Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z piecem Vaillant VUI 282-7

06 Lut 2007 22:50 3507 1
  • Poziom 1  
    Witam!
    Proszę o radę. Mój piecyk jw. nie chce wydajnie podgrzewać wody użytkowej. Tzn teoretycznie grzeje, na wyświetlaczu bardzo szybko osiąga temperaturę 90° i wyłącza się palnik. Następnie temperatura szybko spada i palnik znowu się włącza. Trwa to tak długo jak pobierana jest woda, niestety nie całkiem ciepła a wręcz zimna.
    Ponadto przy dłuższej takiej pracy (ale nie jestem pewien czy tylko w połaczeniu z centralnym ogrzewniem) kocioł sie blokuje (po naciśnięciu I wyskakuje S54) a póżniej piec się zawiesza i wyświetla F23. Samo ogrzewanie działa poprawnie. Ciśnienie w obiegu grzewczym jest powyżej 1 bara (ok.1,2).
    Proszę o pomoc w diagniozie. W mojej miejscowości nie ma serwisu Vaillanta, a gość, który mi montował piec nawet nie "podbił" gwarancji.
  • Poziom 11  
    Witam.
    F-23 zbyt duża różnica między zasilaniem a powrotem. Masz kolego najprawdopodobniej zakamieniony wymiennik wtórny lub żle pracuje pompa cyrkulacji wewnętrznej na CW. Na początek zalecam odkamienić wymiennik wtórny preparatem Lapex lub Kamix. Kolejny krok to kontrola zaworu zwrotnego w pompie cyrkulacyjnej CW tej w piecu. Zaworek schowany w korpusie mosiężnym.