Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mój Regent 60

Stanislaw Piwowarski 10 Feb 2007 23:28 2147 9
    Stanislaw Piwowarski
    Level 10  
    Serdecznie witam!

Jestem nowy na forum. Cieszę się że znalazłem tą stronę, bo akurat za równowartość jednego piwa wszedłem w posiadanie Regenta 60 :D Wymieniłem jedną lampę ECC 82 i wzmacniacz gra że hej! Mam też gitarę retro - Jolanę Tornado. Na dodatek interesuje mnie muzyka retro :D
    Zwracam się do wszystkich "muzyków" z zapytaniem - co mam jeszcze zrobić żeby ta gitara brzmiała jak ta Carlosa Santany w "Sambie Pa Ti"?
    Bogdan58
    Level 32  
    Jestem amatorem gitarowym i fanem Santany też. Wprawdzie już nie gram, ale wiem jak zrobić to brzmienie. Efekt nazywa się DISTORTION, ja miałem go z firmy ELEKTROHARMONIX. Słyszałem ten efekt, też z innych firm, ale zdecydowanie na MARSZALU, ten, który miałem, przy gitarze IBANEZ, był zdecydowanie najbardziej podobny.

Pozdrowienia.
    Stanislaw Piwowarski
    Level 10  
    Szukając efektów typu DISTORTION znalazłem ich 24 różne rodzaje. Gdybym miał zrobić je wszystkie to by mi zajęło kilka ładnych lat. Kiedyś próbowałem zrobić kilka własnych efektów, ale żaden nie przypominał właśnie tego który chcę mieć. Wykonałem kiedyś cos podobnego do Distortion Booster, ale efekty były mizerne - pewnie coś sknociłem.
    Kiedyś pożyczyłem od kolegi przester boss distortion ds-2, ale to też nie było to. Czy ktoś wie w ogóle jakiego przesteru używał Santana?
    thereminator
    Conditionally unlocked
    Z tego co wiem, to Santana nie używa przesterów z kostki, tylko ze wzmacniaczy, a gra na Mesa Boogie i Dumble i gitarach PRS. Jak nie masz kilkunastu tysięcy na ich zakup to zapomnij choćby o zbliżonym brzmieniu, tańszą namiastką mógłby być co najwyżej jakiś procesor a'la POD lub V-Amp z emulacją brzmienia tych wzmacniaczy. Zakładając oczywiscie, że masz "z łapy" taką artykulację jak Santana, bo on pewnie uzyskałby swoje brzmienie nawet na radzieckiej pseudogitarze Ural i Eltronie.
    W ogóle, to pytanie bardziej pasuje do forum gitara.pl. Oj, zaraz Oldboy nam da za offtopa...
    Stanislaw Piwowarski
    Level 10  
    Drogi Thereminatorze

Santana napewno gra na innych wzmaczniaczach niż mój skromny regent, ale z tego co wiem używał również przesterów takich jak np. Ibanez Tube Screamer TS-9. To prawda że Santana grał na Boogie i Mesa Boogie, ale z tego co wiem te ampy nie miały wewnętrznych przesterów (tylko korektory graficzne, których Santana i tak nie używał:D)
    Zdecydowałem się w końcu pobawić się z Tube Screamerem. Udało mi się już sciągnąc dobry schemat, jak mi coś wyjdzie to dam znać.

Dziękuję i pozdrawiam
    thereminator
    Conditionally unlocked
    Hehehe Mesa nie ma przesteru? Przecież to wzmacniacze high gain, a niektóre wręcz o rzeźnickim przesterze....
    volt1
    Level 30  
    Zgadzam się z Thereminatorem. Santana kożysta głównie z przesteru w piecu i ciężko będzie uzystać takie brzmienie jakąkolwiek kostką i na innym wzmacniaczu, chociażby ze względu, że Mesa Boogie ma przester lampowy i to nie byle jakiej jakości.
    oldboy
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    thereminator wrote:
    W ogóle, to pytanie bardziej pasuje do forum gitara.pl. Oj, zaraz Oldboy nam da za offtopa...

Słuszne stwierdzenie. Jeżeli temat pozostanie w kręgu rozważań muzycznych to zmieni tytuł i znajdzie się w innym miejscu forum.
    Ps. Aby nie było wątpliwości przypomnę przesłanie tego działu:
    Ożywianie starych odbiorników lampowych, budowa wzmacniaczy lampowych oraz innych ciekawych urządzeń z wykorzystaniem lamp elektronowych. Schematy z poprzedniego wieku...
    Stanislaw Piwowarski
    Level 10  
    Przepraszam że się rozpisałem nieco nie na temat. Już się poprawiam. Czy ktoś dysponuje schematem mesa boogie z tym magicznym lampowym przesterem?