Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem przy stawiamiu nowych kulek

belmondo80 06 Lut 2007 07:52 1251 11
  • Poziom 16  
    Witam!
    Mam taki problem od niedawna zajmuję się GSM i jestem na etapie nauki stawiania kulek po kilku próbach na starym telefonie udało mi sie juz poprawnie stawiać kulki na układach:D
    ale mam problem z powtórnym stawianiem układu na płytce. Chodzi o to że nie moge usunać w 100% pozostałości na płytce po cynie, co w rezultacie przeszkadza mi przy ułożeniu układu w odpowiednim miejscu. Mam plecionkę miedziana i próbuję nią usunac ale to nie daje rezultatu :cry:
    Ma ktos jakiś prosty sposób na poprawne stawianie "okulkowanego" juz układu??
    Pozdrawaim i czekam na fachową pomoc osób które już nie jeden układ postawiły:D
  • MagBoss
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    plecionka miedziana utopiona w roztworze kalafoni z alkoholem (denaturat) i sciagasz jak ta lala.... :D
  • Poziom 16  
    aha czyli co kalafonię lub pastę lutowniczą wymieszać z denaturatem? potem zamoczyć w tym i następnie przykładać do padów i ściągac cynę?
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    mniej wiecej... tylko nie zapomnij roztopic cyny najpierw... ;)
  • Poziom 16  
    oki. roztopić najlepiej kolbówką czy podgrzać hot air? Aha i w jakich proporcjach ta cynę i pastę?
  • Poziom 21  
    normalnie przykladam zimny ekran umaczany w tej roztopionej kalafoni przykladam i grzeje przez nia - i wszystko ladnie schodzi :D
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    belmondo80 napisał:
    aha czyli co kalafonię lub pastę lutowniczą wymieszać z denaturatem? potem zamoczyć w tym i następnie przykładać do padów i ściągac cynę?
    Witam .
    Nie pastę lutowniczą a kalafonię . I nie wymięszać a rozpuścić . I dobra rada , nie wrzucaj dużych kawałków kalafonii do "jagodzianki" bo będziesz wieki czekał aż sie rozpuści .
  • Poziom 16  
    dobra to już jarzę tylko powiedz ile mam tej kalafoni wrzucić do jagodzianki (jakie proporcje)
    p.s. sorki że tak zanudzam
  • Poziom 23  
    sposob darex100 jest bardzo dobry, ja natomiast zakladam szerszy grot do lutownicy i nakladam troche wiecej rma-7 i tez nie ma problemu. 100/100 bezbolesnie :D

powodzonka.

lukasz
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    belmondo80 napisał:
    dobra to już jarzę tylko powiedz ile mam tej kalafoni wrzucić do jagodzianki (jakie proporcje)...
    Co do proporcji to nie ma jakiejś jednolitej precyzyjnej receptury . Ja robię roztworek około 2/10 . W butelce po jakimś syropie mam 100 ml jagodzianki i do tego wsypuję tak około 20 % (objętościowo) kalafonii . Ale za chwilkę ktoś napisze że to źle i powinny być inne proporcje . I też będzie miał rację . Po prostu musisz sobie dobrać sam .
  • Pomocny post
    Spec od GSM
    Najważniejsze zeby była dobra grzałka która naprawde topi na całej powierzchni ekranu. Bo jak robisz to słabą lutownicą to niedogrzeje lutowia i ekranu (chwilowy spadek temp. po dotknieciu) i pady pourywane. Poza tym ta cyna nieprzeszkadza tak bardzo w stawianiu układów, sciągniesz co sie da ale płaszczyzny nie musisz robić. Dasz wiecej topnika, 'przykleisz' w ten sposób układ i delikatnie go osadzasz hotem.
  • Poziom 16  
    oki. może i masz racje ale przyklejając układ jest zawsze możliwość przesunięcia się, a to już problem. Wczoraj kombinowałem właśnie tak i UPP takjakby wskoczyła na miejsce ale flasha raczej nie udało się postawic bo podczas "przyklejenia" przesunoł się i możliwe że może kulki się jakieś zlały.:cry:
    P.S. Cięzkie to postawienie układu na swoje miejsce z powrotem