Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW golf III i przewody głośnikowe

06 Lut 2007 21:08 8090 22
  • #1 06 Lut 2007 21:08
    242421
    Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • #2 06 Lut 2007 21:34
    kret
    Poziom 14  

Jak chcesz żeby dobrze grały głośniki w aucie to kable to podstawa. Pewnie niebawem będzesz chciał wpakować lepsze głośniki więc zrób to raz a porządnie. Kable pod midibasy to tak 2.0-2.5mm2 będą w sam raz a pod tweetery 1.0-1.5mm2 na pewno wystarczą, oczywiście z miedzi beztlenowej(OFC), dostaniesz to raczej bez problemu w sklepie albo allegro. Aha i nie zapomnij o porządnym zaizolowaniu i konektorkach albo przylutowaniu do głośników.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 06 Lut 2007 21:43
    242421
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 06 Lut 2007 22:04
    KarQ_
    Poziom 13  

W seryjnej instalacji Gofera mk3 kable ida od radia do tweetera w podszybiu skad nastepnie prowadzone sa do drzwi. Kable muszisz preprwadzc przez tunel w ktorym ida przewody np. do sterowania luserek czy szyb. Jest to naszczycie drzwi od strony zawiasow mniej wiecej po srodku. Musisz rozkrecic dol deski rozdzielczej zaczac wkladac kabel przez otwor od tweetera po czym puscic w tunelu do drzwi.
    Zaloz przede wszystkim pierscien mdf bo jak przykrecisz do kieszeni w oryginalnym miejscu to bedziesz qrw... caly czas tak jak to ja robilem. O wygluszeniu nawet nie wspominam.

0
  • #5 07 Lut 2007 07:35
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Witam.
    Kolega KarQ_ zapomniał dodać że w golfie III przewody do drzwi idą przez okrągłe złącze wielopinowe, co skutecznie przeszkadza w przeprowadzaniu przewodów. Są 2 wyjścia:
    - jeśli nie masz za wiele elektryki w aucie, tzn elektryka szyby, lusterka, podgrzewanie lustra i wężyk od C. zamka to można wykorzystać wolne miejsce w złączu, tam gdzie nie ma pinów i powiększyć otwór na tyle żeby przeszedł przewód. Nie jest to profesjonalne rozwiązanie ,ale daje efekt.
    - druga możliwość to jak masz full wersję, czyli mnóstwo pinów w złączu to najlepiej dostać się do przewodów od głośników, odciąć je tuż przy pinie i dolutować się właściwym przewodem o wymaganym przekroju. Tak amo trzeba uczynić wewnątrz drzwi. Złącze jest wyjmowane z drzwi więc ucięcie i dolutowanie nie jest szczególnie kłopotliwe.
    Dodam, że w złączu od strony kabiny przewody są zakończone kostką, która jest wypinana, więc jest łatwo coś podziałać z przewodami.
    Należy też pamiętać że przekładając przewody metodą nr 1 warto założyć na przewód konektory żeby można było je rozpiąć bez przecinania na wypadek demontażu drzwi przez np blacharza.
    pzdr

0
  • #6 07 Lut 2007 09:43
    242421
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 07 Lut 2007 15:13
    slavwek.ie
    Poziom 34  

wygląda na to że się przestraszyłeś... nie ma co się bać, robota jak każda inna, wyszykuj sobie garaż na wolne popołudnie, kilka browarów i będzie zrobione.
    Nie montuj głośników w półce!! nie popełniaj błędu, prędzej czy później i tak się weźmiesz za drzwi, więc szkoda półki, kasy, czasu...

0
  • #8 07 Lut 2007 16:00
    kuba007
    Poziom 18  

Ja u siebie tak samo prowadziłem przewody, to żadna filozofia, idą góra, na podszybiu, potem schodzą w dół i przez przelotkę drzwi (mam golasa nawet bez centralnego i nie miałem nawet przelotek gumowych), umnie jest troche inaczej, bo mam zwrotnice zamonowaną nad nogami u kierwcy i nad schowkiem od pazażera. Dobre rozwiązanie ;)

0
  • #9 07 Lut 2007 17:07
    242421
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 07 Lut 2007 21:46
    kuba007
    Poziom 18  

Wiesz co niewiem jak to jest bo chyba fabrycznie to są tylko na podszybiu głośniki (przynajmniej umnie w 97 rok tak było), oczywiście jeżeli są na podszybiu i w drzwiach, to wypadałoby myśleć, że są gdzieś zwrotnice.

0
  • #11 08 Lut 2007 09:11
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Głośniki z podszybia są połączone razem z głośnikami w drzwiach, jeżeli oczywiście instalacja jest doprowadzona do drzwi. Nie ma po drodze żadnej zwrotnicy, jest tylko kondensator przy wysokotonowym w podszybiu.

0
  • #12 08 Lut 2007 09:28
    siwekj
    Poziom 15  

Ja w passacie B4 też się zastanawiałem jak doprowadzić przewody do drzwi przez tą puszkę. Wybrałem chyba najłatwiejsze rozwiązanie i chyba najdrastyczniejsze:) przewierciłem puszkę tam gdzie nie było żadnych pinów i kabel przeszedł :). Mało profesjonalnie ale skutecznie. Kuba007 u mnie był w podszybiu i w drzwiach. Jako takich zwrotnic nie było, był tylko jakiś mały pierdolnik przy gwizdku chyba to jakiś kondensator-nie wiem dokładnie bo nie znam się.

0
  • #13 08 Lut 2007 09:31
    slavwek.ie
    Poziom 34  

dokładnie, takie rozwiązanie podałem wyżej w pkt 1, taką samą sytuację miałem w F. Punto1, przy czym miał sporo elektryki..

0
  • #14 08 Lut 2007 10:42
    242421
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 08 Lut 2007 14:42
    slavwek.ie
    Poziom 34  

zależy jakie chcesz tam podłączyć głośniki

0
  • #16 08 Lut 2007 14:50
    242421
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 08 Lut 2007 14:52
    slavwek.ie
    Poziom 34  

więc fabryczne wysokotonowe? jak maję kondensator to bez problemu.

0
  • #18 08 Lut 2007 14:57
    242421
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 08 Lut 2007 16:20
    slavwek.ie
    Poziom 34  

No więc określ się o których mówisz, myślałem że pytasz o głośniki z podszybia..
    Pytałeś o przeprowadzenie przewodów, wyjaśniłem, więc jak ci się uda już to możesz je podłączyć razem z podszybiem do jednego wyjścia w radiu, np front.

0
  • #20 08 Lut 2007 18:06
    242421
    Użytkownik usunął konto  
  • #21 08 Lut 2007 23:21
    KarQ_
    Poziom 13  

To jest seryjny odseparowany zestaw tyle ze bez zwrotnic a z kondensatorami. Tweetery w podszybiu (zazwyczaj Philipsa) w drzwiach mitbassowe glośniki 16,5 (ja miałem np. nokii).

O tej tych pionach nie pisałem bo to norma jak w każdym innym aucie, dziurka i puszczasz kable, tylko pożniej je przyklej do blachy w kilku miejscach zeby nie miały możliwosci telepania sie we wnetrzu drzwi.

I pod zadnym pozorem nie mątuj glosnikow tak ja to robiła fabryka, bo moglys kupic morele, dlsy, focale czy inne za worek $$$ a i tak beda grały jak te seryjne co masz.

Jak chcesz pozostac przy seryjnych tweeterach to musisz zrobić nastepujący zabieg:
    Ciagniesz kable z mitbassa do tweetera i w tweeterze masz dwa wejscia na kość jedna własnie jest na kable z mibassa a druga jest dla kabli ktore ida z radia. Najprostszą metoda, zarazem najbrzydszą jest ucięcie seryjnej kości z kawałkiem kabelków i dosztukowć je do nowopoprowadzonych przewodow. Ja tak zrobilem, bo nie wiedzialem gdzie moznaby dokupic takie kosci.

Ale te tweetery nie graja za ciekawie.

0
  • #22 09 Lut 2007 09:00
    242421
    Użytkownik usunął konto  
  • #23 09 Lut 2007 18:04
    slavwek.ie
    Poziom 34  

W drzwiach masz głośniki szerokopasmowe, średniotonowe to zupełnie inne głośniki używane w systemie a do nich nie potrzebujesz kondensatora, kondensator jest niezbędny do wysokotonowych. skoro poprzedni właściciel je wymienił, to musisz poszukać czy jest przy nich kondensator, ewentualnie jakaś zwrotnica na przewodzie od nich. Czytaj uważnie posty, co, jak i z czym połączyć już zostało powiedziane...

0
  Szukaj w 5mln produktów