Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[VW TDI] Kalibracja czyjnika tamperatury oleju.Złe wskazania

08 Lut 2007 20:34 1174 4
 • Poziom 10  
  Witam. Potrzebuję porady od elektoników bo sam jestem lamerem jeśli chodzi o elektronikę. Zainstalowałem w aucie czujnik temp. oleju i zegar wszystko było w zestawie. Temp. oleju wskazuje 120 stopni podczas gdy woda ma normalnie 90. Wymieniłem czujnik na nowy oryginał VW i dalej to samo tyle że prędzej wskazuje temp. Zastanawiam się czy coś pomoże montaż termistora na przewodzie sygnałowym pomiędzy czujnikiem z zegarem. Wypróbuję zakres 200-300 ohm i może wtedy będzie wskazywał normalne wartości. Co o tym sądzicie? Czekam na wasze pomysły. Pozdrawiam.
 • Poziom 33  
  takie wskazania temp oleju sa absolutnie w porzadku, jego temperatura znacznie przewyzsza temp wody i powinna oscylowac w granicach 80-130 stopni celsjusza jezeli pomiaru dokonuje sie w misce olejowej ..... tak dla ciekawostki temperatura oleju w poblizu pierscieni tłokowych dochodzi do 230 stopni celsjusza
 • Poziom 10  
  Chyba trochę za dużo 120 przy spokojnej jeździe?
  Optymalna temperatura to pomiędzy 90-100 stopni.
  Czy latem czy zimą jest zawsze 120 przy normalnej jeździe. U kolesia w golfie przeważnie temp. oleju wynosi 100-105 przy temp. wody w 90 stopni.
 • Poziom 13  
  Wlutuj rezystor na kablu pomiędzy czujnikiem temperatury a wskaźnikiem. Aby określić jego wartość najpierw zamontuj tam potencjometr i dostrój do odpowiednich wskazań potem sczytaj jego wartość i wlutuj stały rezystor.

  Miałem podobny przypadek tylko że z temperaturą wody bo pokazywał 110 zamiast 90 (ktoś założył zły czujnik) i rezystor 10 omowy wystarczył
 • Poziom 10  
  Podłączyłem masę od czujnika do akumulatora bo była do podszybia wcześniej ale nic się nie zmieniło. Inną oporność wskazuje miernik na masie z podszybia a inną z aku na włączonym silniku. Jeszcze kilka pomiarów i opiszę spostrzeżenia bo trochę lewy jestem w elektronice. Pomiar sygnału z czujnika wynosił 118 Ohm. We wrzącej wodzie czujnik podaje 150ohm dziś sprawdzałem.