Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zbudowałem migomat ze spawarki elektrodowej

valdi77 14 Lut 2007 17:03 37783 52
  • #31 14 Lut 2007 17:03
    zarek37
    Poziom 16  

Witam
    Czy spawy zroboine migomatem są szczelne?, tzn. czy np migomatem można sobie pospawać piec CO?
    Też chcę sobie przerobić moją spawarkę na migomat i w związku z tym mam kilka pytań:
    1) Odwijałeś uzwojenie do ok 18-30V czy musi być takie napięcie czy może być większe lub mniejsze ,od czego ono zależy??
    2)Ja w swojej spawarce elektrodowej samoróbce mam w spoczynku ok 75V AC czy może być takie napięcie czy trzeba odwijać uzwojenie tak jak Ty do ok 30V??

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • #32 14 Lut 2007 17:50
    LECH Leonski
    Poziom 13  

Spoglądam na to twoje dzieło i nie mogę zobaczyć
    zaworu CO2 jeśli nie masz to marnujesz GAZ no
    i atmosferę polecam zastosować a cewkę włączyć
    w sterowanie silnika .(silnik pracuje gaz wylatuje )
    no i wtedy wszystko OK.
    No i Pozdrowienia oraz z MIGOMATU ZADOWOLENIA
    Lech :sm9:

• #33 14 Lut 2007 19:33
    zulers
    Poziom 11  

LECH Leonski napisał:
    Spoglądam na to twoje dzieło i nie mogę zobaczyć
    zaworu CO2 jeśli nie masz to marnujesz GAZ no i atmosferę

Zawor jest w uchwycie !
    /pozdr zul^

• #34 14 Lut 2007 19:51
    LECH Leonski
    Poziom 13  

No to GRATULACJE dla ciebie :lol:

• #35 14 Lut 2007 23:13
    chlop83
    Poziom 2  

Swietna konstrukcja :) jestem zdania że POLAK POTRAFI ;) sam też różne ogolno-dostepne w sklepach cuda montuję... Migomat leży jeszcze narazie w pieluchach ;) Podajnik mam, kompletuję prostownik, rozglądam się nad dławikiem, nie mam pojęcia jak rozpoznać trofo które mam :( ...ale do rzeczy mógłbyś umieścić zdjęcia wykananych spoin ?? Jeśli inni konstruktorzy magów mają mośliwości to też bym o takie prosił. Pozdrawiam

• #36 15 Lut 2007 13:53
    valdi77
    Poziom 11  

do heny12
    w układzie lm317 nie było nic zmieniane posów działa bez zarzutu
    troszkę denerwuje to kręcenie korbą czyli zmiana prądu ale to pierwowzór można zawsze coś udoskonalić. Przymierzam się do zrobienia aby prąd regulować na uzwojeniu pierwotnym układem opartym na regulatorze fazowym triaków U2008 schemat znajduje się na forum
    zdjęcia spoin napewno wrzucę tylko muszę pożyczyć aparat cyfrówkę
    pozdrawiam

• #37 16 Lut 2007 20:43
    zm_m
    Poziom 16  

Witam. Zarek37. Ja zastosowałem w moim MigoMacie trafo od spawarki elektrodowej bez żadnych pszerubek i mam nap, luzem 75V i 37V przełączane w zależności od potrzeb i nienależy sie tym pszejmować bo pod obciążeniem i tak spadnie znacznie. Pieca CO nigdy Migiem nie spawałem ale widziałem bardzo poważną konstrukcję okrętową i spaw był super zatem piec też by szło ale to zależy od umiejętnosci spawania i samego narzędzia. Pozdrawiam.

• #38 24 Lut 2007 19:58
    LECH Leonski
    Poziom 13  

Jeśli mogę zapytać to jakiej MOCY DIODY zastosować Mam dwie
    prod .ZSRR o nazwie 2A161-200X jedna jest z opaską czerwoną .

Mam zamiar zastosować tylko dwie plusami do siebie i wsp. zero.

• #39 25 Lut 2007 09:59
    harnasx
    Poziom 22  

Co z obiecanymi zdjeciami spoin wykonanych tą maszynką?! Myślę że nie tylko ja na nie czekam.

Co Ty "Lechu" z tymi dwoma diodami? no chyba że masz trafo z dwoma wtórnymi, bo inaczej to nie bedzie to dobre rozwiązanie.

• #40 26 Lut 2007 17:21
    LECH Leonski
    Poziom 13  

[quote="harnasx"]Co z obiecanymi zdjeciami spoin wykonanych tą maszynką?! Myślę że nie tylko ja na nie czekam.

Co Ty "Lechu" z tymi dwoma diodami? no chyba że masz trafo z dwoma wtórnymi, bo inaczej to nie bedzie to dobre rozwiązanie.[/quote]

Ja dopiero mam 2 szt. reszte załatwiam !!

• #41 24 Mar 2007 20:50
    LECH Leonski
    Poziom 13  

Zmontowałem regulator silnika ale tranzystor 2N3055
    robi się ciepły ma radiator zasilanie ma 12V
    a pobiera 3A na 1/2 potencjometru
    silnik na luzie .Nie wiem czy ktoś ma taki problem ?
    czy zmienić na TIP 35 bo załatwiłem a na ful reg. to
    1,5 A pobiera .
    Poza tym regulacja działa od 0 --- 12V wspaniale .
    Czy dać słabszy silnik ten jest od Poloneza (wycieraczki).

• #43 01 Kwi 2007 18:46
    Henry12
    Poziom 17  

Mam pytanie o regulator silnika ,czy jest wykonany wg schematu zamieszczonego w tym temacie ,u mnie jest silnik od 126 regulacja na KD502 i jest dobrze ,może od Poloneza bierze za duży prąd ?Do koltr o co chodzi z :/ruhomą jotkę /?Uszanowanie !

• #44 01 Kwi 2007 20:53
    LECH Leonski
    Poziom 13  

Silnik wycieraczki od Poloneza prawdopodobnie musze wymienić i zamontować od maluszka a co do tamtego
    pytania to i ja nie wiem co to jest ?

Dodano po 8 [minuty]:

koltr napisał:
    czy ta spawarka ma ruhomą jotke

Jeśli mogę prosić kolegę o wyjaśnienie co to jest ta
    ruhoma jotka bo jesteśmy ciekawi

• #45 30 Kwi 2008 01:47
    radih
    Poziom 9  

Witam. nic nie wiem na temat spawarek, ale co się dzieje z amperażem gdy zmniejszymy napięcie z 70v do 30v?? Widzę że temat już chyba zapomniany, ale proszę o odp.

• #46 30 Kwi 2008 11:12
    Miroslaw Pajdak
    Poziom 14  

Witam. radih; J=U/R Podstawowe Prawo Georga Ohma. Prąd w obwodzie jest wprost proporcjonalny do napięcia a odwrotnie do rezystancji.Zmniejszając napięcie zmniejsza się prąd przy tej samej rezystancji w obwodzie.

• #47 01 Maj 2008 00:17
    radih
    Poziom 9  

mam transformator 225A, 67v napięcie jałowe(dane z tabliczki).
    Czyli jak zrobię odczep na wtórnym na około 30v to otrzymam jakieś 100A?
    ta spawarka jest na 400V. co można zrobić żeby to przerobić na migomat z jak największą mocą? Zrobić odczep czy może coś innego? Dodam jeszcze że na tabliczce jest tabelka 40A-22V, 225A-26V lub 29V-nie pamiętam dokładnie.

• #48 01 Maj 2008 17:09
    zm_m
    Poziom 16  

Jeśli jest to transformator od spawarki elektrodowej
    i ma regulacje prądu spawania to ja bym nic nie przerabiał bo będzie działać na sto procent. Podczas spawania napięcie spadnie do koło 30V.
    Jedyną wadą takiego transformatora jest to że trzeba bardzo dokładnie wyregulować szybkośc podawania drutu i daje się spawać tylko metodą
    kropelkową.

• #49 02 Maj 2008 15:07
    radih
    Poziom 9  

Nie jestem dobry w te klocki, czyli jak to będzie spawać?? Na jaki drut to będzie chodzić najlepiej??

• #50 02 Maj 2008 21:25
    zm_m
    Poziom 16  

Nie wiem jaki jest przekrój rdzenia ale jeśli ma około
    50cm2 to pójdzie nawet z drutem 1,2. pod warunkiem że zostawisz napięcie 65V do spawania drobnych elementów wystarczy 0,8mm.

• #51 03 Maj 2008 13:23
    radih
    Poziom 9  

a co z dławikiem? z czego można wziąć transformatorek na dławik? diody około 200A, napęd drutu z silnika od wycieraczek. Regulacja podawania drutu z prostownika 15A. Będzie coś z tego?

• #52 09 Maj 2008 08:18
    andrew1969
    Poziom 11  

Witam chcialbym zobaczyc spaw wykonany tym urzadzeniem to najbardziej oddawałoby te konstrukcje

• #53 03 Lip 2010 21:49
    Gryksza21
    Poziom 9  

Witam Kolegę Jestem Spawaczem I tez w domku mam trochę sprzętu mam orginał migomat ale trochę przysłaby bo 170A max I tez mam spawarkę elektrodowa ozas 250 A i tak jak ty odłączyłem od migomatu z wyjscia + i mase wziełem ze spawarki elektrodowej a plus podłączyłem na + odłączony od migomatu tak wiec odseparowałem migomat i wykorzystałem tylko pożajnik z orginalnego migomatu żeby mieć sterowanie posówem drutu i przy 250 A drut mi kręcił dopiero po czasie cos spawało wiec zastanawiam sie jak ty masz rozwiazane cały układ Wyslij schemat Całej Konstrukcji Tego Migomatu łacznie z podłaczeniem trafo moze ja gdzies bład popełniłem Gryksza(malpa)interia.pl z Góry dzieki !!

Szukaj w 5mln produktów