Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Na co zwrocic uwage przy wyborze procesora...?

08 Lut 2007 00:21 1589 9
  • Poziom 10  
    Witam (pewnie mnie ktos zato pojedzie ale moglby najpier odpisac natemat xD)
    Czy moglby mi ktos wytlumaczyc oco chodzi z FSB? Mam zamiar zakupic owego procka oraz pamieci kingstona (hyperx 2x512 400mhz cl2) lecz niewiem naco zwrocic uwage przy wyborze procesora... przegladajac allegro zauwazylem ze maja one magistrale FSB od 133 do 266 lecz niewme z ktora z nich go szukac aby dobrze podkrecil sie z owa pamiecia pamiecia.
    Z gory dziekuje i Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Czesc.
    Kup sobie mobila 2500 na fsb 166. Zwiekszysz mu napiecie z 1.45 na 1.65 mnoznik na 12 a fsb na 200 ( zgone z pamiecia) i pojdzie ci nawet jako 3600 :D. Powaga.
    Ja mam bartona 2600 (zwykłego) i po podnisieniu napiecia do 1.825 smigał na 3600 a temp 45-50 w zaleznosci od pracy procesora ( na chlodzeniu wodnym rzecz jasna :D ).
    Radze tez poszukac w necie informacji która seria procesorów jest najlepsza, ale w przypadku mobili to nie bedzie az takiego znaczenia bo te modele maja i tak najlepsze rdzenie.

pozdro
  • Poziom 10  
    witam
    kupilem Mobile 2400+ ktory uruchamia sie napewno jako 2600mhz i pracuje na nim stabilnie, a da sie wyciagnac wiecej z neigo ^^
    AXMD2400FJQ4C Z603873850120 IDYHA 0507XPMW
    jesli dobrze z rozumialem z tematow podwieszonych to jest on z batchem 120 wiec jest chyba niezle xD
  • Poziom 31  
    A może A64?? Przecie te procki z jąder Venice znakomicie się podkręcają... No chyba że nie chcesz podkręcać pamięci... to najlepszy będzie Barton 2500+
  • Poziom 12  
    venice faktycznie swietnie sie kręca. a pamiec do podkecania to plecam PDP Patriot albo twinmos. tak z tych tańszych proponuje. Odradzam tanie wersje Kingstona bo kręca sie najgorzej.
  • Poziom 10  
    To że Barton 2500+ się dobże kreci to wiedziałem ale że A64 Vince pierwszy
    raz słysze może ktoś podać linka bo nie wieże ? :/
  • Spec Overclocking
    Nie wierzysz, że Venice się dobrze kręcą?!
    Mój A3200 bez zmiany vcore robi 2700Mhz (standart to 2000MHz), po dowoltowaniu 2960MHz.
    A nie jest to żaden selekt, ani nic w tym stylu jest zupełnie przeciętny pod tym względem.
  • Poziom 31  
    A ja tak skromnym zdaniem tylko powiem ze intel tez nie jest gorszy od amd Dothany intela tez wyciagaja niezle taki dothan 2,2 ghz moze byc podkrecony smiało do 2,6ghz i smiało,przesciga w grach Pentiuma EE 3,4ghz oraz althon fx-55 2,6ghz...
  • Poziom 17  
    Co do Bartonow to ja wole Tortony :] link do mojej zabawki2000+@2517MHz L2=512 teraz juz na WC http://www.oc-db.org/?showresult=443
    Wyniki na innych procesorach tez sa wiec mozna zobaczyc jakie sie ladnie kreca :] pozdrawiam