Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

motorola gm350 - podkręcenie mocy

kyms 10 Feb 2007 16:14 2823 3
    kyms
    Level 11  
    Witam ,
    mija motka to GM350 , model M08RHE4AA2AN , obecne ustawienie mocy nadawnia 10W .
    Proszę o info: czy ten model będzie pracował na 25W , i w jakim pasmie częstotliwośi pracuje ten model .
    Może ktoś w W-wie mógłby mi je podkręcić do 25W.

Dzięki

Dodano po 6 [minuty]:

Chodzi oczywiście o przeprogramowanie mocy nadawczej.
    SQ9MEM
    Level 28  
    Według tabeli z pliku http://batlabs.com/arc/mobiles.pdf ten model może pracować z mocą 25W (litera H na pozycji piątej). Model pracuje w paśmie 438-482 MHz, z odstępem międzykanałowym 12,5 kHz. Pytanie tylko po co ci podkręcać moc skoro nawet nie wiesz do czego to służy.
    kyms
    Level 11  
    Dzięki .
    Ależ wiem do czego służy , używam go na codzień w taxi , interesowało minie jakie posiada parametry i dlatego pytałem .
    Pozdrawiam
    irekr
    Moderator
    Znałem kiedys pewnego taksówkarza. Jeździł w MPT i pewnego pieknego dnia zainwestował w "dopałę" produkcji amerykańskiej, wersja wojkowa w pasmie 300 MHz, zasilana z 24 V. Nie chwalac sie kolegom załozył sobie coś takiego do bagażnika fiata, jakis zaprzyjaźniony serwisant wymienił mu kabel antenowy na nieco grubszy i ustawił ZEW-a na nominalna moc 5W która to była wymagana przez MPT. W bagazniku były dwa "starowskie" akumulatory a w komorze silnika zamontowana dodatkowa prądnica od Autosana.
    Jakiś czas sie tym "dopalaczem" cieszył. Czesto go widziałem stojącego pod Hotelem Forum w Warszawie i namietnie tłukacym w mikrowyłącznik załozony na drązku biegów. O tym ze zagłuszał komunikacje Pogowtowia Ratunkowego wspominac nie będę. Narzekał tylko że "lakier dookoła anteny jest jakis taki ciemniejszy" i po całym dniu go głowa boli. Po paru latach zaczał miec problemy ze wzrokiem, po nastepnych kilku nie przeszedł badań kontrolnych i został odstawiony na rentę. Niebawem zmarł na białaczkę. Wdowa rozsprzedając rózne rzeczy po nim sprzedała także ten dopalacz, który kupił kolega, będąc święcie przekonany że kupił samochodową dopałke na 2 metry. Jakie było jego zdziwienie jak sie przekonał, ze ten wzmacniaczyk przy 5W mocy sterującej na 300 MHz dawał ponad 450W na gniazdku wyjsciowym.
    To tak ku przestrodze dla "podkrecających moc radyjek w taksówkach".
    Oczywiście różnica między 25W a 450 jest dość istotna, jednak nie na darmo w zezwoleniach na pasmo 400MHz moc nadajników ruchomych jest ograniczona do 5 lub 10W.