi jeszcze wyżej 121dBmikroV w każdej chwili może nastapić zerwanie z CMTsem, - wystarczy, że dołożone zostanie większe tłumienie do linii, czy podniosą się temperatury powietrza na zewnątrz. (zmiana aury).
    Powinnaś im zgłośić przerwy w odbiorze internetu i powiedzieć, że moedem pracuje na największej mocy.
    Pzdr

0
  • #6 06 Lut 2007 18:59
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 06 Lut 2007 21:19
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

yonnie napisał:

Kolega nie zrozumiał dobrze mojej konfiguracji. W przedpokoju mam rozgałęźnik, który rozdziela sygnał na trzy pokoje - w dwóch są telewizory, a w trzecim modem i tuner TV (mam też w planach podłączenie tunera radiowego). Jeżeli wstawię zwrotnicę na początku, to muszę poprowadzić więcej kabli z przedpokoju zamiast dwóch. Zwrotnica ma wyjście DATA, TV i R, a więc jaki sens wstawiać ją na początku przy takim układzie? Musiałabym poprowadzić dwa kable do mojego pokoju do tunera TV i modemu z przedpokoju.

Przerw w dostawie Internetu nie mam żadnych, chodzi wszystko OK. Dzięki za wskazówki, zgłoszę to monterom, może uda mi się coś załatwić.

Dobrze zrozumiałem ;) - zasada jest prosta - najpierw zwrotnica multimedialna (żeby maksymalnie zmniejszyć tłumienie sieci i odfiltrować inne urządzenia od internetu i vicewersa) dalej podział torów na Dane i TV - w Twoim przypadku powinna byc zastosowana inna zwrotnica - DANE/RTV - żeby jednym przewodem dalej "ciągnąć" radio i telewizję.

Życzę powodzenia, może tłumienie sieci się nie zwiększy a zmiany tłumienia będą szły w "dobrą stronę". W mojej sieci jest to niedopuszczalne - każde takie odstępstwa od normy muszę korygować - żeby przypadkiem soboty czy niedzieli nie spędzić na usuwaniu awarii - co w Twoim przypadku byłoby czasochłonne.

Pzdr

0
  • #8 06 Lut 2007 22:37
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 06 Lut 2007 23:34
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam

Jest lepiej, ale to za sprawą (prawdopodbnie) tego, iż modem zalogował się na innej częstotliwości - tak jak teraz możesz wszystko zostawić bez zmian - z ciekawości wyłącz modem, wstaw ten sam rozg. i włącz ponownie - zobacz jak się znowu zaloguje.
    Jak będziesz cały czas miała 58- pozostaw tak bez zmian, sprawdzaj sobie z ciekawości co jakiś okres jakie są parametry.

Pzdr

0
  • #10 07 Lut 2007 00:27
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 07 Lut 2007 09:43
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

A na fujarkę ten filterek?
    Takie rzeczy zakładam aby odciąć abonentowi internet, filtracje masz na zwrotnicy. Chyba tylko po to, aby stłumic sygnał na telewizorach.

Masz trochę "kombinacji" w domu, więc osobiście najpierw upewniłbym się, czy instalacja jest zrobiona poprawnie - poprzez wpięcie modemu w kabel bezpośrednio w miejscu wejścia do mieszkania (tam gdzie masz zabezpieczenie).

Modem może nadawać do 58dBmV, ale niestety z czasem parametry sieci polecą w dół i zaczną się problemy.
    Sprawdź jeszcze jak wygląda sprawa u sąsiadów.

0
  • #13 07 Lut 2007 10:00
    mbo

forestx napisał:

Masz trochę "kombinacji" w domu, więc osobiście najpierw upewniłbym się, czy instalacja jest zrobiona poprawnie - poprzez wpięcie modemu w kabel bezpośrednio w miejscu wejścia do mieszkania (tam gdzie masz zabezpieczenie).

W taki miejscu parametry będą dużo lepsze - to oczywiste - tłumienie w kanale zwrotnym spadnie o wartości tłumienia wprowadzane przez rozgałęźniki.
    Nie ma co tutaj samemu kombinować.
    Jak będą problemy zgłasza się to operatorowi - w końcu to jego sieć.

Cytat:

Modem może nadawać do 58dBmV, ale niestety z czasem parametry sieci polecą w dół i zaczną się problemy.

Akurat ten modem przy modulacji QPSK może nadawać 61 dBmV.

0
  • #14 07 Lut 2007 10:19
    forestx

Yonnie pisała na poczatku, że nie może liczyć na pomoc. Moja sugestia - pogadaj z chłopcami prywatnie - za miły uśmiech i symboliczną flaszkę zrobią ci sygnał "żyletkę" - co wyjdzie taniej niż samodzielne kupowanie osprzętu.

Nie mam u siebie tych modemów - bawię się arisami, a ostatnio webstarami, ale w notce: http://www.qb.ro/docs/tcm390.pdf pisze/napisane jest 58dBmV. Co zresztą jest mało ważnym szczegółem.
    W mojej sieci reagujemy, kiedy modem nadaje powyżej 55, co owocuje później - mniej nerwów w przyszłości. W tym momenci mam takich modemków 27 - większość to przypadki skrajne, gdzie nie ma już na czym "podbić". A modemów mam 4k. :D

0
  • #15 07 Lut 2007 11:25
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

forestx napisał:
    A na fujarkę ten filterek?
    Takie rzeczy zakładam aby odciąć abonentowi internet, filtracje masz na zwrotnicy. Chyba tylko po to, aby stłumic sygnał na telewizorach.

.

Koleżance chodziło o odcięcie ewentulanych zakłoceń pochodzących z telewizora przed zwrotnicą.

0
  • #16 07 Lut 2007 15:42
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 07 Lut 2007 17:18
    mbo

Jeśli nic się nie zmieni na sieci to modem nadający 58 dBmV będzie działał bezproblemowo.

Tak więc nie masz się co martwić - na wszelki wypadem modem ma jeszcze 3 dBmV w zapasie :)

Ewentualnym rozwiązaniem mogłoby być przełączenie na niższy spadek w szafce gdzie rozdzielany jest sygnał na mieszkańców bloku, ale to musiałby wykonać ktoś z kablówki.

0
  • #18 07 Lut 2007 21:48
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów