Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matiz- czy mnie oczy nie mylą??!?!

08 Lut 2007 20:32 1635 13
  • Poziom 11  
    Niedlugo bede wytłumiać drzwi matiza do zalozenia hertz'a DSK 165cm.
    pierwszy raz to robie nie wiem jak

czy za pierscieniem otwor techniczny jest zaklejony mata bitumiczna czy mi sie tylko wydaje? (dolaczam fotke)

czy ktos moze podrzucic linki do schematów jak zamontowac system glosnikow w samochodze zeby ich nie spalic ?? ;)

mam wielkie checi aby cos zrobic ale chce to zrobic dobrze nie spalic :)
  • Poziom 24  
    dzwiek ma wpadac do srodka samochodu a nie do srodka drzwi ;p...czy masz caly system tweeter midbass zwrotnica??
  • Poziom 11  
    czyli ma byc zaklejony szczelnie.. ok.. ale jak ma byc szczelnie zaklejony jak zaraz za magnesem glosnika bedzie szyba....?!?!?! ja juz nie wiem

tak mam system midibasy z tweeterami i zwrotnice (chociaz nie wiem jak sie podlacza ten zestaw ze zwrotnicami juz sobie go kupilem :)
  • Poziom 16  
    djtommy napisał:
    dzwiek ma wpadac do srodka samochodu a nie do srodka drzwi ;p...czy masz caly system tweeter midbass zwrotnica??

Niby powinien, ale głośnik powinien też pracować w ustalonej objętości żeby z niego wszystko wycisnąć. przypadkowe włożenie nawet dobrego głośnika w miwjsce fabryczne może się skończyć akustyczną tragedią (drogą w dodatku).
  • Poziom 11  
    no tak ale skoro fabryczny glosnik jest tak wcisniety, ze dzwiek wpada w drzwi. to po wygluszeniu chyba bede mial lepszy bas nie?
    nie znam sie na car audio, ale to mi sie wydaje bardzo logiczne
  • Poziom 16  
    nie. w zależności od tego jakie ma parametry ten głośnik najlepiej pracuje w takiej lub innej objętości. Tutaj niestety nie masz zbyt dużego pola manewru, więc postaraj mu sie dać jak największa i jak najbardziej szczelną komorę (przynajmniej 2-3l)
  • Poziom 11  
    no ok dam mu wszystko, ale nie wiem czy ta dziura ma byc zaklejona czy nie?? w srodku obkleje wsio.
  • Poziom 16  
    zaklejona ale najgłebiej jak się da, inaczej nie uszczelnisz konstrukcji (będziesz miał pełno przedmuchów)
  • Poziom 11  
    a czy pod mdf tez nalozyc troche tej maty?
    a co do tego zaklejenia jak najglebiej sie da.. to bedzie ale po zewnetrznej stronie drzwi bo inaczej sienie da mowie ci zreszzta glosnik przeciez musi pracowac jakos nie?
  • Poziom 16  
    mata jest po to żeby lekko dociążyć i usztywnić elementy drzwi, które dzięki temu mniej wpadają w rezonans. a "puszkę" dla głośnika robisz z czegoś sztywniejszego
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    to foto może mylić! Wygłuszając drzwi dajesz 3 warstwy maty...
    -na blachę zewnętrzna(od srodka drzwi) ,
    -na blachę od wewnątrz (klejem do kierownicy)
    -na blachę która jest pod tapicerką

Pod MDF daje się silikon wokół i w środku pierścienia ma być dziura tak aby dźwiek wchodził do stworzonej komory! Żadnej maty... !
  • Poziom 11  
    dzieki, mam nadzieje ze dostaniesz zgloszone przezemnie punkty

Kolego! Jeśli chcesz zaznaczyć, że ktoś Ci skutecznie pomógł, to wciskasz guzik "pomógł". A nie "zgłoś do moderatora". Raportowanie takie służy do wskazywania postów niezgodnych z Regulaminem!
    J. S.
  • Poziom 11  
    dzieki przestudiowalem, w sumie tam nie ma tak duzo i tak precyzyjnie opisanych informacji. mowia jedna wazna rzecz o montowaniu mdf'a do blachy