Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

felicia brak świateł mijania

10 Lut 2007 19:29 16779 12
  • Poziom 14  
    Witam
    skoda felicia 1.3 rocznik 95
    problem polega na tym, że nie świecą się światła mijania
    postojowe i długie są, włókna w żarówkach ok (świecą się po podpięciu bezpośrednio do prądu), bezpieczniki sprawdzone

kontrolka tych świateł też się nie świeci

włącznik świateł krótkich (na desce) jest raczej ok, bo został wymieniony na nowy - pewnego dnia padły i długie i mijania, więc go wymieniłem i długie wróciły, ale mijania już nie

przy włączaniu świateł mijania ich włącznikiem (niezależnie od położenia wajchy długie/krótkie) "cyka" przekaźnik (wg opisu odpowiadający za długie)
    czyli: przy pozycji długie świecą się długie, a przy pozycji krótkie nic

próbowałem podmienić ten przekaźnik na inny, ale nic to nie dało

pytanie: czy to wina przełącznika (wajchy) długie/mijania, czy może coś innego ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 28  
    Probówka w garść. Tą usterkę można wykryć w minutę. Tu nie ma co gdybać. Więcej zrobisz sam bez naszej pomocy. NIGDY nie zakładaj, że zostało wymienione i JEST dobre. Zawsze sprawdź !!!
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    wina przełącznika
  • spec od auto-elektro
    Zdjąć wtyczkę z przełącznika i zmostkować jak się światła pojawią to wina przełącznika jak nie to szukać w instalacji.P
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 26  
    Proponuje sprawdzić skrzynke z bezpiecznikami/ przekaźnikami , to jest czułe miejsce tak w favoritkach jak i felicjach , jesli nie masz Cedrycha to wieczorem mogę wysłać ci skan strony gdzie rozpisane są połączenia i wyjścia ze skrzyniki
  • Poziom 43  
    Sa chyba 2przekazniki,jeden zalacza swiatla a drogi przelacza dlugie-krotkie.Sprawdz obwod mijania,od przel.do zarowek
  • Poziom 26  
    witaj, tak jak mówiłem wcześniej załączam skan schematu skrzynki z przekaźnikami i bezpiecznikami, skopiuj go sobie i powiększ, specjalnie nie dałem duzego rozmiaru żebyś nie musiał dawać pkt:D
    tak na marginesie R1 odpowiada za światła drogowe, R2 przednie p/mgłowe
  • Poziom 12  
    Luźne konektory w wtykach w skrzynce bezpicznikowej.
  • Poziom 28  
    rozbierz skrzynke i przelutoj zlacza przekaznikow i bezpiecznikow jest tam takze przekaznik ktory rozlancza zasilanie swiatel podczas pracy rozrusznika sprawdz go
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    vvaldek napisał:
    .... jest tam takze przekaznik ktory rozlancza zasilanie swiatel podczas pracy rozrusznika sprawdz go

witaj , ten przekażnik ma nr R7-czyli funkcja X, rozłącza wszystkie odbiorniki w czasie uruchamiania rozrusznika , znajduje się jako drugi od lewej strony w rzędzie pod wielowtykami, natomiast R1 jest pierwszy od prawej nad bezpiecznikami
  • Poziom 11  
    Sprawdż stan przewodu , który dochodzi do cewki rozrusznika. Jest to biały przewód , lubi się urwać.
  • Poziom 14  
    problem rozwiązany, przyczyną okazał się uwalony przełącznik