Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chciałbym złożyć subwoofer...

greg0rek 21 Lut 2007 22:06 4868 57
  • #31 21 Lut 2007 22:06
    greg0rek
    Poziom 13  

hm... na zawieszenie jeszcze czekam... tzn jutro je zamówie na umifonie... jeśli będzie. a czy po przyklejeniu zaiweszenia do kosza powinienem ścisnąć je np. pierścieniami?

• Servizza
  • #32 21 Lut 2007 22:15
    AVG
    Poziom 30  

greg0rek napisał:
    a czy po przyklejeniu zawieszenia do kosza powinienem ścisnąć je np. pierścieniami?
    ja osobiście nie dociskałem zawieszenia do kosza bo nie było takiej potrzeby zawieszenie u mnie się dobrze ułożyło i nie zaistniała takowa potrzeba aby je dociskać do kosza jesli ewentualnie zawieszenie Ci sie będzie w jakiś sposób zawijać wtedy możesz użyć tego pierścienia ale jeśli nie to nie widze takiej potrzeby choć można użyć go także do lepszego docisku w czasie klejenia

• #33 21 Lut 2007 22:15
    greg0rek
    Poziom 13  

to kupione zamierzam zregenerować :P

• #34 21 Lut 2007 22:19
    AVG
    Poziom 30  

widze ze w jednym głośniku masz wgnieciona kopułkę potraktuj ja odkurzaczem to wróci do swojego pierwotnego kształtu

• Servizza
  • #35 21 Lut 2007 22:25
    greg0rek
    Poziom 13  

nie pomaga.... już za bardzo "zmęczona" jest i cały czas sie wgniata

• #36 21 Lut 2007 22:38
    AVG
    Poziom 30  

greg0rek napisał:
    nie pomaga.... już za bardzo "zmęczona" jest i cały czas się wgniata
    no to chyba czas zakupić nową nalepiej chyba tez w www.umifon.pl bo te z aledrdogo sa najczęściej czarne

ps,jak dostaniesz od nich paczkę to podeślij mi fotki tych zawieszeń chciałbym je obejrzeć :D :P

• #37 21 Lut 2007 23:37
    greg0rek
    Poziom 13  

oki zrobie. narazie fotek mam dużo. zwłaszcza z budowy suba.. :) na pabel są fotki... małe ale są, tylko że zawieszeń nie ma :) ps. jeśli to podobno są oryginalne tonsilowskie to powinny wyglądać tak samo.

Dodano po 16 [minuty]:

do głośnika 20 cm to będzie z 20 p? tak mi sie wydaje http://www.umifon.pl/zawieszenia.html

Dodano po 3 [minuty]:

i kopułka zkp 75? bo jest jeszcze kp 65 ale nie ma daych?

• #38 22 Lut 2007 11:28
    takero
    Poziom 31  

co to wogóle za głośniki ??

Dodano po 8 [minuty]:

"tymczasem wiele firm np.HECO, HERTZ, robi niby swe głosniki jakie robi..a tak naprawde mierzą je dosłownie linijką. Pojedż kiedyś do laboratorium Hertza-jesli wiesz gdzie to i jesli cie wpuszcza i zobaczysz jak wygladaja ich testy oraz Heco.Podejrzewam ze wiele innych firm tez tak robi.Są firmy którę są o neibo lepsze od tonsila-to na bank, ake kosztuja konkretne sianko:). "
    heco i hertz? sorki, ale te marki to też chiństwo ;]

jestem ciekaw - powiedz jak oni mierzą swoje głośniki skoro już zacząłeś ten temat, byłeś tam i Cię wpuścili :)

Wiele do mierzenia ts i charek głośnika nie trzeba - już nie mówie o takim plebejskim sofcie jak sw,
    ale taki choćby clio czy ATB i mierzysz co chcesz...

"Chińszczyzne pomijam...chyba ze dalej promujesz alpharda"
    ja promuje alpierda ? <lol2> <rotfl>
    heh, uśmialem się...

"samoprzylepną w nomi bo była przeceniona z 6.90 na 2.40 za m cienka troche jest ale w niektórych miejscach ładnie mi to wyszło... w innych się pomarszczyła :/ "
    uuu, ona słaba jest stracznie, wygląda jak plastik z 10m i do tego trzeba mieć doskonale wyrównaną powierzchnie żeby ją kłaść, raz tylko w życiu spotkałem się z dobrą okleiną - holenderska była, gruba prawie jak fornir - z 0.6-0.7mm i tak mniej więcej wyglądała... Kto nie dotknął ten nie wierzył żę to okleina z pcv :)

" jeszcze odnoście tego wytłumienia? czy jest różnica między watoliną a np. gąbką od tapicera? niebardzo mam gdzie kupić tą watolinę... (a przez net nie chce).. "
    najlepiej metodą prób i błędów to robić, tylko nie zapominaj o konsekwencjach wytłumiania busy z br.
    A pozatym to testy testy i testy :) no i odsluchy :)

• #39 22 Lut 2007 12:24
    AVG
    Poziom 30  

Cytat:
    do głośnika 20 cm to będzie z 20 p? tak mi sie wydaje
    tak te będzie pasować do twojego Tonsila

• #40 22 Lut 2007 20:47
    greg0rek
    Poziom 13  

takero. jak to co to za głośniki? zobacz początek postu. wygłuszyłem to... hm gąbką 1.5mm grubości ale taką szewską :P na tylnią ściankę 2 warstwy i po jednej na boczną. :) mam nadzieję że zda to egzamin... co do tej okleiny to efekt wygląda hm... niezbyt. tzn nie sub woofer bo go nie okleiłem jeszcze ale do nauki klejenia posłużyła mi podstawka pod monitor którą zrobiłem przy okazji. na "prostej" jest spko ale na rogach jest gorzej bo nie idzie tego okleić tak żeby robi były rogi a nie półkola :P drugi subwoofer z pozostałych 2 głośników robie w okładzinie dywanowej :) też w nomi widziałem i nie będzie tyle problemów. takero o co ci chodziło z br? robi obudowę zamkniętą.
    zdjęcia tej podstawki:) dopóki tego nie opanuje nie biore sie za suba :/

ps. takero, doświadczenie w budowie mam zerowe więc ucze się na swoich błędach, drugi raz już czegoś takiego nie kupię.

• #41 23 Lut 2007 11:23
    takero
    Poziom 31  

"takero. jak to co to za głośniki? zobacz początek postu. "
    sorki - zapomniałem że temat ma 2 strony ;)

"ps. takero, doświadczenie w budowie mam zerowe więc ucze się na swoich błędach, drugi raz już czegoś takiego nie kupię. "
    mam nadzieje ;)

Co do wytłumienia to jednak postaraj się nieco eksperymentów porobić.
    Pozatym od gąbki lepsza jest jakaś wata albo coś,
    której troche luźno wkładasz do środku obudowy.

• #42 23 Lut 2007 17:24
    greg0rek
    Poziom 13  

wata mówisz? hm... mam pomysł... ta gąbka cienka jest więc poprzyklejam do niej troche waty na tył więcej... nie kupowałbym tej gąbki ale od nikogo nie uzyskałem odpowiedzi (pytałem co i jak). jak to w miarę się będzie trzymać to git. ale zrobię to jutro bo po n-tej poprawie Mechaniki i wytrzymałości materiałów nie nadaje się narazie do niczego. jak rozprawić się z tą okleiną bo kurde jak dam za duż o kleju to mi sie marszczy strasznie jak za mało to sie nie przykleja. a kanty... grrrrrr kurde te kanty spędzają mi sen z oczu.

• #43 23 Lut 2007 17:31
    takero
    Poziom 31  

ja bym wogóle okleiny pcv nie kupował...
    ani to specjalnie tanie, ani ładne...

• #44 24 Lut 2007 16:04
    greg0rek
    Poziom 13  

to pierwsza konstrukcja więc niebardzo wiedziałem co kupić. teraz już wiem że takie coś się nie nadaje. ale jak okleje subato żeby to jakoś wygądało to chyba pomaluje to lakierem bezbarwnym do drzewa. bo jak widać na zdjęciu torchę dziwnie ta okleina odbija refleksy świetlne. :( ale skoro już tą okleinę mam a z kasą teraz u mnie nie za dobrze.. to postaram się zrobić jak najlepiej z tej co mam. poprzyklejam watę do tej gąbki i skończe podfrezowanie pod głośnik.( robię ręcznie) bo nie mam nerzędzi.

Dodano po 4 [godziny] 24 [minuty]:

zastanawiam się właśnie czy tą okleinę można pomalować lakierem? czy nie zmarszczy on jej? chcę ją pomalować bo wtedy trochę ściemnieje i będzie przyjemniejsza w dotyku.
    strasznie ciężko się ją okleja. tył mi wyszedł ładniejszy niż przód :/ ale to dlatego że znalazłem inny sposób na kładzenie okleiny. tzn ściankę oklejaną mam w pionie a nie w poziomie. wtedy ładniej mi wychodzi. pierwsze zdjęcia z oklejania. wiem że niezbyt pięknie to wyszło ale i tak jestem z siebie prawie zadowolony. (prawie bo spaprałem robotę tuż obok głośnika) oto zdjęcia.

Dodano po 1 [minuty]:

ps. w jednym miejscu tuż obok głośnika pierwszej to gąbka od głośnika. jak widać głośnik jeszcze nie zregenerowany :(

Dodano po 45 [sekundy]:

ale z tego że udało mi sie zrobić podfrezowanie żeby wpuścić głośnik jestem dumny :)

• #45 25 Lut 2007 13:27
    greg0rek
    Poziom 13  

czy tą okleinę można pomalować lakierem? czy nie zmarszczy on jej? ponawiam pytanie prosze o odpowiedź.

• #46 25 Lut 2007 13:34
    AVG
    Poziom 30  

greg0rek napisał:
    czy tą okleinę można pomalować lakierem? czy nie zmarszczy on jej? ponawiam pytanie proszę o odpowiedź.
    moim zdaniem najlepiej zrobisz jak po eksperymentujesz i sam sprawdzisz na przykład na spodzie suba bo ja jeszcze się nie spotkałem zeby ktos malował okleinę lakierem wiec raczej ci nie pomogę najlepiej zrobisz jak sam sprawdzisz

• #47 25 Lut 2007 13:59
    greg0rek
    Poziom 13  

kurcze na spodzie :) spód akurat najladniej okleiłem :) racja, dzieki musze gdzieś sprawdzić. wygląda na to że będe pionierem :)

• #48 27 Lut 2007 22:30
    greg0rek
    Poziom 13  

oto jak wygląda okleina po pomalowaniu jej lakierem wodnym bezbarwnym (miałem akurat) zdjęcie pod kątem. normalnie okleina niemal nie różni się tonacją. (a szkoda :) )

chce zamówić w końcu te zawieszenia górne i mam dylemat: bo na pabel są za 11zł a na umifonie 9zł ale nie stąd mój dylemat. Zastanawiam się które są sprawdzone wypróbowane? czy może to ten sam towar? prosze o pomoc. z góry dziekuje za zaintresowanie tematem i pomoc.

Dodano po 34 [minuty]:

ps. wiem że avg wcześniej pisał że są oryginalne tu i tu ale zbił mnie jednocześnie z trotu troche prośbą o zdjęcia tych z umifona bo wtedy miałem tam zamawiać. ale sie wstrzymałem. prosze o opiniach na temat tych 2 stron...

• #49 14 Mar 2007 11:07
    greg0rek
    Poziom 13  

z pabel są problemy więc po dłuuuuugim czasie zamówiłem na umifonie. :) długo próbowałem jakoś odłożyć gotówki na te zawieszenia i w końcu mi się udało. także jak tylko dojdą to kończę regenerację i pokaże jak wygląda moja pierwsza konstrukcja. jak tylko dojdą wstawie zdjęcia zawieszeń na życzenie AVG. pozdrawiam.

• #50 14 Mar 2007 14:09
    AVG
    Poziom 30  

Witam

Moim zdanie z pabel nie ma problemów przynajmniej mi się one nie przydarzyły ja swoje zawieszenia brałem z aledrogo
    http://allegro.pl/my_page.php?uid=1731140
    z wysyłka nie było problemów paczka dotarła do mnie w 3 dni od złożenia zamówienia wiec nie narzekam na usługi firmy pabel a zawieszenia oferowane przez tego pana są moim zdaniem dobrej jakości i pasują idealnie do głośników

Ps. mogłem się zrewanżować fotkami zawieszeń z pabel ale nie miałem dostępu do aparatu :( ale za fotki z góry wielki dzięki :D a i jeszcze jedno pytanie czy także zamawiałeś kopułki do głośników jeśli tak to jakiego są one koloru :?:

Pozdrawiam AVG

• #51 14 Mar 2007 19:16
    greg0rek
    Poziom 13  

no rzeczywiście www.pabel.pl działa ale jak wczoraj chciałem wejść i zamówić to mi się stronka jakiegoś hostingu ładowała i napis z ang "chwilowo niedostepny". zamówiłem już na umifon. zobaczymy mam nadzieję że się nie zawiodę. co do kopułek i zaweiszeń to jak tylko dojdą (w ciągu ok 3 dni) to pokaże zdjęcia w tym temacie. AVG wstaw zdjęcia. odpowiednio opisane, komuś na forum mogą być bardzo pomocne w dokonaniu wyboru. jak tylko paczka dojdzie to ukaża się moje fotki, no i w końcu skończe moją piewszą konstrukcję. :)
    ps. też nie mam cyfrówki wszystkie zdjęcia telefonem robię :)

Dodano po 43 [sekundy]:

pps. pabel z allegro już u ulubionych :D przyda się

• #52 14 Mar 2007 22:17
    AVG
    Poziom 30  

Cytat:
    AVG wstaw zdjęcia. odpowiednio opisane, komuś na forum mogą być bardzo pomocne w dokonaniu wyboru
    Chętnie bym to zrobił ale dziś je wkleiłem do głośników i tak się składa ze nie miałem dostępu do aparatu wiec fotek :( nie będzie chyba ze ktoś by chciał fotki już wklejonych :D no i na dodatek nie mam telefonu z aparatem...

Ps. nawet paragonik dostałem z pabel :p

• #53 17 Mar 2007 08:57
    greg0rek
    Poziom 13  

witam dziś dotarły zawieszenia i kopułki. więc zamieszczam zdjęcia. ps narazie gorszej jakości bo zostawiłem telefon u dziewczyny. jak tylko go odzyskam to zrobię lepsze zdjęcia i wstawie.
    ps. bo zasanawiałem się jak wy doklejacie to zawieszenie od spodu(do membrany)? bo założyłem tak żeby zobaczyć jak to wygląda i ciężko się zakłada. a jak nanosi się klej czy może być to np patyczkiem do uszu jak zawieszenie jest już założone? delikatnie wciskająć patyczek do uszu między membranę a zawieszenie ? proszę o pomoc

• #54 17 Mar 2007 11:22
    AVG
    Poziom 30  

greg0rek napisał:
    witam dziś dotarły zawieszenia i kopułki. więc zamieszczam zdjęcia. ps narazie gorszej jakości bo zostawiłem telefon u dziewczyny. jak tylko go odzyskam to zrobię lepsze zdjęcia i wstawie.
    ps. bo zasanawiałem się jak wy doklejacie to zawieszenie od spodu(do membrany)? bo założyłem tak żeby zobaczyć jak to wygląda i ciężko się zakłada. a jak nanosi się klej czy może być to np patyczkiem do uszu jak zawieszenie jest już założone? delikatnie wciskająć patyczek do uszu między membranę a zawieszenie ? proszę o pomoc

Witam no to po pierwsze dzięki za zdjęcia :D wyglądają te zawieszenia na tych fotkach jak te z pabel

ja nanosiłem klej na membranę od spodu tzn kładłem go na blacie magnesem do góry i nanosiłem klej na membranę drewnianym patyczkiem, ja najpierw smarowałem membranę potem zakładałem zawieszenia reszte doczytaj w moim ostatnim poście w tym temacie: :D
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3674947#3674947

Pozdrawiam

• #55 18 Mar 2007 15:17
    greg0rek
    Poziom 13  

oto jak wyglądają te zawieszenia oraz kopułki. zawieszenie to z 20 P2 a kopułka to kp 65. napisałem e-maila z zapytaniem które zawieszenie i która kopułka do gdn 20 60 3 na drugi dzień dostałem odpowiedź. zamówiłem przez e-mail paczka dotarła do mnie po 3 dniach od zamówienia. wszystko idealnie pasuje.
    głośniki już przygotowane do wklejenia zawieszenie, może zrobię to dziś, chociaż jest dziś niedziela to mam dużo wolnego czasu is przede wszystkim straaaasznie korci mnie żeby już za to się zabrać

Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

oto pierwsze fotki po podklejeniu zawieszenia do membrany. klej rozłożyłem tak jak tyłow twoim linku AVG tylko w tym rowku i trochę jeszcze do okoła tak nie za wiele żeby nie wyciekł jak docisnąłem i nie za mało, wyszło w sam raz :) teraz czekam aż to wyschnie. i dokleję zawieszenie do kosza. ps. po jakim czsie moge to zrobić ? 2 godziny? wystarczą ?
    chciałbym złożyć subwoofer...chciałbym złożyć subwoofer...

• #56 18 Mar 2007 15:47
    AVG
    Poziom 30  

Moim zdaniem zależy jakim klejem kleiłeś zawieszenie do membrany ja jak kleiłem polimerem to czekałem do następnego dnia żeby klej dobrze ściągnął i żeby nie odkleiło mi się zawieszenie od membrany podczas centrowania ja regenerowałem 4 głośniki naraz to wolałem poczekać do następnego dnia z klejeniem zawieszenia do kosza głośnika żeby spoiwo się dobrze związało.

Ps widze ze kopułkę tez zmieniasz jak będziesz chciał ja przykleić to posmaruj ja klejem, a następnie lekko przyklej do tej kopułki taśmę malarska trzyma ona dość delikatnie i nie uszkodzi kopułki potem opuść ja na membranę i jeśli trafiłeś w dobre miejsce to ja lekko dociśnij, moim zdaniem jest to najlepsza metoda przyklejania kopułki przeciwpyłowej

Pozdrawiam :!:

• #57 18 Mar 2007 18:27
    greg0rek
    Poziom 13  

no poczekam z graniem. wstępnie generatorem sprawdzałem na 10hz i jest ok tzn głośnika nie słychać. resztę będe wiedział jutro. :) wtedy teżzobaczę co ten głośnik w tej skrzyni wart jest. ps kleiłem butaprenem :)

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

zregenerowałem wszystkie 3 głośnki. z tym że ten ostatni był centrowany "generatorem" bo zniszczyłem przez nieuwage nową kopułkę a stara po demontażu by się nie nadawała. niech schną. jutro napisze jak poszło.