Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SU-V50, Voltage Control i Końcówka Mocy

UnDeR.TaKeR 10 Lut 2007 13:08 1136 1
  • #1 10 Lut 2007 13:08
    UnDeR.TaKeR
    Poziom 10  

Witam, nie jestem zaawansowanym znawcą elektoroniki takze prosze Was o pomoc. Mianowicie mam 2 problemy z moim SU-V50:
    1. Dioda Voltage Contol przygasa albo slabo świeci, gdy przycisne panel odpowiedzialny za zmianę urządzen podłaczonych do wzmacniacza (AUX, CD itp), dioda nagle zaczyna świecić (nie zawsze). Po rozkręceniu pudła okazało sie ze jest tam spręzynka ktora pozwala na "odskoczenie" przycisku po jego nacisnieciu i kawalek blachy ktory laczy wszystkie przyciski. Gdy dotykam tej sprezyny didoda zaczyna migać. Zdałem sobie więc sprawe, ze to moze za slaba sprezynka jest powodem slabego swiecenia diody (wiem ze to glupie), dlatego prosze o ewentualne sygestie.
    2. Po wlaczeniu wzmacniacza nie zawsze slysze take "pstrykniecie" po ktorym zawsze slyszalem dzwiek w glosnikach. Nie wiem czy to kondensatory tak "pstrykaja" czy koncowka mocy (jak juz wspomnialem jestem amatorem), dlatego nie wiem na co zwalic wine za ten problem. Dodam jeszcze ze gdy wzmacniacz jest zimny to uruchamia sie bez problemu. Gorzej gdy troche pogra, wtedy mam problem z jego odpaleniem (nie slysze "pstrykniecia"=nie slysze nic w glosnikach).
    Prosze o HELPA. Z gory dziekuje za odpowiedzi[/b]

0 1
  • #2 10 Lut 2007 17:43
    dzimi
    Moderator

Te "pstrykniecia" to działaja przekażniki na końcówkę mocy. Skoro problemy sa po dłuższym uzytkowaniu to najpierw proponowałbym sprawdzić "zimne" luty a yakze wyminic elki na zasilaczu.

0