Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt generatora DTMF (bardzo pilne)

07 Lut 2007 14:31 1012 2
  • Poziom 9  
    Witam! Bardzo proszę o pomoc w projekcie, mam zaprojektować generator DTMF i przeanalizować go w programie LTSpice. Niestety wszystkie schematy które znalazłem są na scalakach, które są niedostępne w tym programie. Może ktoś ma jakiś prosty schemat takiego generatorka, albo wie jak go zaprojektować.
    Będę wdzięczny za każdą pomoc.
  • Poziom 43  
    Witam,
    zadanie Twoje polega na ponowym "wyważaniu już dawno otwartych drzwi"... :D
    Dlatego też to, co pomyślałem sobie o autorze tego pomysłu niech pozostanie moją tajemnicą...
    Nie dziwię się, iż w bibliotece programu symulacyjnego służącego zasadniczo do analizy układów liniowych nie ma biblioteki, a taki generator nie jest układem liniowym, dlatego próżne Twoje poszukiwania.
    Skonstruowano dedykowane do tego celu układy scalone (i to bardzo skomplikowane), więc nie dziw się, iż producenci owych "kostek" nie są skorzy do publikowania dokładnego ich schematu ideowego.
    Dla praktyki inżynierskiej wystarczy schemat funkcjonalny (z opisem wyprowadzeń) i realizowane funkcje takiego generatora, a co jest dokładnie w środku, to nie powinno większości stosujących owe "kostki" obchodzić.
    Podobnie, jak nie odbchodzi większość ludzi jak dokładnie jest zbudowany ich, np.; przewód pokarmowy... :D

Pozdrawiam
  • Admin grupy audio
    Witam

Faktycznie temat trochę dziwny.

Może przyda Ci się bardzo skrótowy opis standardu DTMF:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/DTMF

Częstotliwości są podane, zasada działania też. Pozostaje tylko zbudować 16 generatorów :)

Pozdrawiam