Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór cyfry+ bez anteny satelitarnej

Meve 07 Lut 2007 21:11 29712 7
  • #1 07 Lut 2007 21:11
    Meve
    Poziom 2  

Mam pytanie być może zabawne dla znajacych sie na tym.
    Posiadam wykupiony abonament Cyfry+.Mieszkam obecnie w Anglii. Do tej pory mogłam spokojnie oglądac cyfre, niestety po przeprowadzce okazalo sie ze na budynku zabronione jest mocowanie jakichkolowiek anten.
    W domu mam zaisnatalowny angielski NTL cyfrowy-przez kabel.
    I zastanawiam sie czy jest moze jakas taka czarodziejska możliwość zeby ten sygnał z ntlowskiego kabla zostal odczytany przez tuner cyfry+ jako sygnal z satelity? A mam jeszcze internet moze to mozna jakoś wykorzystac?
    Czy w ogóle slyszeliscie o takiej możlwiości?
    Pozdrawiam
    Monika

• #2 07 Lut 2007 21:50
    lex00
    Poziom 26  

Nie słyszałem o takiej możliwości i chyba ona nie istnieje. A masz zakaz wystawiania anten za okno. Właśnie to w Anglii jest dziwne że wszystkie domy są jednakowe :/ Pozdrawiam i witam kolejna Young Lady na forum

• #3 07 Lut 2007 22:03
    dedopl
    Poziom 26  

Witam koleżankę Monikę :) mało was tutaj :) w sensie Kobiet
    ale wracając do tematu.
    Wydaje mi się Moniczko że to co opisujesz nie da się wykonać bez jakiejkolwiek anteny sateltarnej, gdyż nie możliwe jest aby twój dostawca telewizji miał podpisana umowę na udostpnianie po kablu sygnału naszej rodzimej Syfry+ gdyż oglądanie telewizji takiej jak Polsat czy Cyfra, czy nasz N-ka jest dozwolone tylko na terenie krau czytaj polska( powinien być taki podpunkt w umowie którą podpisałaś) a to że nasi rodacy nagminnie zabierają ze sobą tunery to już inna bajka.

A co do internetu to taniej cię wyjdzie podpisać umowę z jakimkolwiek providerem w Anglii niż korzystać z internetu za pomocą talerza gdyż i tak to jest tylko kanał zwrotny, wysyłać zapytania i tak musiała byś za pomocą jakiegoś modemu fizycznie wpiętego do sieci zwanej potocznie internet.

• #4 08 Lut 2007 18:58
    Meve
    Poziom 2  

Dziękuje za odpowiedzi i miłe powitanie :)
    Z tym sygnałem to chodziło mi trochę o coś innego, o dostarczenie do domu w jakikolwiek sposob normalnego sygnału z HotBirda. Mam oryginalny tuner cyfry+ z abonamentem, który poradzi sobie z odkodowaniem tego sygnału.
    I druga sprawa nie chodzilo mi o internet za pomocą satelity, bo internet mam kablowy. A o sygnał satelity z internetu (jeśli coś takiego istnieje)
    A moze ktoś slyszał coś o bezprzewodowej antenie satelitarnej ktorą mogłabym zamocowac w pewnej odległości od budynku,
    Tu niestety nie mogę nic wystawić za okno.
    A może ktoś ma jakiś inny pomysł jak dostarczyć sygnał z HotBirda do domu.
    Czekam z nadzieją, pozdrawiam
    Monika

• #6 10 Lut 2007 18:13
    Meve
    Poziom 2  

Dzięki fajny pomysł, wart sprawdzenia :)

• #7 10 Lut 2007 19:05
    pikarel
    Poziom 28  

Jedno, co można podpatrzeć i wykorzystać - to zamocowanie anteny.
    Jeśli zakazane jest mocowanie do ściany - zamocuj ją na parapecie uchwytem podobnym do tego, jaki zastosowano w tej płaskiej antenie.

Na debilne przepisy urzędników najlepszym sposobem jest przejście im przez mózg innym rozwiązaniem :)

• #8 10 Lut 2007 19:12
    tomarex
    Poziom 24  

Witam.

Meve napisał:

A moze ktoś slyszał coś o bezprzewodowej antenie satelitarnej ktorą mogłabym zamocowac w pewnej odległości od budynku,

Tak można, w jednym miejscu stawiasz antenę z dekoderem i montujesz bezprzewodowy tzw. transmiter sygnału.
    Od dekodera sygnał idzie drogą radiową do TV. A ty w drugą stronę sterujesz pilotem też radiowo.
    Takie transmitery to koszt 100,- do 300,- zł i jest nawet w stereo.
    Problemem jest tylko że tuner też musisz gdzieś postawić, schować po za swoim domem i zasilić 230V.
    A tych anten płaskich to nie polecam. Testowałem kiedyś.
    Aby odbierać c+ zysk musi być porównywalny z tradycyjną, a za tym jej wielkość. Ta największa może by działała (342x684 mm) bo ma zysk porównywalny z antenami 70 cm. Lecz musi być ustawiona pod większym kątem (ok 30° od pionu), więc też będzie widoczna. Chyba że ją położysz na spadzistym dachu, a dach będzie odpowiednio ustawiony na satelitę :D
    Pozdrawiam.

ps
    A ciekawe czy w Anglii nie ma takiego prawa montażu anten dla obcokrajowców, jak np w Niemczech? (dla łączności z ojczyzną).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME