Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy kabel cb jest przerwany??

09 Lut 2007 12:36 1846 14
  • Poziom 9  
    jestem nowy w tym temacie i proszę o pomoc.jak i czym sprawdzić czy kabel cb od anteny jest cały nie rozerwany i czy nie ma strat jakiś?prosze o pomoc.
  • Poziom 18  
    Witam.
    A dlaczego podejrzewasz że kabel masz uszkodzony, napisz coś więcej o tym kablu, Czy go dostałeś od kogoś, czy miałeś go zainstalowanego od dawna, a teraz coś szwankuje?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    nie bo zaczynam sie bawic w strojenie.przyszedł gościu i mordowałem sie z nią 3 godziny i nic z tego.wysłałem go do innego faceta i pomierzył jakoś i stwierdził że przerwany gdzieś był.wymienił i nastroił i chodzi.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jezeli nie masz omomierza (taki zwykly), to najprosztszym sposobem jest np. zasilacz lub bateria i zarowka.: Z jednej strony zasilanie a z 2 zarowka... Kabel koncentryczny to dwie zyly, wiec poradzisz sobie.
  • Poziom 9  
    a jak będzie częściowo naderwany to bezie świeciło a straty będą wiec omomierzem lepiej tylko jak
  • Poziom 18  
    Jaki to jest kabel, cienki czy gruby?
    Jak masz go w domu, to zewrzyj z jednej strony ekran ze środkową żyłą a z drugiej strony podłącz omomierz, jeden kabelek do ekranu a drugi do środkowej żyły, najlepiej krokodylkami, teraz musisz co kawałek próbować powyginać go na wszystkie strony, tylko nie za mocno, cały czas obserwując omomierz. Jak dojdziesz do końca to napisz co się działo?
  • Poziom 9  
    jest to kabel 50 omów standardowy w elektroniku sprzedali.nie mam go tylko na przyszłość chcę wiedzieć.jakie wskazania powinien mieć
  • Poziom 18  
    Czy to jest cienki czy gruby kabel?
  • Poziom 9  
    gruby podobny do antenowego do telewizora
  • Poziom 18  
    Gruby kabel do CB jest grubszy niż ten do telewizora. Masz cienki kabel. Napisz mi co na nim pisze? A teraz pomierz tak jak Ci pisałem powyżej. Masz miernik uniwersalny?
  • Poziom 9  
    ale ja go nie mam bo gościu zabrał go do innego faceta i tamten wyczaił że przerwany był.już go nie mam
  • Poziom 18  
    No to idź do gościa i zabierz swoją własność.
    Na dzisiaj tylko tyle mogę Ci pomódz.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    ale ten kabel to tego gościa był.ok.mimo to dzieki wielkie za poświęcony czas.pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Skoro tamten przerwany kabel był tego gościa, i Ty go nie masz, to po co zakładasz temat jak zmierzyć kabel, jak i tak nie masz co zmierzyć, bo nie masz tego kabla?
  • Poziom 9  
    chodzi mi o to żeby na przyszłośc wiedzieć jak sie stanie coś takiego.dzieki