Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Glośniki w gniazdo mikrofonu

09 Lut 2007 15:24 1992 8
  • Poziom 18  
    witam
    Mam taki problem, uszkodzilo mi sie gniazdo słuchawkowe na plycie glownej, a jest ona na gwarancji i nie chcial bym za bardzo przy niej nic lutowac, nie widzi mi sie rowniez czekanie miesiac lub wiecej na realizacje gwarancji. Chcialem zapytac czy istnieje jakis program ktory mogl by zamienic miejscami gniazda tzn zeby dzwiek glosnikowy wychodzil np na gniazdo od sluchawek?
  • Poziom 26  
    Wydaje mi się że nic takiego nie ma gdyż już są jakieś opory sprzętowe bo mikrofon i złącze głośnikowe to nie to samo.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Syntony napisał:
    Chcialem zapytac czy istnieje jakis program ktory mogl by zamienic miejscami gniazda tzn zeby dzwiek glosnikowy wychodzil np na gniazdo od sluchawek?

Chyba chodzi Ci o gniazdo mikrofonu :?:
    Takich programów nie ma - to kwestia sprzętu, programowo nic tu nie wskurasz.
    Jeśli nie chcesz oddawać płyty do naprawy, pozostaje Ci albo dołaczyć kartę dźwiękową na PCI, albo kupić głośniki USB.
  • Poziom 18  
    Tak chodzilo o gniazdo mikrofonu. Glosniki na usb raczej nie bardzo bo i tak sluchawek raczej uzywam. Musze sie zastanowic czy poswiecic gwarancje i naprawic samemu gniazdo czy k muzyczna dokupic:)
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Sprawdź czy karta dźwiękowa obsługuje Jack-Sensing.Jak tak to możesz zamienić.
  • Poziom 19  
    Większość nowych płyt głównych ma piny do podłączenia audio na przednim panelu komputera. Wystarczy dolutować wtyczkę do przewodów zakończonych wtyczkami pojedyńczymi (takich jak np od przycisku power itp) i podłączyć je do wyjść na płycie
  • Poziom 18  
    Moja plyta chyba nie ma jack-sensing bo nie znalazlem tego ani w instrukcji ani na googlach. A co do pinow to nie wiesz jakie maja oznaczenia?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Zależy od płyty, widziałem audio oraz multimedia ale możliwe że były by inne. Na pewno znajdziesz coś na ten temat w instrukcji. Standardowo na tych pinach znajdują się zworki
  • Poziom 18  
    Juz dziala, zrobilem oddzielna wtyczke na wyjsciu audio:) Dzieki wszystkim za pomoc.

Pozdr