Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Boss BA-2200 + Skrzynia basowa SOLING INSTALACJA

CzerwieCC 07 Lut 2007 18:39 3725 3
  • #1 07 Lut 2007 18:39
    CzerwieCC
    Poziom 2  

Witam, postanowiłem rozbudować w swoim samochodzie Audio i do zestawu głośników JBL serii GTO zakupiłem Wzmacniacz Boss BA-2200 + SKRZYNIA BASOWA SOLING + ZESTAW OKABLOWANIA DO WZMACNIACZA

, wszystko pięknie fajnie ale nie mam pojęcia który kabel o jakiej grubości gdzie ma iść, nie wiem który kabel idzie do akumulatora i takie tam różne podstawowe informacje) wiem tylko że podobno bezpiecznik ma być zaraz przy akumulatorze?? Bardzo proszę o jakieś porady który kabel (ze zdjęcia z aukcji na allegro) gdzie ma być podłączony, nie mam pieniędzy, żeby jechać do zakładu car audio aby zapłacić 80zł za coś co zapewne sam będę mógł zrobić :|
    PS. Wzmacniacz ma zasilać wyłącznie skrzynie basową

0 3
  • #2 07 Lut 2007 20:19
    Malczyk2000
    Poziom 15  

Hm, nie obraź się ale jak ty nie wiesz który kabel do akumulatora to daj sobie spokój z montażem. To trzeba zrobić dobrze. Za kilka dni napiszesz posta że podłączyłeś ale masz problem bo nie gra.

Sorka za moje zdanie ale znam taki przypadek z autopsji. Nie skończyło się to dobrze.

A tak na koniec to z akumulatora ciągniesz kabel ten najgrubszy.

0
  • Pomocny post
    #3 07 Lut 2007 22:44
    Arek84
    Poziom 16  

najgrubszy kabel ciagniesz od aku (najczesciej czerwony) bezpiecznik wstaw tak maksymalnie 30cm od aku ten kabel w wzmaku podlaczasz do czegos z mniej wiecej symbolem +, +12, 12v itp
    podobnej grubosci kabel krotszy podlacz do masy czyli do karoseri (zeby bylo bez farby, np pod jaks srube wkrecona w karoserie) i do wzmaka w symbol -, gnd, lub takiej jakby antenki
    Chinche podlacz do radia :) :) :) i do wzmaka
    kabel cienki czesto jest przyczepiony do chinch ale w lepszych chinchach w tanszych trzeba osobno klasc podlaczasz do radia wyjscia anteny elektrycznej lub specjalnego wyjscia na sterowania wzmakiem i do wzmaka w gniazdo remote, rem... roznie tez oznaczane
    Jesli nie masz takiego wyjscia (sadze ze jednak jest) robisz mostek kabelkim z + przy wzmaku ale pamietasz o dodatkowym wylacnziku wzmaka na kablu bo inaczej Ci padnie aku.....

:arrow:
    Wzmacniacz Boss BA-2200 + Skrzynia basowa SOLING INSTALACJA
    na niebiesko jest masa

0
  • #4 07 Lut 2007 22:53
    qscgu
    Poziom 34  

wewnetrzny chincha podłączasz do plusa aku a zewnętrzny do minusa, tymi najgrubszymi kablami łączysz plus na wzmacniaczu z karoserią, tylko mocno zeby nie mialo mozliwosci odczepienia się.

a teraz tak naprawde... jesli takich rzeczy nie wiesz to naprawde sie za to nie bierz bo jeszcze zrobisz jak w powyzszym opisie i bedzie boom. zapytaj kogos kto choc minimalnie zna sie na elektronice [wie ze trzeba lączyc + z + i - z -]

0
  Szukaj w 5mln produktów