Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beninca napęd bramy segmentowej - przerywa

07 Lut 2007 09:16 3722 3
  • Poziom 10  
    Proszę o poradę.
    Mam dwie bramy garażowe z podnoszonymi segmentami.
    Bramy-horman
    Napęd-Beninca
    Napędy były montowane przez autorytzowany serwis Beninci.
    Jeszcze w okresie gwarancji przy zamykaniu brama zacinała się.Po licznych regulacjach serwisu ( działo to sie w zimie) na wiosnę wszystko sie uspokoiło.Jak patrzyłem na serwisantów to odnosiłem wrażenia że nie zabardzo wiedzą o cochodzi.:D
    Skończyła sie też gwarancja.
    Przez lato wszystko było O.K.
    Na jesieni awarie powróciły. Trzeba bramę zamykać na parę razy.
    Dla jasności: wiem że serwis regulował i wyłączniki krańcowe i siłę zamykania (jest na max).
    Takie same objawy w obu bramach, z tym że w tej częściej eksplatowanej- częściej występują awarie.
  • Poziom 34  
    Witam

Witam miałem podobny przypadek z siłownikami do bramy uchylnej (dochodziła do połowy po czym się otwierała spowrotem) Przyczyną takiego zachowania jest układ kontrolujacy opór bramy przy zamykaniu.

Za duży opór stawiany przez bramę może być spowodowany:

1. Źle dopasowany napęd do bramy (brama za ciężka)
    2. Źle zainstalowana brama (brama chodzi zbyt ciężko)
    3. Zbyt mocno naciągnięta sprężyna (jeśli jest)

Często zdarza się że nawet autoryzowane servisy odstawiają fuszerkę.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Raczej nie. Brama zacina sie przy zamykniu.Poprostu staje, lampka gaśnie(a po normalnym zatrzymaniu powinna się jakis czas świecić).
    Przy zamykaniu jest łatwiej,przy recznym sama prawie opada pod własnym ciężarem.
  • Poziom 34  
    W takim wypadku przyczyną mogą być zimne luty na płytce elektroniki lub luźne przewody w kostkach łączeniowych, proponował bym zacząć od przeglądu wszystkich połączeń, pociągnąć za kabelki i zobaczyć czy któryś nie jest luźny. Jeżeli to nie kabelki to pozostaje elektronika.