Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

neostrada na 2 kompy mam TP-link TD8840

07 Lut 2007 12:24 15470 12
  • Poziom 10  
    Razem z routerem powinieneś dostać instrukcję.
    Jeśli nie masz to w załączniku masz instrukcję ale po angielsku.
    Do ustawień routera masz dostęp za pomocą przeglądarki wpisując jej ip. musisz skonfigurować swoje połączenie (nazwa użytkownika, hasło) i najprościej włączyć DHCP, a w komputerze włączyć automatyczne uzyskiwanie adresu IP. Powinno wystarczyć a jak nie to pytaj jeszcze.
    Załączniki:
  • Poziom 16  
    witam mam identyczny sprzęt i podobny problem jestem nowicjuszem na tego typu sprzęcie, prosiłbym o podesłanie instrukcji ale najlepiej w języku polskim. Angielską posiadam ale mam zbyt wielkie lubi aby samemu skonfigurować to poprawnie. mile widziane jakieś materiały które mogą być pomocne, chętnie poczytam troszkę.
  • Poziom 10  
    Siema... Ja też mam te router i nawet udało mi się zrobić net na 2 kompach, ale nie mogę ustawić przekierowania portów, a mam eMula który jednak potrzebuje mieć niektóre porty otwarte... Więc jak ktoś ma pomysł jak to zrobić i się nim podzieli to wielkie dzięki...

Co do konfiguracji podstawowej to:

(najważniejsze punkty z instrukcji)
    - poprawne podłączenie przewodów LAN i telefonicznego do gniazdka WAN
    - dokonanie konfiguracji urządzenia. Komputer powinien posiadać adres IP z tej samej sieci co router (192.168.1.1) czyli np. 192.168.1.2. Adres ten powinien zostać nadany komputerowi automatycznie, jeśli nie to trzeba to zrobić ręcznie we Właściwościach połączenia sieciowego.
    - w celu zalogowania się do strony konfiguracyjnej urządzenia należy w przeglądarce internetowej wpisać adres: http://192.168.1.1
    po załadowaniu się strony należy podać użytkownika: admin i domyślne hasło: admin
    - w celu podłączenia się z Neo wybieramy zakładkę WAN w sekcji Advanced Setup. Następnie wybieramy [Edit] w lini opisującej Interface NAS_0_35. Wartości VPI i VCI zostawiamy bez zmian (0 i 35), reszta tez bez zmian, dajemy [NEXT]. Następnie jako Connection Type wybieramy PPPoE (czasami może byc potrzebne ustawienie PPPoA), a Encaps... (cos tam :D) jako VC/MUX i dajemy [NEXT].
    Na następnej stronie podajemy login i hasło do Neo... Resztę zostawiamy bez zmian. [NEXT] Podajemy nazwę dla połączenia, np. Neostrada i dajemy [NEXT]. Następnie dajemy [SAVE/REBOOT]. Urządzenie zapisze ustawienia i wykona reset. Po ok. 2ch minutach powinno nastąpić połączenie. Jeśli nie to czasem pomaga Restart kompa...
  • Poziom 16  
    Ok dziki za info ale prosiłbym jeszcze o jakieđ konkrety względem dlaczego tak a nie inaczej dlaczego VPI/VCI =0/35, dlaczego protokół PPPoE(co to jest), gdzie i jak ustawi jakiegos firewalla ?
  • Poziom 10  
    Konkretów Ci zbytnio nie podam, bo sam nie wiem, ale tak właśnie mam napisane na krótkiej instrukcji dodanej do urządzenia... :D
    Ale co najważniejsze - działa :D:D:D
    Co do firewalla to niestety też nie wiem :( Wiem tyle, że jest i działa...
    Chciałem sobie kilka portów odblokować, ale nie wiem jak bo też dopiero zaczynam "zabawę" z takim sprzętem :(
  • Poziom 20  
    Zeby odblokowac sobie port musisz wejsc w FORWARDING/VIRTUAL SERVERS i tam w Service Port wpisac numer portu, IP Adresses- Twoj numer IP, Protocol to musi byc TCP i UDP i zaznaczyc enable.

Nie mam takiego routera wiec na 100 procent te ustawienia nie sa pewne.

Bossman26- VPI/VCI i PPPoE sa ustawieniami bez ktorych internet nie ruszy, to jest sposob laczenia sie Twojego routwera z uslugodawca- tak to mozna chyba w najprostrzy sposob opisac.

Jak chcesz wlaczyc firewall wybierz SECURITY/FIRWALL i tam zaznacz "Enable firewall" i nacisnij SAVE. Firewall wlaczony.

Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Bossman - udało mi się :D:D:D
    Jak już wejdziesz na stronkę z konfigiem do TD-8840, wchodzisz na [Advenced Setup], następnie [NAT] i tam masz zakładkę [Virtual Servers]. Tam właśnie ustawiasz porty które chcesz przekierować...
    Tylko pamiętaj, że takie same porty nie mogą być przekierowane na 2 czy więcej IP. Musisz sobie też ustawić sztywne (statyczne) IP.
    Ale wracając do portów...
    Dajesz [ADD], ustawiasz IP dla którego mają być porty przekierowane (właśnie to Twoje statyczne IP) i ustawiasz porty które chcesz przekierować.
    Na koniec [SAVE/APPLY] i gotowe...

Dzięki Slawi za pomoc, jakbym wcześniej sprawdził forum to bym krócej się męczył... :D a tak to musiałem się sam męczyć...

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    A jeśli w zakładce SECURITY nie mam opcji FIREWALL tzn ze mój router nie ma go? mogE doinstalowac to do tego oprogramowania ? jakis inny soft czy cos ? Jedynie jakie mam opcje to IP Filtering, MAC Filtering, Parental Control nigdzie nie widze FIREWALL.
  • Poziom 16  
    wiec jak skonfigurowac to aby było w miare bezpiecznie ?
  • Poziom 10  
    Hmmm. Dobre pytanie...
    Ja u siebie odblokowałem ważne dla mnie porty w routerze,
    a że na kompie mam jeszcze antivirka z firewallem to jakoś nie narzekam na problemy z bezpieczeństwem...
    Oby tak dalej :D:D:D
  • Poziom 10  
    cześć też kupiłem takie coś i mam podpięty do neo
    problem tkwi w tym że okropnie go zamula i niemoge otworzyć strony po wyłączeniu go na chwilke jest wszystko ok
    pomocy