Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator temperatury Fine Tek serii PT-7320 zakłócenia

07 Lut 2007 15:35 1936 8
 • Poziom 21  
  Witam,w maszynie pracuje 7 regulatorów jak w temacie z tego 3 są bardzo podatne na zakłócenia typu wariacje procesora,czasem pomaga reset,a czasem trzeba od nowa wpisywać ręcznie program z instrukcji.
  Do tych właśnie trzech regulatorów podłączone są 3 przekaźniki elektromechaniczne sterujące dmuchawami chłodzącymi podczas kiedy odłączone są grzałki przez przekaźniki elekroniczne.
  Prosze o pomoc w ustaleniu przyczyny lub drogi zakłóceń oraz podania linku do jakiejś instrukcji po polsku.
  Zasilanie regulatorów z sieci 230V,pracują na czujnikach PT100,pozdr.
 • Poziom 21  
  witam,dzięki za pomoc,przewody od pt100 tylko częściowo sa ekranowane,ale to nie wyjaśnia dlaczego 4 działa dobrze ,a 3 nie,czy mogą iść zakłócenia od przekaźników dmuchaw,które z kolei są zasilane 230V z wyjścia alarmu?,pozdr.
 • Poziom 26  
  moim zdaniem jest to możliwe, warto by też było podłączyć PE(przewód zerujący) do obudowy regulatorów jeśli ma taki punkt podłączeniowy, choć wg ich DTR tego nie uwzględniono, ewentualnie dmuchawy steruj przez przekaźnik pośredniczący(między reg. a dmuchawą )sterowany z wyjścia alarmowego
 • Poziom 21  
  Witam,jest przekaźnik pośredniczący na 230V AC,przewód fazowy idzie od zacisku zasilania regulatora 230V do zacisku wyjścia alarmowego,a drugi zacisk tego wyjścia idzie do przekaźnika sterującego dmuchawą,dlatego właśnie nie mogę znaleźć źródła zakłóceń.
  Maszyna jest prawie nowa jednak ma różne niedociągnięcia ,tak jak na przykład kiepskie przewody od czujników,brak filtrów przy falownikach itp.
  Nie zamykam narazie tematu,może ktoś ma jakieś sugestie co do eliminacji zakłóceń,lub jakości tej serii regulatorów,przewody od czujników oczywiście trzeba będzie wymienić,pozdr.
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Spróbuj zrównoleglić cewki Pk niewilką pojemnością rzędu 22...47nF. Zgasisz w ten sposób przepięcie. Czasem pomaga, na pewno nie zaszkodzi.
 • Poziom 21  
  dzięki,wypróbuję również dołączenie kondesatora równoległego do cewki przekaźnika,ale interesuje mnie opinia w razie wymiany Fine Tek na inne,bardziej odporne na zakłócenia,jakie regulatory mogłyby się tutaj sprawdzić,chodzi o maszynę typu wytłaczarka do produkcji folii,proszę o sugestie jeżeli ktoś ma wypróbowane regulatory pod względem niezawodności,pozdr.
 • Poziom 26  
  witaj, firme solidlink znam z targów automatikon ale z wyrobów które oferuja to kupuje tylko SSR(przekaźniki elektroniczne) większośc pieców hartowniczych które są na hartowni którą się opiekuję to wyroby rirmy OMRON
  http://www.omron-industrial.com/pl_pl/home/pr...s/TemperatureCont/GenPurpCont/E5N/default.asp
  lub regulatory firmy Honeywell
  http://www.honeywell.com.pl/automatyka_przemyslowa/akpia/produkty/regulatory/

  co do zabezpieczeń to może jakiś warystor lub obwód RC warto by było założyć aby pozbyć się tych zakłóceń
 • Poziom 21  
  OK,dzięki za pomoc,szkoda że nie produkują już prostych analogowych regulatorów,zamykam temat,pozdr.