Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik silnika krokowego z fdd 5.25

16 Wrz 2003 22:37 1729 6
  • Poziom 11  
    Mam taki gotowy sterownik ze starego napędu FDD 5.25 ale mam problema bo wykonuje on po podłączeniu zasilania obrót w fdd-ku służy to do ustawiania się na ścieżce tzw TRACK 0 Moje pytanie brzmi : Czy da się to w jakiś sposób wyłączyć ?
  • Poziom 25  
    wiem ze to nie jest odpowiedz na to pytanie ale jest prosty schemat sterownika krokowkami to byla praca dyplomowa i tytul byl "jaka sile ma silnik krokowy"
  • Poziom 11  
    Wiem bo to był mój temat. Ale brakuje nam pinów i musimy korzystać z gotowych sterowników. :)
  • Poziom 25  
    bo silnik u Ciebie szuka sdciezki a przeciez podaje mu ja jakis czujnik polozenia glowicy a jakby go na stale zewrzec?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Czasowo odpinaj silnikowi mase.
  • Poziom 14  
    nie pamiętam dokladnie ale na plytce sterownika masz 4 kabelki:GND, 12V, 5V, S/S,podepnij odpowiednie napięcia a s/s podepnij do masy albo +5(12)v
    i powinien sie krencic stale a jak chcesz zmienic obroty to zamien rezonator kwarcowy ale nie licz na duze zmiany bo te silniki nie wyrabiaja na duzych obrotach
  • Poziom 11  
    Myślę, że Batonowi nie chodziło o to. A mianowicie...
    Gdy do stacji 5,25 podłącza się napięcie to silnik krokowy odpowiedzialny za przesuwanie głowicy wykonuje pełen (albo nie) obrót. W niektórych stacjach (prawdopodobnie starsze wersje) taki efekt nie występuje (są to stacje z układami ULN2803 i podobnymi). Nie wiemy jak wyłączyć tą niedogodność w tych co takie qurestwo posiadają. Może nalezy przeciąć jakąś ścieżkę lub podać stan na jeden z pinów??? Help anyone!