Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 28PT4101 iskrzenia na ekranie

wiktorr 06 Lut 2007 07:28 1227 8
  • #1 06 Lut 2007 07:28
    wiktorr
    Poziom 9  

TV trafił z uszkodzonym pionem. Wymieniłem TDA3654, elki TV ruszył okazało się, że jest uszkodzona korekcja po wymianie BF819 obraz jest ok jednak w TV występuje inna ustarka. Podczas jasnych scen na ekranie TV pojawiają się iskrzenia w postaci jednej lub dwóch linii oraz trzaski w transformatorze WN. Podczas zwiększania napięcia siatki G2 iskrzenia wzrastają gdy napięcie zmniejszę na trafopowielaczu iskrzenia zanikają.
    Napięcie zasilania 147V, napięcie na wzmacniacze RGB 160V - elki wymienione (czy nie zbyt małe), trafopowielacz wymieniony na nowy, kineskop sprawdzony OK, luty na cewkach w korekcji i w okolicy WN poprawione( chassis AA5).
    Proszę o sugestie gdzie szukać usterki- czy napięcie na RGB nie jest zbyt małe?

0 8
  • #2 06 Lut 2007 07:45
    DiZMar
    Poziom 43  

Prawdopodobnie przebija iskiernik na PK (jeżeli taki jest) lub podstawka kineskopu.

0
  • #3 06 Lut 2007 07:51
    ALUŚ
    Poziom 36  

Witam .

Sprawdź czy niema upływów w podstawce kineskopu .

0
  • #4 06 Lut 2007 08:28
    wiktorr
    Poziom 9  

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem jednak muszę kolegów poinformować, że podstawka na PK została wymieniona, cokół na kineskopie także czyli usterka tkwi w innym miejscu brakuje mi pomysłów na dalszą naprawę. Jak wczesniej pisałem po zminiejszeniu napięcia na G2 iskrzenia zanikają jednak obraz jest za ciemny. Pozdrawiam

0
  • #5 06 Lut 2007 08:41
    ALUŚ
    Poziom 36  

Kabel w trafie nie sieje , albo trafo bubel ?

0
  • #6 06 Lut 2007 08:48
    DiZMar
    Poziom 43  

Ewentualnie kinol. Warto przyjrzeć sie po ciemku na szyjkę kineskopu czy nie widać niebieskich błysków.

0
  • #7 06 Lut 2007 09:37
    wiktorr
    Poziom 9  

kineskop podstawiłem z innego TV i objawy są takie same więc odpada. trafo wstawiłem nowe gdyż przypuszczałem że to ono robi ( na starym trafie objaw był taki sam ) brak mi dalszych pomysłów

0
  • #8 06 Lut 2007 11:37
    taktak
    Poziom 13  

Witam.....Nie wiem czy kolega to sprawdzał ale na płytce kineskopu na S2 powinien być kondesator ok. 1n, taka niebieska pastylka najczęściej, warto go wymienić bez sprawdzania, często przebija przy wyższym nap.

0
  • #9 06 Lut 2007 21:16
    wiktorr
    Poziom 9  

dziękuję wszystkim kolegą, którzy udzielali mi swoich rad w celu dokonania naprawy telewizora. Temat zamykam gdyż usterka została usunięta i telewizor gra juz poprawnie. Pragnę Was poinformować, że przyczyną iskrzenia na ekranie TV była fonia równoległa. Zasilanie tej foni +12V pobrałem z wyjscia przetwornicy i to okazało się moim problemem, po odłaczeniu zasilania foni obraz stał się poprawny więc aby zasilić fonie + 12V pobrałem z wyjscia trafopowielacza. Myślę, że będzie to cenna informacja dla innych kolegów serwisantów gdyby ich coś taki problem dotyczył. Ja kilka godzin na usunięciu tregoż problemu. Pozdrawiam wszystkich

0
  Szukaj w 5mln produktów