Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrowy Polsat - dekodery

slavwek.ie 10 Feb 2007 13:46 7446 12
    slavwek.ie
    Level 34  
    Witam.
    Noszę się z zamiarem kupienia polsatu i w związku z tym mam pytanie: w ofercie są dwa dekodery (bez twardych dysków) samsung i echostar, czym one się różnią oprócz nazwy i wyglądu?
    Czy może któryś jest lepszy od drugiego, łatwość obsługi, funkcjonalność?
    pzdr
  • Helpful post
    tomaha1
    Level 19  
    Samsung ma o wiele bardziej funkcjonalny pilot. A co do funkcji to prawie to samo.
  • Helpful post
    rob.plrtv
    Level 15  
    Samsungi lepiej działają i się niezawieszają.A funkcjonalnośc jest taka sama.
    ksswin
    Level 11  
    Witam
    osobiście posiadam Echostar i jak na razie nie narzekam, nie zawiesił sie jeszcze ani razu ale strasznie się grzeje prawie jak kaloryfer.
    domint
    Level 25  
    No właśnie temperatura, a wszystko upakowane w bardzo małej obudowie.
    Raczej jest pewne, że podłuższym okresie eksploatacji będą problemy.
    Naprawiałem Echostara po gwarancji (zasilacz) i pewnie nie chciałbym go mieć u siebie w domu.
  • Helpful post
    maximus77
    Level 14  
    echostary sa o wiele bardziej awaryjne, najczęściej pada zasilanie, występują resety w trakcie działania, stop klatki, za to mają bardziej intuicyjne menu, wyświetlacz i przyciski na panelu a samsung nie ma działa tylko z pilota za to ma optyczne wyjście dzwięku SPDIF a echostar elektryczne na rca (mało popularne)
    szodi
    Level 10  
    Siema ja mam echostar-a z cyfrowego polsatu , ogólnie jest spoko tylko czasami sie zawiesza , wyłacza i resetuje ale pozatym jest naprawde niezły a te wpadki to tak 5-6 razy w miesiącu:D
    Marcinek750
    User under supervision
    Zwróc uwage ze samsung nie jest dostepny w pakiecie familijnym tylko w familijnym z relax mix-jesli nic sie nie zmienilo jedno i drugie chinskie
    grzesiulek5
    Level 22  
    samsungi mniej awaryjne(prawie wcale)jedyny mankament to brak sterowania na panelu przednim.samsung i echostar dostępne we wszystkich pakietach
    picu2007
    Level 11  
    Samsung przy przełączaniu kanałów z małej liczby na dużą i odwrotnie "buczy". Echostar ma lepszą grafikę, ale daje olbrzymią ilość ciepła.
    marek958
    Level 10  
    Echostar 616 to jedno wielkie g...o. Miałem dwa echostary i oba były wadliwe. Oba wieszały się to znaczy głos zanikał na ok. 15 sekund po czym wracał, obraz zatrzymywał się też na ok. 15 sekund i tak samo jak głos wracał. Obie te usterki występowały po mniej więcej dwóch godzinach od włączeni tunera i nigdy nie występowały razem. Pierwszy tuner reklamowałem ale polsat mnie olewał. Dopiero jak zaangażowałem rzecznika praw konsumenckich w podskokach wymienili mi na drugi tener na moje nieszczęście też echostar 616 który okazał się takim samym szmelcem z identycznymi objawami plus miał kłopoty z przełącznikiem diseqc. Udałem się do dystrybutora i zażądałem wymiany na nowy i tym razem nie na echostara a na samsunga dsb-s305g. Polsat z początku nie zgodził się więc zagroziłem zerwaniem umowy i zwrotem pieniędzy za dekoder. Mamy takie prawo że w ciągu 10 dni jeżeli stwierdzimy że tuner jest wadliwy możemy żądać wymiany. Po dwóch godzinach rozmowy między dystrybutorem a polsatem zgodzili się dali mi samsunga i w końcu mogę oglądać bez problemow.