Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica PA5560A411 - błąd 7

tomasz3dk 08 Feb 2007 19:09 4807 8
    tomasz3dk
    Level 12  
    Witam wszystkich.Otóż problem polega na tym że wyskakuje błąd 7. Pralka pobiera normalnie wodę na programie wirowanie odpompowuje tylko wodę. Na forum wyczytałem, że trzeba naprawić płytę na miejscu-A tzw "pan" do wysyłania na drezewo. Niestety nie bardzo mogę skojarzyć o co to chodzi :/.
    Czy mógłby ktoś mi pomóc i powiedzieć o co to chodzi? Z góry dziękuje.
    Pozdrawiam :)
    User removed account
    User removed account  
    elektro-dom
    Level 23  
    Cytuję (op.cit kod 7) :
    -silnik zablokowany: Pomimo podawania napięcia na silnik brak sygnału z prądniczki tacho...Uszkodzony silnik (prądniczka tacho, wyłącznik termiczny lub uzwojenia) Wyciągnięta kostka silnika;
    Sprawdź jeszcze szczotki na silniku!
    Ps.a czy na pewno kontrolka miga 7 razy???
    tomasz3dk
    Level 12  
    Na pewno miga 7 razy tylko zastanawia mnie to, że nie słyszę jak się włączają przekaźniki. Je już sprawdziłem są dobre. Kurcze na razie nie ma mnie w domu i nie bardzo mogę wszystko wam powiedzieć a znowu w chacie nie mam neta ;/ mogę na razie napisać o tym co już rozpoznałem.Silnik raczej dobry ponieważ wcześniej wyskakiwał mi błąd 5 i silnik chodził po naprawie ogrzewania już nie chciał ;/
    User removed account
    User removed account  
    tomasz3dk
    Level 12  
    Właśnie najbardziej mi pasuje do tego zasilanie przekaźników tylko jeszcze dokładnie ich nie sprawdziłem możecie mi trochę pomóc jak to sprawdzić i na jakiej części głównie się skupić. Jestem początkujący więc dużego doświadczenia nie mam :( . Aha jeszcze jedno pytanie: Gdzie najlepiej zamawiać do niej części ?
    goosik
    Level 11  
    podstawa nie spiesz sie! programator do PA5560A411 kosztuje 265 zł na www.Amica com.pl i nie znajdzie taniej dopiero co szykałem ale udalo mi sie zrobic tam w iej jest dużo jak na pralke elektroniki ktora obsluguje szereg czyjników.napisz na jakim programie dzieja sie jeszcze cuda i zobacz czy za każdym razem po przekreceniu programatora świeci się GOTOWA

Dodano po 6 [minuty]:

jestem trochę rozczarowanny bo uaktualnili ceny wiec tym bardziej nie spiesz sie z zakupami http://www.amica.com.pl/strony/?pageID=74&cxID=78
    tomasz3dk
    Level 12  
    Witam ponownie posprawdzałem trochę płytkę i okazało się że przekaźniki nie dostają napięcia poszperałem trochę z wujkiem Google i wymieniłem tranzystory 3F na BC557 niestety to też nie pomogło na płytce są jeszcze inne tranzystory niestety nie wiem jakie są ich zamienniki mógłby mi ktoś je podać. Już normalnie tracę do niej cierpliwość:/ Z góry dziękuję za pomoc
    tomasz3dk
    Level 12  
    Mógłby mi ktoś podać oznaczenia tych podzespołów, ponieważ nie mogę odczytać. Sorki za zdjęcie niestety nie mam lepszego aparatu pod ręką jak będę miał to wrzucę.
    Pralka Amica PA5560A411 - błąd 7