Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w odczytaniu schematu

marcinburzig 08 Lut 2007 14:30 983 10
  • #1 08 Lut 2007 14:30
    marcinburzig
    Poziom 11  

Witam

Mam mały problem, chciłem sobie zbudować przedwzmacniacz lampowy do mojego heda basowego. Znalazłem na stronie Alberta Kreuzera (www.albertkreuzer.com) dosyć prosty schemat takiego przedwzmacniacza ale nie wiem co oznacza symbol zakreślony na schemacie.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Pomoc w odczytaniu schematu

0 10
  • #3 08 Lut 2007 15:01
    monjan5
    Poziom 20  

I Ty masz "mały problem"?
    Lepiej Ty tego przedwzmacniacza nie buduj.Poczytaj o lampach.
    Z tego schematu chcesz wyciąć kawałek?Bo potem masz końcówkę na pentodach.
    I nie pytaj co to są te przerywane linie bo się ośmieszysz.
    pozdrawiam,mon

0
  • #4 08 Lut 2007 15:09
    unir
    Poziom 12  

Z jakiego lamusa ten schemat? Ze śmiechu klawiatura mi się zapociła.DWA transformatory po 15VA.
    hihihi dla żarzenia hihihi. Może jeszcze koksiak do podgrzania lamp.Proponuję przerzucić do działu "Na wesoło".
    pozdrawiam.unir

0
  • #5 08 Lut 2007 19:08
    Krzysiek_1
    Poziom 19  

nie wiem dlaczego upierasz się przy lampowym, jest przecież teraz tyle możliwości innych konstrukcji

0
  • #6 08 Lut 2007 19:53
    m0sko
    Poziom 16  

monjan5 napisał:
    I nie pytaj co to są te przerywane linie bo się ośmieszysz.

Dajcie spokój, przecież to dział dla początkujących. Nawet jeśli ktoś nie wie "co to są te przerywane linie" to tu jest właściwe miejsce by się o tym dowiedział!

adam

0
  • #7 08 Lut 2007 22:10
    Marcin13736
    Poziom 15  

maly nie zniechecaj sie moj kolega probowal na pajaczkach robic uklady a teraz jest glownym konstruktorem wzmacniaczy estradowych ogromnych mocy w jednej z duzych polskich firm i zarabia w miesiac tyle co ja przez rok. I komu jest teraz glupio

0
  • #8 09 Lut 2007 01:42
    Krzysiek_1
    Poziom 19  

dokładnie tak, nikt nie wie wszystkiego na początku, każdy sie uczy, no i wkońcu jest to dział dla początkujących przecież :)

0
  • #9 09 Lut 2007 09:59
    BolzZ
    Poziom 26  

ale nie ma potrzeby robic lampy pod bass, takze moze lepiej bedac tak bardzo poczatkujacym zbudowac tranzystor. i tak prawie wszystkie profesjonalne duze piece basowe sa tranzystorowe, bo wyciagnac duza moc potrzebna dla bassu z lamp nie jest latwo ;) a hybryda to raczej dzialanie na podswiadomosc niz na uszy ;)

0
  • #10 09 Lut 2007 10:51
    marcinburzig
    Poziom 11  

Dziękuje wszystkim za pomoc. Wybór padł na ten przedwzmacniacz bo jest w miare prosty i zmieście mi sie idealnie do mojego haeda. Jeśli chodzi o budowe to mam do tego jeszcze 400W transformator triodalny, wzmacniacz 2x 100W firmy Nord Elektronik Plus (NE116), układ opóźnionego załączania kolumn. Head będzie miał wyjście liniowe do podłączenia pod linie na koncercie.

Dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam

0
  • #11 09 Lut 2007 13:18
    Krzysiek_1
    Poziom 19  

no w końcu trzeba sobie pomagać :)
    nikt nie jest orłem i każdy ma zawsze jakieś wątpliwości :)

0
  Szukaj w 5mln produktów