Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bede wygluszać drzwi w moim matizie...

09 Lut 2007 14:57 1487 3
  • Poziom 11  
    Witam, widzisz mamy ten sam problem , tez niedlugo bede wygluszać drzwi w moim matizie.
    Po długich namysłach w końcu zdecydowałem się na głośniki Phonocara Y line system na przód, zamiast Hertza iHelixa (wzglad na cene i brak wzmacniacza z mojej strony) kupiłem maty bitumiczne firmy App miekkie (takie o jakich wszsycy mówią na forach) wczoraj przygotowałem drzwi (zerwałem folie ochronna, wyczyściłem z klejow itp) moim nastepnym krokiem bedzie :
    1. nie wiem czy mam dobry pomysł ale . wziąc karał papieru najlepiej bristol przyłożyć do zewnętrznej blachy drzwi i pojechac kredką tak aby odcisnąć dokładny wymiar jaki mam wyciąć z palety bitumicznej. MOJE PYTANIE : czy w takim samochodzi jak Matiz mam wygłuszać drugą wewnętrzną sciankę blachy (niktorzy mowia na to klejem do kierownicy ) bo i zawiasy matiz ma kiepskie wiec nie wiem czy jest sens pakowania tylu warstw, a moze to sie jednak oplaca? hmmm
    2.Po tym jak mi przyjdzie paczka z poczty polskiej od razu biore sie za rozwiercenie blachy i montaz glosnikow.. problem w tym ze nie umiem ich zamontowac. dobra przeczytam instrukcje podobno tam jest wszystko napisane... ale czy ktos wie jak taki Laik jak ja moze przeciągnać kable w matizie, nie łamiąc niczego i nie piernicząc? bo zalezy mi na tym , system ma w koncu dobrze grac nie???? i jakie kable kupic.
    zobaczcie chodzi mi o taką roznice wygłuszonych drzwi :
    jak ona wygłuszyła (mistrze)
    http://fotogalerie.pl/fotka/24368910940586295...m;jsessionid=B055308E790379C133A69A06DEA349C3

czy moj matizek bedzie tak wygladac :
    http://www.powe.pl/gfx/matiz/matiz_3.jpg

roznica jest nie?

doradzcie mi czy ile warstw w sumie mam klasc na te drzwi
  • Poziom 17  
    Moim skromnym zdaniem jak dasz jedną warstwę "klejem do kierownicy" a po założeniu boczków drzwi i włączeniu grania nic nie będzie drżeć i trzeszcześ to jest ok. jeśli bedzie zawsze możesz dołożyć kolejne warstwy, a co do zawiasów to powinny to wytrzymać. Kable przeciągaj tak jak Ci już pisałem, sam to robiłem u siebie, nie jest to proste ale wykonalne, dasz radę
  • Poziom 27  
    jareki007 napisał:
    Moim skromnym zdaniem jak dasz jedną warstwę "klejem do kierownicy" a po założeniu boczków drzwi i włączeniu grania nic nie będzie drżeć i trzeszcześ to jest ok...

Nie powiem fantastyczna rada...
    Jak tak zrobi kolega to może być problem puźniej ze zdjęciem tapicerki. Ja już bym wolał dać odrazu drugą warstwe a o zawiasy bym się nie martwił. Kilka samochodów tak wygłuszyłem i w żadnym drzwi nie opadły.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    A niby dlaczego ma mieć problem ze zdjęciem tapicerki? Co trudniej się kołki wyciąga i śrubki odkręca jak jest mata na drzwiach? Chyba logiczne jest, że w takim przypadku należałoby zabezpieczyć klej jakąś np folią ale 2 warstwy wiadomo że są lepsze