Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KSE205,Miele,sterownik płyty ceramicznej

Darkan2 09 Lut 2007 07:36 8146 8
  • #1 09 Lut 2007 07:36
    Darkan2
    Poziom 1  

otrzymałem płytę ceramiczną firmy"Miele"wraz ze sterownikiem typ.KSE205 i mam problem z podłączeniem napięcia.Bardzo będę wdzięczny za udzielenie mi fachowej porady.

0 8
  • #2 09 Lut 2007 08:36
    zayzayer
    Specjalista AGD

Napisz iloma fazami będzie zasilane i zrób fotkę listwy do której będzie podłączone napięcie.

0
  • #3 09 Lut 2007 10:45
    sztum
    Specjalista - sprzęt MIELE

Odnosnie KSE 205

0
  • #5 09 Lut 2007 22:49
    plaset
    Poziom 15  

Wariant 3N AC 400

1. faza
    3.Faza
    4.PE ochronny
    5. N zero
    7. N zero

Ten wariant proponuje zastosować

0
  • #6 11 Lut 2007 03:20
    sztum

To jest normalna 4 elementowa (ceramiczna), moze miec 2 x podwojne w roznej konfiguracji.
    Indukcyjne jak dotychczas kontrolowane sa bezposrednio na plycie. Ten uklad kontrolny moze byc
    zainstalowany do 4m od plyty.(tzn kabel laczacy moze byc do 4m).
    Plaset - jestes pewien ze kol Darkan2 ma plyte z 400v elementami?

0
  • #7 11 Lut 2007 14:28
    plaset
    Poziom 15  

W żadnym przypadku nie proponuje zasilenia elementów grzejnych napięciem 400V.
    Jeżeli ta płyta ma 4 pola grzewcze ,to najprawdopodobniej jedna faza zasila dwie płyty a druga faza pozostałe dwie + zero robocze.Napięcie zasilania elenentów grzejnych 230V. 3N AC 400 nie oznacza że grzałki pracują na 400V.
    Były kiedyś takie instalacje 127V (pomorze, śląsk) , na starszych kuchniach amicach (przed 2000r) były schematy konfiguracji do do tej sieci, niestety często mylono to z tzw. "siłą" i efekt był dla klienta bardzo kosztowny.

Kliknij, aby powiększyć.
    <skryn>

0
  • #8 13 Lut 2007 08:06
    sztum

Zgodze sie jesli mowa o Amicach, jednak ta firma
    produkuje rowniez na potrzeby wyposazenia statkow.400V jest napieciem zasilajacym.Plyty grzejne, pralki, suszarki wszystko to posiada 400V elementy grzejne. Sam kiedys bez sprawdzenia uzylem taki element w domowej plycie. Zaskoczylo mnie troche bardzo slabe grzanie.
    My tutaj sie rozwodzimy nad problemami a kol.
    Darkan2 juz dawno gotuje na tej plycie. ???

0
  • #9 12 Mar 2009 22:50
    CharlieC
    Poziom 2  

z pewnością na pewnością gotuje już od dawna na tej płycie bo inaczej rzucałby mięsem że nie ugotowałoby mu się jeszcze nic na niej pomimo prośby o pomoc , ze schematu na tabliczce wynika jednoznacznie że płytę mozna zasilić na 230 V po odpowiednim zmostkowaniu ( rubryka 3 !!) to jest : 1 IN AC 230 i jeżeli instalacja jest do tego przystosowana i odpowiedni przydział mocy , czasem wymagana jest zgoda administratora budynku ; można ją też zasilić prądem trójfazowym z tym że jednej fazy nie będziemy wykorzystywać ( rubryka 1 i 2 ) to jest 3 AC 400 V i 2 AC 400 V , jak podłączyć przewody podał kolega wyżej także nie będę się powtarzał ; co do ostatniej rubryki ( 4 !! ) wynika że można ją podłaczyć pomijając " N zero " ale tu byłbym ostrożny ze schematu wynika że technicznie można tylko nie wiadomo co z przydziałem mocy a podłaczenia o te stosowane są w krajach skadywaskich z tym że nie radziłbym bym ich w polsce , płyty te świetnie działają na tych podłaczeniach wykazanych oprócz rubryki ostatniej

0